Şanssızlık
Arkadaşlar belki hatırlarsınız. Yaklaşık 1 ay önce işyerinden bir elemanımın bayram tatilinde İtalya'ya gideceğini ve eğer isteyen olursa kendisine sipariş verebileceğimizi yazmıştım. Özellikle tıraş sabunları için. Arkadaş 5 Kasım'da uçacaktı. Ben de kendisine Cella, Proraso ve Tabac'tan oluşan bir liste vermiş, ödemesini de takdim etmiştim. Bugün-yarın da buradan isteyenler var mı diye konu açacaktım ki, her şey yalan olduSad Bugünkü gazetelerde çıkan tatilciler mağdur oldu, Bamtur battı haberi, bizim siparişleri de bitirdi. Bizim eleman da İtalya'ya Bamtur ile gidecekti. 4000 TL para verdi kız arkadaşı ile birlikte ama şirket iflasını açıklayınca tüm tur yalan oldu. Artık yurtdışından sabun getirebilme başka bahara kaldı. Ben bu gelişme üzerine, gözümü karartarak e-bay'den sipariş vermeye karar verdim. Bakalım gelecek mi, gelmezse de giden 30 dolar der geçerim diye düşünüyorum.
can sağlığı dostum. bununla geçmiş olsun.
Saygılar
(01/11/2011, Saat: 16:12)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar belki hatırlarsınız. Yaklaşık 1 ay önce işyerinden bir elemanımın bayram tatilinde İtalya'ya gideceğini ve eğer isteyen olursa kendisine sipariş verebileceğimizi yazmıştım. Özellikle tıraş sabunları için. Arkadaş 5 Kasım'da uçacaktı. Ben de kendisine Cella, Proraso ve Tabac'tan oluşan bir liste vermiş, ödemesini de takdim etmiştim. Bugün-yarın da buradan isteyenler var mı diye konu açacaktım ki, her şey yalan olduSad Bugünkü gazetelerde çıkan tatilciler mağdur oldu, Bamtur battı haberi, bizim siparişleri de bitirdi. Bizim eleman da İtalya'ya Bamtur ile gidecekti. 4000 TL para verdi kız arkadaşı ile birlikte ama şirket iflasını açıklayınca tüm tur yalan oldu. Artık yurtdışından sabun getirebilme başka bahara kaldı. Ben bu gelişme üzerine, gözümü karartarak e-bay'den sipariş vermeye karar verdim. Bakalım gelecek mi, gelmezse de giden 30 dolar der geçerim diye düşünüyorum.

Bana gelen Edwin Jaggder DE 89 düz royal maille kayıtsız gelmişti. Kutunun içini açıp bakmamışlar gümrükte. Yani paketi ben kendim açtım güvenlik bandı vardı pakette ve hiç dokunulmamıştı. Paketin üzerinde ingilizce "Razor" yazıyordu.. Bence sende alırken paket üzerine Krem Sabun dışında bir şey yazmalarını söylersen paketi gümrükte çok büyük olasılıkla açmayacaklarından içinde ne olduguna dikkat etmezler ve ürünlerini alırsın diye düşünüyorum. Tabii bu benim kendi fikrim sorun olursa mesuliyet kabul edilmez Tongue
Valla ben de gözümü kararttım e-bay'den iki adet sipariş verdim. Bakalım gelecek mi? Az bir şey sipariş verdim ki bir problem olursa çok fazka kaybım olmasın. Siparişlerim gelirse bundan sonra da veririm diye düşündüm. Bir tane Cella sabun (kırmızı kutuda) bir tane de Proraso (yeşil kutuda) sipariş verdim. Bakalım artık. Satıcı ile de konuştum paketin üzerine GIFT ya da buna benzer birşey yazacak. İçerik kısmını da boş bırakacak. Bakalım artı 1-2 hafta içinde bekliyorum eğer bir aksilik çıkmazsa.
Satıcıyla konuşun gift ten çok bedelini çok düşük tutun ve yazabiliyosa min değerleri yazdırın ve bayram öncsi 2 3 gun kaldı acale edin çünkü en anlayışlı oldukları zaman bu zamandır yıl başı ve bayram, gumruk biraz şans işidir ama ne olursa olsun kayıtsız hiç gönderi istemeyin bol şanslar.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: