Dove Beauty Cream Bar ile tıraş incelemesi.
Aklımda hep olan ve kutusunu okuduğumda Arko ile bir çok bileşeni uyuşan bir sabun..
Ciltte belirgin bir yumuşak hissi uyandırdığını zaten herkes bilmekte..Kayganlığı da bu kremsi özellikten gelmekte..

1 Haftalık sakalım için bu deneye giriştim..
Arko sabun kadar köpürmesede kendine has kremsi bir tabakası oluşuyor fırça yardımı ile..
Yumuşattığım sakalları 2 kere sabunla yağladıktan sonra,son olarak kremsi tabakayı sakallara yedirerek (elle de bastırdım) sürdüm..
Jilet (wilkinson) vasat olsa da tam beklediğim gibi yağ gibi kaydı.. Güzel bir tıraş verimi aldım..

Tıraş sonrası yüzüm pamuk gibi oldu.. Şap çok ilginçtir fayda etmedi yüzü germede.. Sanki bir savaş verdi cilt.. Pamuksu olarak ertesi güne kadar kaldı..

Denemenizi öneririm.
yarın akşam deneyip, tecrübelerimi yazacağım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/11/2011, Saat: 22:34) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde alakasız bir şey sorayım İzmitte şap vb. satan bir mekan var mı.

Araştırmasına çıkmadım,çünkü yeterli sayıda stoğum var İstanbul'dan.
Jilet lazım düşmüştü,hemen aklıma burada meşhur Japon Pazarı geldi..
Derby,Rapira,PErma-Sharp super buldum..

Elbet vardır ekipmanlar,senin için ilk fırsatta berberlerden yol bulacam satan dükkanlar için..

Sivilceye gelince, sivilce olmadı.. Yüzümü bolca yıkamıştım,her ne kadar şap etki etmesede,etmesi için zorladım..
Çünkü kremsi etkisi o kadar fazla ki, zorla yumuşak kalıyor cilt..

Bugün dove sabun ile denememi yaptım. Pek klaın köpük yapmayacağını tahmin ettiğimden ustura ile tıraşı tercih ettim. Sonuç olarak yüksek beklentilerim yoktu, ama tahmin ettiğim kadar da verimli olmadı.

Öncelikle bir tıuraş sabunu olmadığı için, kalın ve koruyucu bir köpük oluşturamıyor, gayet ince ve stabil olmayan bir köpük veriyor. Bu bakımdan sstura doğru seçim oldu. Tıraş sabunlarını diğer sabunlardan ayıran en önemli özellik içindeki kalın köpük yapan ve bu köpüğün stabil ve kaygan olmasını sağlayan elemanlardır.

Dove sabunda köpük pek kalın olmadığı gibi, kayganlaştırma etkisi yok denecek kadar azdı. Birkaç kez acaba usturam mı köreldi diye kontrol etmedim değil. Verdiği kayganlık ancak en son perdede kalan kısacık sakal uçları için yeterli gibiydi.

2 günlük sakalımı standartım olan 3 perdede keskim. Sonuç tahtişsiz fakat ancak tatminkar diyebileceğim kalitede oldu. Yer yer belli bölgelerde sakallar kaldı. Nemlendirme etkisini görmek için ne şap, ne losyon, ne balzam hiçbirşey kullanmadım. Şu an geçen 10 dakika sonrası hem cildimde, hem ellerimde klasik sabun kuruluğunun etkileri mevcut. Yanaklarım da dove' un etkisinden pek memnun kalmamış gibi.

Özet olarak en fazla arkonun ancak yarısı kadar başarılı derim. Kullandığım o kadar krem/sabundan sonra çok kötü kaldı.

Daha önce zeytinyağı sabunu ile tıraşı denemiştim. Zeytinyağının stabil bir köpük vermemesinden dolayı köpüklemede çok sorun yaşatmış olsa da cildime oldukça iyi gelmiş ve o incecik köpüğe göre çok rahat tıraş vermişti.

Arko varken hiç gerek yok diyorum. Şu an yanaklarım beni cella ile köpükle diye yalvarıyor, sanırım gidip bolca balzam süreceğim birazdan.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ben bugün bu ve fresh olanından aldım.Tıraştan ziyade tıraş öncesi yüzü yıkamak için iyi bir ürün diyebilirim.Zeytinyağı sabunundan bahsetmiştim geçenlerde,ilk denememe göre ondan daha iyi sanırım,yüzüm baya bi rahatladı sakallar yumuşadı , sonuç olarak tıraş için olmasada tıraş öncesi için gayet güzel bir ürün.Ayrıca bayada ucuz alıp denemenin bir zararı olmaz Big Grin
(03/11/2011, Saat: 22:33)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün dove sabun ile denememi yaptım. Pek klaın köpük yapmayacağını tahmin ettiğimden ustura ile tıraşı tercih ettim. Sonuç olarak yüksek beklentilerim yoktu, ama tahmin ettiğim kadar da verimli olmadı.

Öncelikle bir tıuraş sabunu olmadığı için, kalın ve koruyucu bir köpük oluşturamıyor, gayet ince ve stabil olmayan bir köpük veriyor. Bu bakımdan sstura doğru seçim oldu. Tıraş sabunlarını diğer sabunlardan ayıran en önemli özellik içindeki kalın köpük yapan ve bu köpüğün stabil ve kaygan olmasını sağlayan elemanlardır.

Dove sabunda köpük pek kalın olmadığı gibi, kayganlaştırma etkisi yok denecek kadar azdı. Birkaç kez acaba usturam mı köreldi diye kontrol etmedim değil. Verdiği kayganlık ancak en son perdede kalan kısacık sakal uçları için yeterli gibiydi.

2 günlük sakalımı standartım olan 3 perdede keskim. Sonuç tahtişsiz fakat ancak tatminkar diyebileceğim kalitede oldu. Yer yer belli bölgelerde sakallar kaldı. Nemlendirme etkisini görmek için ne şap, ne losyon, ne balzam hiçbirşey kullanmadım. Şu an geçen 10 dakika sonrası hem cildimde, hem ellerimde klasik sabun kuruluğunun etkileri mevcut. Yanaklarım da dove' un etkisinden pek memnun kalmamış gibi.

Özet olarak en fazla arkonun ancak yarısı kadar başarılı derim. Kullandığım o kadar krem/sabundan sonra çok kötü kaldı.

Daha önce zeytinyağı sabunu ile tıraşı denemiştim. Zeytinyağının stabil bir köpük vermemesinden dolayı köpüklemede çok sorun yaşatmış olsa da cildime oldukça iyi gelmiş ve o incecik köpüğe göre çok rahat tıraş vermişti.

Arko varken hiç gerek yok diyorum. Şu an yanaklarım beni cella ile köpükle diye yalvarıyor, sanırım gidip bolca balzam süreceğim birazdan.

Çok farklı bir tepkimeye girmiş sizde..
Bu sabun cildime çok faydalı geliyor.. Benimde cildim karma.. Alnım hafif yağlı,yanaklarım çöl kadar kuru..Hali ile sakallarım yoğun ve zımpara gibi..
Dove'la tıraş bir fantazi idi hali ile,fakat bana çok etkili geldi..

Deneme ve yazı için teşekkürler..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 151 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,149 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,207 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,010 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,456 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,414 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,611 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: