soğuk tıraş
(08/04/2016, Saat: 19:52)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde sıcak tıraşta sorun yaşayan arkadaşlar bu sorunu ağırlıklı olarak aşırı sıcak su kullandıkları için yaşıyorlar. Bence bu konuya da dikkat edilmeli arkadaşlar.

Katılıyorum. Ayrıca, ılık suyun ideal olduğunu düşünüyorum.
Soğuk traşı ilk defa denedim, 2 yıllık geleneksel traş maceramda ilk kesiğimi yaptım.gerçi progresse alışma sürecim devam ediyor diyebilirim..3-4 mm kesik elmacık kemiği üzerinde. Kesik haricinde de çok konforlu gelmedi bana.
forumda gördüğüm her ürünü her tekniği denemek istiyorum, usturaya kadar yolu var bunun...
Soğuk tıraş nedir sıcak tıraş nedir kavramlar karışıyor gibi geliyor.Forumda Türkiye'nin her şehrinden arkadaşlar yazıyor yaşadığımız şehre göre nem gibi yerel durumlar değişebiliyor . Cilt yapısı sıcak havada soğuk havada farklı tepkiler verir farklı kişilerde aynı ortamda farklı sonuç çıkar . Sıcak tıraş nedir soğuk tıraş nedir önce bu tanımı yapmak gerekir . Yüzü soğuk veya sıcak suyla yıkadıktan sonra sıcak veya soğuk suda bekletilen fırça ile köpürtme yapılırsa ve perde arası sıcak veya soğuk ile yıkanırsa nihayetinde de son yıkama soğuk veya sıcak su ile yapılırsa bunun tanımı soğuk mu sıcak mı olur hatta makinanın temizlenmesi için kullanılan su soğuk mu sıcak mı olsa nasıl olur .. Tıraş yönteminin denenerek bulunması özellikle mevsimsel olarak ta düşünerek kişinin kendisine uygun yöntemini bulması daha sağlıklı olur
Benim için en iyi sonuç -yaz ve kış farketmiyor- şöyle alınıyor

İlk yüzü yıkama sıcağa yakın ılık su

Yüz yıkama jeli ve sonrasında 1dk kadar yüzü yıkama ılık su

Perde araları ve bitiste soğuk su

Tahriş bu kombinasyonda çok çok az
Arkadaşlar 20 küsür yıldır eski usul yani benim tabirimle Çelikle traş oluyorum.Ve kesinlikle sıcak suyla traş olmam.Sıcak su ile traş olunmaz demiyorum sakın kimse yanlış anlamasın ama benim cildime sıcak su traş olurken pek yaramıyor diyorum herkesin cilt tipi ve istekleri farklıdır.
Son olarak Büyük Üstat Aemon Targeryan'nında nacizane bir alıntısını paylaşmaktan mutluluk duyarım.
-Soğuk korur ve muhafaza eder,Sıcaksa Yakar.Üstat Aeomon
Smile Keyifli traşlar komşularım.
Sıcak banada çok iyi gelmiyor kışın ılık yazın soğuk suyu seviyorum.
(10/07/2016, Saat: 18:39)kemalu2002 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son olarak Büyük Üstat Aemon Targeryan'nında nacizane bir alıntısını paylaşmaktan mutluluk duyarım.
-Soğuk korur ve muhafaza eder,Sıcaksa Yakar.Üstat Aeomon

Rahmetli ne güzel söylemiş. Sıcak beni de yakıyordu, soğuğa geçince rahatladım. Hele şu sıcak yaz aylarında buzlu tıraşın keyfi bir başka oluyor. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Yaz sıcağında yeşil proraso ile ilk perde ılık ikinci perde soğuk mükemmel oluyor, kafamı buzlu suya sokmuşum gibi rahatlıyorum
Ben de soğuk tıraştan sonra bir adet buzu yüzümde gezdiriyorum.Çok güzel oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 61 25,222 06/07/2018, Saat: 11:47
Son Yorum: dikdik_s
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 49 44,326 22/05/2018, Saat: 09:51
Son Yorum: krub
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 38,132 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 6,664 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 6,866 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 41 22,942 14/12/2015, Saat: 22:41
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi