RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA
du bakalım ben bir şeyler deneyeceğim Sleepy
Saygılarımla
Arkadaşlar birkaç gün önce Rapira almıştım mavi siyah pembe ambalajlı olanından. Sahte mi değil mi bilmiyorum ama içindeki ikinci beyaz kağıt kılıfının yapışkanlı yerinde pas renginde leke gördüm. jileti açtığımda aynı lekeyi jiletin orta kısmında da gördüm. Bu lekenin pas olma ihtimali var mı? Sahte olduğu için mi hemen paslanmıştır?

Resimleri paylaşıyorum, gerçi resimlerde pek belli olmuyor.

http://tinypic.com/view.php?pic=26455rd&s=6

http://tinypic.com/view.php?pic=2wg98u8&s=6

http://tinypic.com/view.php?pic=dwdxsx&s=6

http://tinypic.com/view.php?pic=10zcw41&s=6
Resimlerden hiç bir şey anlaşılmıyor, ama pastır. Sahte orjinallikle alakası yok. Rapira hızlı paslanan bir jilet uzun süredir bekliyorsa ve saklama koşulları da kötü olmuşsa bu görülebilir. Böyle jiletleri mümkün mertebe kullanmayın. Çünkü gözle göremeseniz bile ağızda mikroskobik boyutta paslanmalar oluşmuş olabilir bu da cildimize temas etmesini istemeyeceğimiz bir şey.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(12/10/2012, Saat: 20:29)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resimlerden hiç bir şey anlaşılmıyor, ama pastır. Sahte orjinallikle alakası yok. Rapira hızlı paslanan bir jilet uzun süredir bekliyorsa ve saklama koşulları da kötü olmuşsa bu görülebilir. Böyle jiletleri mümkün mertebe kullanmayın. Çünkü gözle göremeseniz bile ağızda mikroskobik boyutta paslanmalar oluşmuş olabilir bu da cildimize temas etmesini istemeyeceğimiz bir şey.

teşekkürler bilgi için. neyse zaten astra varken rapirayı denemek hataydı benim için. geriye deneme amaçlı türkiyeden perma-sharp ve derby kalıyor.
Bugün em-ke'ye gittim almak için ama biri gelip hepsini aldığını söyledi satıcı adam çok üzüldüm sanırım forumdan biri aldı hepsini kim napsın Big Grin
astraya devam

(24/11/2012, Saat: 17:59)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün em-ke'ye gittim almak için ama biri gelip hepsini aldığını söyledi satıcı adam çok üzüldüm sanırım forumdan biri aldı hepsini kim napsın Big Grin
evet hocam ama sorduğum satıcı "hepsi satıldı ama zaten eski kutusuydu onlar" dedi yani şimdi mavi rapira ile aynıymış gibi konuştu. Mavi rapiraya tekrar bir şans vermeli sanırım Smile

(24/11/2012, Saat: 18:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: astraya devam

(24/11/2012, Saat: 17:59)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün em-ke'ye gittim almak için ama biri gelip hepsini aldığını söyledi satıcı adam çok üzüldüm sanırım forumdan biri aldı hepsini kim napsın Big Grin
eskiuye3315'in 6.30 puan verdiği rapira tüm ambalajlarıyla aynı
ayrıca bu ince puanlamayı nasıl yapmış
6 tamam da 0,30 hangi küsürat Smile

'' RAPIRA MADE IN RUSSIA 6.30
Rapira Mostochlegmash Moskova / Rusya fabrikasında üretilen Paslanmaz jilet markasıdır. Bir pakette 10 adet tek tek sarılmış jiletler şeklinde satılır. Fiyatı çok uygundur piyasada en çok bulunan jilet markasıdır . Bir jiletle ortalama 2-3 tıraş çıkarılabilir.piyasada paket içeriği ayni jilet fakat farklı ambalajlı 3 farklı stainless steel rapira bulunabilir. ''

(24/11/2012, Saat: 18:20)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet hocam ama sorduğum satıcı "hepsi satıldı ama zaten eski kutusuydu onlar" dedi yani şimdi mavi rapira ile aynıymış gibi konuştu. Mavi rapiraya tekrar bir şans vermeli sanırım Smile

(24/11/2012, Saat: 18:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: astraya devam

(22/05/2012, Saat: 19:03)evreseli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: IMG_0465.jpg

Arkadaşlar bugün evde kalmanın verdiği sıkıntı ile yakındaki pazara bir uğrayayım dedim. Aklımda, yeni hobim olan GT ile ilgili neler bulabilirim diye düşüncelerde vardı tabiiTongue. Veee 3. ne alırsan 1 tl tezgahında aradığımı buldum.
Ortadaki için bir yorum yapmıycam ama sağ ve sol baştakiler Türkiyeye geleli baya bir zaman olmuş , hatta diyebilirim ki Boris Yeltsin dönemi falan olabilirBig Grin Pazarcı arkadaş 2 kutusuna 1 tl verde parayı kurtaralım havasındaydı. Bende ikiletmedim hemen son kalanları toparladım.
Ortadakini hemen hemen 10 senedir jiletli usturamda kullandığım için kalitesini biliyordum. Ama bunları ilk kez ve makinede kullanıcam bakalım inşallah denilen kadar vardırlar.

Beyazına Pembesine çok takmayın. Hepsi aynı fabrikanın aynı jiletinden başka birşey değil. Beyaz da kullandım farkını göremedim (Normal beyaz olanlar platinum değil) ama ortadakinden stoğum var ortadaki çok memnun kaldığım jilettir. Memnun kalmayanlara ya sahtesi denk geliyordur ya da belki kötü üretilmiş bir seri vardır onlardan denk geliyor olabilir. Başka bir yerden başka bir kutu alıp deneyin.
Bugün ilk kez denedim bu jileti. Pek beğenmedim açıkçası. Benim cildime Perma-Sharp Super ve Astra Superior Platinum daha uygun. Rapira konforlu gelmedi bana.

Düzeltme: Kullandığım jilet pembe/mavi/siyah Rapira idi. Özür diliyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,879 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,740 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,021,397 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,631 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,206 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,979 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,199 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,907 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,498 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,149 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: