Akıllı Telefon Tavsiyesi
Arkadaşlar telefon alacağım.Biraz araştırma yaptım ancak forumumuzda illa bu işlerden iyi anlayan arkadaşlarımız vardır.

Öncelikle iphone istemiyorum onu baştan belirteyim Smile

Aradığım özellikler;

-Büyük olmayacak.Apple'ın standartları belirleme ve kullanıcı deneyimi konusundaki başarısına inandığım için telefonun büyüklüğünü iphone 5 kadar tutmak istiyorum maksimum. (123.8 x 58.6 x 7.6 mm) 112 g. Tabiki küçük oynamalar olabilir o kadar delirmedim Smile

- Ekran 4" ve 4.3" arası olabilir. Yine ilk maddeyle alakalı olarak Galaxy S3 gibi kitap kadar telefon taşımak istemiyorum.S3'ü olanlar alınmasın sakın Smile

-Fiyat 1000-1500 arası olabilir.

-Bu kadar paraya uzunca bir süre değiştirme ihtiyacım olmasın mümkünse.

-Bu çerçevede kardeşimin de kullandığı bir model ön plana çıkıyor araştırmalarımda o da Sony Xperia S.

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s-4369.php

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
SE telefonların 2. el piyasası pek yüksek değil. İlerde sıkılırsanız ve satmak isterseniz, satmakta zorlanabilirsiniz. Gerçi SE telefonların Androidli modellerinden hiç kullanmadım hatta Iphone dışında akıllı telefon kullanmadım dolayısıyla 2. el piyasasında Androidli SE'ler tutuluyor mu bilmiyorum ne aldım ne sattım fakat K ve C serisinden kullandığım eski tip SE telefonları satarken zamanında çok zorlanmıştım. Sırf markası SE diye Telefonun gerçek değerinin çeyrek fiyatını veriyorlardı. Eğer alıp kullanacaksanız ve iyice eskiyene kadar sizde kalacaksa yada internet üzerinden satarım vs. gibi şeyler düşünürseniz sakıncası yok, SE'ler iyi telefonlardır. (En azından eskileri öyleydi) O durumda Xperia modellerini düşünün derim.
hocam 4.3" telefonlarda tartismasiz sekilde en iyi donanimli telefonu zaten bulmussunuz. O boyutlarda bu makinenin karsisinda duracak baska bir makine bilmiyorum.

Ben sahsen nexus 4 bekliyorum. Smile
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Eğer eco sistemin (tablet, pc, vs.) apple değilse iphone alma derim kardeşim.
Ya dün ya önceki gün arkadaşın iphone 4 le fotoğraf çekildik ve fotoğrafları acilen benim bilgisayara atmamız gerekiyordu. Arkadaşa blutooth' u açtım gönder dedim. 2 dk bekle ben evden kabloyu alayım geleyim dedi. Sonra sen bana mailini söyle mail atayım dedi. Haydahhh dedim. Neyse arkadaş da başka bir telefon vardı onla çekilip tekrar gönderdik.

Iphone da Blutooth olsa dört dörtlük telefon aslında ama olmaması ve zaman zaman insanı yukarıda bahsettiğim durum gibi yarı yolda bırakıp rezil etmesi , hiç hoş değil.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
s3 ü yarım saat kullansan kitap kadar telefon lafını gayet güzel yutarsın ama neyse Big Grin

ille küçük istiyorum diyorsan htc one s olabilir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
s3 derim, şimdi iphone oyuncakmış gibi geliyor. Wink
memleket kurtulana kadar siyah
Android on numara esnek olmasina rsgmen ios'lar kadar stabil degil ne yazik ki. İphone 4 ile resim yollamanin en guzel yolu maildirSmile internet paketi kullanilmayacaksa sayet iphone almanim bi alemi yok.Ara ara s3 benimde gozume carpsada kullanim kolayligi ( ozellikle benim gibi menu kitlari icin) ios cok daha kullanici dostu.Android'in windows misali ara ara sismesi kilitlenmesi ise cabasi( cozdulerse ne ala)
(16/11/2012, Saat: 17:13)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer eco sistemin (tablet, pc, vs.) apple değilse iphone alma derim kardeşim.
Ya dün ya önceki gün arkadaşın iphone 4 le fotoğraf çekildik ve fotoğrafları acilen benim bilgisayara atmamız gerekiyordu. Arkadaşa blutooth' u açtım gönder dedim. 2 dk bekle ben evden kabloyu alayım geleyim dedi. Sonra sen bana mailini söyle mail atayım dedi. Haydahhh dedim. Neyse arkadaş da başka bir telefon vardı onla çekilip tekrar gönderdik.

Iphone da Blutooth olsa dört dörtlük telefon aslında ama olmaması ve zaman zaman insanı yukarıda bahsettiğim durum gibi yarı yolda bırakıp rezil etmesi , hiç hoş değil.

Iphone'da bluetooth yok degil ki, var. bluetooth uzerinden dosya gonderimi yapmiyor. Ben kendim de android telefonlari tercih ediyorum fakat su bir gercek piyasadaki en iyi malzeme kalitesi /iscilik apple da.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Jailbreak yaparsanız Bluetooth üzerinden dosya gönderebilirsiniz. Ben tweak denen şeyleri kurmak için JB yaptım özellikle iletim raporu, ve sbsettings için. Çünkü mevcut durumda iletim raporu yok ayrıca zil sesi değişmiyor. Bunlar için JB gerekiyor . Böyle bazı saçma sapan kısıtlamalar var. JB'de dikkatli olunursa, her tweak düşünmeden yüklenmezse sorun çıkmaz IOS çökmez. Neredeyse 1 senedir JB'li kullanıyorum (Korsan yazılımla işimin olmadığını belirteyim) sorun yok. Galaxy hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamıyorum. Ama şans verilebilir. Özellikle Galaxy 2 ve 3'ün kamerasından çıkan fotoğrafları beğeniyorum.
Biraz sabır ederseniz fanboylar ellerinde bulunan iphone3'leri ve iphone4'leri çıkarmaya başlayacak o zaman alırsınız. Iphone iyidir, S3 candır ama w810i üzerine tanımam.
www.tekyumruk.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,562 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,304 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,548 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,622 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,019 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,315 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 5,001 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,905 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,295 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,834 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: