soğuk tıraş
(26/04/2014, Saat: 23:57)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatta 3 deneme yapın.

1. sıcak suyla bitirme
2. soğuk suyla bitirme
3. şap ve sonrası soğuk suyla bitime

şeklinde. Aşağı doğru rahatlama kalitesinin arttığını görürsünüz.

Soğuk su şap ve tekrar soğuk su durulaması kadar güzel bir şey yok. Bende soğuk tıraşı denedim ama sanki sıcak suyla yapılan tıraş hem daha konforlu hemde jiletin kayması daha kolay gibi geldi.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Denemelerime göre sıcak su soğuk suya fark atıyor. Hem rahatlama hem kayganlık açısından sıcak suyu tercih ediyorum.
@Ohtaran
Geçmiş olsun Ohtaran Önemli bir şey değildir umarım.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Soguk su
Soguk su
Soguk su ...

Yaz kis ferah tiras ..
Sanki benimde dikkatimi çekti
Sıcak suda biraz tahriş oluyor.
Bugün soğuk tıraşı deneyeceğim bakalım.

Arko moist krem
WS Makine
Perma Sharp süper tek kağıtlı
Arko max comfort aftershave tıraş kolonyası

Yağlı cilt tipi
1 günlük sakal

Deneyimlerimi yazarım :p

---------------------------------------------------------------------------------

Az önce tıraş oldum ve mükemmel bir sonuç aldım çok yakın tahrişsiz ve ferah bir tıraş yaşadım
önce fırça ve cilt sabunuyla yüzümü temizledim
Daha sonra arko tıraş sabununu yüzümde köpürttüm
Traş işlemine başladım.. Perma sharp super jilet bugün çok iyi sonuç verdi dün beğenmemiştim oysa şimdi hayranı oldum...
Tıraş işleminden sonra kil maskesi onunda üstüne arko comfort tıraş kolonyası uyguladıktan sonra ferahlıkta nirvanaya ulaştım Big Grin
Şu an uçuyorum rahatlıktan ohhhh Big Grin
Soğuk tıraşta şununla tıraş daha kolay, sıcakta daha kolay Smile

http://www.geltir.com/thread-1941.html
Burada yazılanların üzerine bende yaklaşık 1 haftadır soğuk traş yöntemini deniyorum ve daha tahrişsiz buldum. Hers eferinde sıcak su bulma derdinden kurtuldum. Yalnız fırçanın gerekli yumuşaklığa ulaşması için yine sıcak suda bir süre beklemesi gerekli diye düşünüyorum.
Soguk su ile tiras bana de daha iyi geliyor. Sicak su ile yuzumu hazirladigim tiraslarxa daha fazla tahris ve hassasiyet yasiyorum. Buna ek olarak da soguk suyun sakallari kaldirma etkisi daha fazla. Bu da isimi daha cok kolaylastiriyor.
Ben de soğuk tıraşçıyım. Kışın bile zaman zaman soğuk suyla tıraş oluyorum. Yaz gelince inşallah buzlu suyla yola devam. Bilmediğim bir nedenle cildime iyi geliyor soğuk tıraş. Mutlaka denenmeli.
Genelde sıcak tıraşta sorun yaşayan arkadaşlar bu sorunu ağırlıklı olarak aşırı sıcak su kullandıkları için yaşıyorlar. Bence bu konuya da dikkat edilmeli arkadaşlar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 50 46,154 29/09/2018, Saat: 14:34
Son Yorum: Rigbie
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 61 26,768 06/07/2018, Saat: 11:47
Son Yorum: dikdik_s
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 39,283 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 7,070 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 7,285 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 41 23,860 14/12/2015, Saat: 22:41
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi