Speick Tıraş Kremi
Speick_Men_Rasiercreme.jpg

Siteye ilk defa bir inceleme yazacağım. Eksiklikler olursa kusura bakmayın Smile.

Kokusuyla yuvalar yıkan Big Grin Speick tıraş sabununun sitede incelenmesinden sonra, ben de aynı firmanın tıraş kremini kullanmaya başladım. İlk olarak ürünün kokusuyla başlayacağım. Burnuma tanıdık gelen bu kokuyu ne ile   ilişkilendirdiğimi çözmek 1-2 günümü alsa da sonuca ulaştım: seyyar ayakkabı boyacılarının kullandığı cilanın kokusu. Her ne kadar lavanta ile zenginleştirilmiş baharatımsı kokusu hoş olsa da keskin kokuları sevmeyenlerin hoşuna gitmeyebilir.

Speick tıraş kreminin sizi mutsuz etmeyecek olayı ise, performansı. Fındık tanesi büyüklüğündeki kremi tasa sıkıp fırçayla çalışmaya başladığınızda kolayca kıvamlı ve dolgun köpüğe ulaşıyorsunuz.

speick.jpg

İki seferde de Derby jilet kullanmama rağmen kayganlık üst seviyede idi. Cildi nemlendirmesi de yine üst seviyedeydi. Ama, özellikle memnun olduğum bir konu var ki, bu da kremin koruyuculuğu idi. Tıraş sonrasında yüzüm, hassas bir cildim olmasına rağmen, sanki hiç tıraş olmamış gibi rahatlamıştı. Bunu kremin içinde bulunan Speick bitkisi mi sağlıyor bilemiyorum ama benim keyfim yerinde Big Grin.

Fiyat konusuna gelirsek, yurtdışında üretilmiş tıraş kremleri açısından kullandığım çok fazla ürün yok ama benim bu konuda baz alacağım ürün TOBS firmasının kremleri. Speick, 75ml alüminyum tüpün içerisinde gelse de fiyatı 4.5 Sterlin civarında. 6.5 Sterlin fiyatlı, 150 gr ve kendi kabına sahip TOBS kremlere göre bir miktar pahalı kalıyor.

Son olarak, ürünü tavsiye eder misin derseniz, koku ve fiyat konusunda takıntılarınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim. Speick, her zaman rotasyonunuzda bulunması gereken bir ürün.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Güzel yorum için elinize sağlık.

Sabunun kokusu, kremden iyi. Kremi kullanamamıştım, sabunu kullanabiliyorum.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
"Kokusuyla yuvalar yıkan"

Big GrinBig Grin

Güzel inceleme hocam elinize sağlık.
Inceleme için teşekkürler. Yüzünüzü cilalanmış gibi parlattı mı?
Big Grin
Sabununda koku olayında şöyle bir güzelliği var keskin koku zamanla azalıyor ve kokusunu alabilmek için neredeyse burnunuza yaklaştırmanız gerekiyor ama kremde bu ne kadar olabilir? Koruyuculuk konusunda bende şöyle bir sıralama olmuştu sabunların içinde speick>tabac>mühle=arko.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
speick'in sabununun koruyuculuğu bence mükemmel. eğer krem de öyleyse süper.
Teşvik edici yorumlarınız için teşekkür ederim.

Kremin kokusuna gelince, Alaaddin'in Sihirli Lambası gibi. Kapağı açmazsanız sıkıntı yok Big Grin. Gerçi köpürttüğünüzde de koku hafifliyor.

Koruyuculuk bakımından, sabunu kullanmadığım için karşılaştıramam ama kremden hoşnut kaldım.

Cila konusuna gelince benim burnum pek koku seçemez ama bunu öyle mimledi ki kaçışı yok artık Big Grin.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Bugün ilk kez kullandım. Öyle bir köpük performansı var ki, biraz fazla krem kullanmışım, kocaman kap doldu taştı aniden, başa çıkamadım. Big Grin Fındık kadar kullanmak lazım hakikaten. Koruyuculuğu ve besleyiciliği ise çok başarılı. Balsam kullandırtmadı, losyon sürüp çıktım evden.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
speick benimde favori kremim köpüğü koruyuculuğu tıraş sonrası nemlendirme
çok iyi koku olarakta bana göre kötü değil ayrıca kızarıklığı ve tahrişi önlüyor
rahat tıraş sağlıyor
(02/06/2013, Saat: 15:22)mckemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: speick benimde favori kremim köpüğü koruyuculuğu tıraş sonrası nemlendirme
çok iyi koku olarakta bana göre kötü değil ayrıca kızarıklığı ve tahrişi önlüyor
rahat tıraş sağlıyor

Kokusu benim de hoşuma gidiyor. Speick bitkisinden gelen bir koku. Lavanta da içeriyor. Başka hiçbir ürüne benzemiyor o yüzden.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,560 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,119 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,434 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42