Santa Maria Novella Crema da Barba
Selamlar Arkadaşlar

Santa Maria Novella Tıraş Kremini tanıtmak istiyorum.Aslında krem ile sabun arası bir ürün,yani sert krem yada yumuşak sabun diyebilirim.Domuz,porsuk hertürlü fırçaya kolay geliyor.Köpürmeside aynı şekilde çok kolay.Gördüğünüz gibi kocaman bir plastik kapta geliyor ve 220ml olması sebebi ile zannedersem 1-2 sene eğer başka hiç bir ürün kullanmadan tıraş olsanız anca biter.Belkide bitmez!!!Neden böyle dediğimi açıklayayım.5-6 defa tıraş olmama karşı ürün eksilmiyor Huh Aslında ilginç bir vaka!!! Blush Yani bu ürün acayip bereketli diyebilirim.Ben bunun böyle olduğunu bilseydim 50ml lik paketlerde olanından alırdım.O bile galiba 6 ay falan giderdi yada daha fazla!!!

Herneyse tıraş olayına gelelim biraz.Arkadaşlar dediğim gibi hertürlü fırça ile ,soğuk su yada sıcak su ile ideal köpük elde etmek çok kolay.Parlak ,hava kabarcıksız ve koyu bir köpük için uğraşmanıza gerek kalmıyor.Bence biraz suya aç diyebilirim.Su ile beslemek gerekiyorki köpük kıvamı aşırı koyu olmasın.Hem ustura için hemde DE makineler için gayet iyi bir sonuç elde ettim.Nemlendirmesi orta üst diyebilirim.Tıraş esnasındaki kayganlığı üst seviyede.Kokusu ökaliptus kokusu.Ama proraso daki gibi değil ,daha parfümümsü bir koku,prorasodaki gibi sert bir koku yada yoğunluk yok kokusunda.Mesela ben proraso dan hiç memnun kalmadım.Ökaliptus o kadar ağır geldiki ,tıraş olurken gözlerimin rahatsız olduğunu defalarca hissettim.Ama bunda böyle bir sertlik yok.Yabancı forumlarda bazıları SMN için ,proraso ile tamamen aynı ama sunuş biçimi farklı diye yorum yapmış.Bence hiç alakası yok.Tamamen farklı ürünler.İçerik olarak aynı olabilir bilmiyorum fakat performansı ve verdiği keyif, tıraş esnasında yada sonrasında, çok farklı.

Nemlendirme olarakta ,tıraştan sonra herhangi bir balsam yada ne bileyim buna benzer bir şey kullanmaya gerek kalmıyor.

Ben bunu İtalya ya giden bir dostuma ısmarladım,sağolsun getirdi.35.Euro fiyatı var.Santa Maria Novella shoplarda satılıyor.Yani her tıraş malzemesi satan yerde online olarak bile nadir bulunuyor.Dediğim gibi, miktar olarak az olmaması sebebi ile ve inanılmaz derecede tıraş esnasında az gitmesi ile!! aslında bu ürün resmen ucuza geliyor desem abartmış olmam.Denemesi 35 Euro ,alın haklılığımı anlarsınız Smile
Sağlıcakla Kalın,

pb200056.jpg

pb200042.jpg

pb200044.jpg

pb200043.jpg

pb200053.jpg

pb200049.jpg

pb200059.jpg
Bu guzel degerlendirme icin tesekkurler. Yolumuz Italya'ya dusunce almak lazim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(21/11/2012, Saat: 00:33)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu guzel degerlendirme icin tesekkurler. Yolumuz Italya'ya dusunce almak lazim.
Sağolun yorumunuz için Mancho Hocam.En mantıklısı dediğiniz gibi İtalyadan almak yada aldırmak.Dediğim gibi online shoplarda bulunabilirliği çok yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GILLETTE CREMA DE AFEITAR korgunv 7 9,375 29/11/2013, Saat: 10:54
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: