Soğuk Tıraş
Son haftalara kadar (15-16 yıldır) kullan-at bıçaklar ve kartuş, son haftalarda ise DE ile beraber tıraş kremi/sabun ve fırça kullandım; sıcak suyla soğuk su arasında tıraş kalitesi açısından pek bir fark gördüğümü söyleyemem. Tıraş öncesinde, tıraş esnasında ve tıraş sonrasında farklı bir şey yapmıyorum. Benim için sıcak su sadece tercih meselesi.

Özellikle kış aylarında sıcak su ile tıraş olduktan sonra soğuk suyla yüzümü yıkama gibi bir alışkanlığım olsa da yapmadığımda pek eksikliğini hissetmiyorum.
soguk su ve mentollu sabun finali bence en keyiflisi

(26/04/2014, Saat: 23:57)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatta 3 deneme yapın.

1. sıcak suyla bitirme
2. soğuk suyla bitirme
3. şap ve sonrası soğuk suyla bitime

şeklinde. Aşağı doğru rahatlama kalitesinin arttığını görürsünüz.

Soğuk su şap ve tekrar soğuk su durulaması kadar güzel bir şey yok. Bende soğuk tıraşı denedim ama sanki sıcak suyla yapılan tıraş hem daha konforlu hemde jiletin kayması daha kolay gibi geldi.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Denemelerime göre sıcak su soğuk suya fark atıyor. Hem rahatlama hem kayganlık açısından sıcak suyu tercih ediyorum.
Soguk su
Soguk su
Soguk su ...

Yaz kis ferah tiras ..
Merhaba üstatlar. Konu tartışılalı çok olmuş, hortlatayım bi dedim Smile
Geçen hafta soğuk suyla tıraş olmak zorunda kaldım. Yüz hazırlığını soğuk suyla yaptım, fırçayı soğuk suda beklettim. Daha sonra sabun yüklemesi yaptım ve tasta köpüğü hazırladım. Aynı zamanda makineyi temizlemek için tasın içine de soğuk su koydum.
Şaşırtıcı derecede tahrişsiz bir tıraş oldum. Yüzümde mükemmel bir serinlik ve rahatlama oldu. Sıcak tıraştan sonra yüzümdeki yanma hissi ve tahriş, soğuk tıraşta olmadı. Net olmamakla birlikte sanki daha yakın bir tıraş oldum. Soğuk su cildi gerdiği için daha temiz tıraş sağlamış olabilir. Birkaç denememde de gördüm ki soğuk su cildimi çok rahatlatıyor. Artık soğuk su vazgeçilmezim oldu. Naçizane, soğuk tıraşı denemenizi tavsiye ederim.
(10/02/2016, Saat: 13:15)LeonErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba üstatlar. Konu tartışılalı çok olmuş, hortlatayım bi dedim Smile
Geçen hafta soğuk suyla tıraş olmak zorunda kaldım. Yüz hazırlığını soğuk suyla yaptım, fırçayı soğuk suda beklettim. Daha sonra sabun yüklemesi yaptım ve tasta köpüğü hazırladım. Aynı zamanda makineyi temizlemek için tasın içine de soğuk su koydum.
Şaşırtıcı derecede tahrişsiz bir tıraş oldum. Yüzümde mükemmel bir serinlik ve rahatlama oldu. Sıcak tıraştan sonra yüzümdeki yanma hissi ve tahriş, soğuk tıraşta olmadı. Net olmamakla birlikte sanki daha yakın bir tıraş oldum. Soğuk su cildi gerdiği için daha temiz tıraş sağlamış olabilir. Birkaç denememde de gördüm ki soğuk su cildimi çok rahatlatıyor. Artık soğuk su vazgeçilmezim oldu. Naçizane, soğuk tıraşı denemenizi tavsiye ederim.

Dun aksam bir yabancı forum da, kıl donmesi problemi yasayan ve ne yaptıysa bunu geciremeyen bir ıslak sever arkadasımıza, forum arkadasları ozellikle soguk suyla tıraşı oneriyordu.

Soguk su ile tırasın cildi sıkılastırdıgı icin, kıl donmesini engelleyici ozelligi de varmıs. Katılıyorum. Su aralar scuttle aldıgım icin, zevkini cıkarmak icin hep sıcak gidiyorum ama yazın direk soguk tırasa baslayıp durumu gorede hep soguk devam etmek isterim
(10/02/2016, Saat: 17:55)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dun aksam bir yabancı forum da, kıl donmesi problemi yasayan ve ne yaptıysa bunu geciremeyen bir ıslak sever arkadasımıza, forum arkadasları ozellikle soguk suyla tıraşı oneriyordu.

Soguk su ile tırasın cildi sıkılastırdıgı icin, kıl donmesini engelleyici ozelligi de varmıs. Katılıyorum. Su aralar scuttle aldıgım icin, zevkini cıkarmak icin hep sıcak gidiyorum ama yazın direk soguk tırasa baslayıp durumu gorede hep soguk devam etmek isterim

Yüzün soğuk suyla teması esnasında derinin ve kılların tam olarak nasıl bir tepki verdiğini ve kılların nasıl bir şekle büründüğünü bilememekle birlikte, dediğiniz gibi soğuk suyun kıl dönmesini engelleyebileceği bana da mantıklı geldi hocam. Normalde sıcak suyun yumuşatıcı etkisini ve soğuk havalarda cildi rahatlatmasını seviyorum ama tıraş sonrası rahatlama benim için daha önemli. Şimdilik bu şekilde devam edeceğim. Scuttle sahibiyseniz sıcak su olmadan olmaz hocam, güle güle kullanın Smile
Hocam çok faydalı bir bilği ben şu şekilde yapıyorum cildi soğuk suyla bir kaç kere ıslama sonrasında sıcak suda beklettiğim fırça ile sabunu köpürtüp traşa başlıyorum neden böyle yapıyorum sakala şoklama etkisi yaratıyor.
@Nani Kuş hocam; yazın çok sıcak suyla duş alıp, kapanışı buz gibi suyla yapan ve bu şok etkisinin vücudumda oluşturduğu etkiyi çok seven biri olarak, sizin söylediğinizin cildime ve sakalıma iyi geleceğini düşünüyorum. Önerinizi dikkate alıp yarınki tıraşımda söylediğinizi deneyeceğim mutlaka.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,599 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 31,007 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,208 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,249 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,900 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,772 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 22,010 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,675 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,643 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,521 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: