Celik ustura bileme
(07/01/2013, Saat: 01:38)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/01/2013, Saat: 21:39)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam geçtiğimiz bir ayda bileme tekniğiniz gelişti mi? Hiç kayışa, usturaya zarar verdiğiniz oldu mu?

Aynı evrelerden geçmiş insanların hatalarını öğrenip onlardan ders almak benim gibi usturaya heves edenler için çok önemli bence.

Hocam oldukca gelisti diyebilirim. Full hollow usturalarim rahatlikla HHT yi geciyor su anda.
Kayisa zarar verme gibi bir durum olmadi. Ama ilk zamanlarda acelecilikten usturanin agzini tasa vurdum birkac kere, sil bastan basliyorsunuz hos degil.
Tavsiyem mutlaka bir kotikul alin, ilk tasiniz bu olsun. Gercekten bileylerken hissiyati cok farkli, ununu hakeden bir tas.
Ikinci konu acemiliginizi atacaginiz usturalarin warped, carpik/yamuk olmadigindan emin olun. Yoksa bosuna cok ugrasirsiniz.

Kotikülü nereden bulabilirim?
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(14/01/2013, Saat: 22:14)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/01/2013, Saat: 21:39)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam geçtiğimiz bir ayda bileme tekniğiniz gelişti mi? Hiç kayışa, usturaya zarar verdiğiniz oldu mu?

Aynı evrelerden geçmiş insanların hatalarını öğrenip onlardan ders almak benim gibi usturaya heves edenler için çok önemli bence.

Hocam oldukca gelisti diyebilirim. Full hollow usturalarim rahatlikla HHT yi geciyor su anda.
Kayisa zarar verme gibi bir durum olmadi. Ama ilk zamanlarda acelecilikten usturanin agzini tasa vurdum birkac kere, sil bastan basliyorsunuz hos degil.
Tavsiyem mutlaka bir kotikul alin, ilk tasiniz bu olsun. Gercekten bileylerken hissiyati cok farkli, ununu hakeden bir tas.
Ikinci konu acemiliginizi atacaginiz usturalarin warped, carpik/yamuk olmadigindan emin olun. Yoksa bosuna cok ugrasirsiniz.

koti bende var mustas komşumuz da sormuştu. 100 dolar fiyatı var.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(14/01/2013, Saat: 22:16)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/01/2013, Saat: 22:14)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

koti bende var mustas komşumuz da sormuştu. 100 dolar fiyatı var.

Tamamdır çok teşekkürler bilgi için. Sevgili Lord, ben en iyisi senin şu ustura yazılarını yeniden baştan sona okuyayım, kafam çok karıştı. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Henüz tıraşını olmadığım bir ustura var, kotikül ile bilemeye çalıştım ancak HHT testini geçemiyor. Bir yerlerde okumuştum ama bulamadım şimdi "HHT testini geçmesi çok da önemli değil, testi geçemeyip güzel tıraş verebilen usturalar gördüm" diye bir ibareydi sanki. Doğru mu hatırlıyorum, mümkün müdür. yoksa testi geçmesi mi gerek ?
www.BarbarosRazors.com

(07/01/2014, Saat: 01:08)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz tıraşını olmadığım bir ustura var, kotikül ile bilemeye çalıştım ancak HHT testini geçemiyor. Bir yerlerde okumuştum ama bulamadım şimdi "HHT testini geçmesi çok da önemli değil, testi geçemeyip güzel tıraş verebilen usturalar gördüm" diye bir ibareydi sanki. Doğru mu hatırlıyorum, mümkün müdür. yoksa testi geçmesi mi gerek ?

Bu forumda ve yabanci forumlarda asili kil testini gecemeyen usturalarin iyi tras verebilecegini bilgisine guvendigim kisilerden duydum mesela lord da demisti yanilmiyorsam ama elimden hatri sayilir sayida ustura gecti ve kil testini gecemeyen usturalarla duzgun tras olabildigimi hatirlamiyorum. Oyuzden beni kil testinde tatmin etmeyen usturalari tekrar tastan yada kayistan geciriyorum
O zaman tıraşını hiç denemeden yeniden başlayayım. Ancak ne kadar geriye gitmeliyim ? mevcut ağızı cama sürüp sıfırdan mı başlamam gerek ?

(07/01/2014, Saat: 01:27)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu forumda ve yabanci forumlarda asili kil testini gecemeyen usturalarin iyi tras verebilecegini bilgisine guvendigim kisilerden duydum mesela lord da demisti yanilmiyorsam ama elimden hatri sayilir sayida ustura gecti ve kil testini gecemeyen usturalarla duzgun tras olabildigimi hatirlamiyorum. Oyuzden beni kil testinde tatmin etmeyen usturalari tekrar tastan yada kayistan geciriyorum
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 709 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,134 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,184 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,671 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,547 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,154 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,732 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,027 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,813 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,276 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: