RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA
Bu jileti Gillette Black Beauty 3. ayarda 2 günlük sakalda ayrı tıraşlarda 2 sefer denedim. Kesimini perma sharp'a benzettim. Keskin ama konforsuz geldi. Tıraş sırasında biraz tahriş yaptı. Ancak tıraştan sonra hiçbir tahriş hissi yoktu bu bakımdan enteresan bir jilet. Bu jileti başka aletlerde de denemeye devam edeceğim, daha uyumlu olduğu bir alet çıkabilir.
Bu jileti 1.5 günlük sakalda R89 ile denedim, sonuç facia. Uzun zamandır bu kadar tahrişli bir tıraş olmadım. Lordun bahsettiği jiletlerden değil sanırım ya da benim cildime uymadı. 100 lük almıştım. Merak eden komşular varsa seve seve gönderebilirim.
(06/10/2018, Saat: 16:49)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jileti 1.5 günlük sakalda R89 ile denedim, sonuç facia. Uzun zamandır bu kadar tahrişli bir tıraş olmadım. Lordun bahsettiği jiletlerden değil sanırım ya da benim cildime uymadı. 100 lük almıştım. Merak eden komşular varsa seve seve gönderebilirim.
Hangi jilete benzettiniz karakterini?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Ofisten bir arkadaş Kazakistan'a gittiydi. Hazır oraya kadar gitmişken 2 kutuda bundan istettim. Benim sakalda çok temiz, net, tahrişsiz ve sıkıntısız tıraş çıkardı. Lord'un mavisi gibi çok hoşuma gitti bu jilet.
Orjinalini kullanmak kaydıyla tercihim olacaktır.
"A Samurai always wears two swords."
@DenizKSK komşum bendeki sahte olabilir bilemedim, atamandan almıştım, çift kağıda sarılı.
Siz hangi aletle kullandınız.
(06/10/2018, Saat: 16:49)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jileti 1.5 günlük sakalda R89 ile denedim, sonuç facia. Uzun zamandır bu kadar tahrişli bir tıraş olmadım. Lordun bahsettiği jiletlerden değil sanırım ya da benim cildime uymadı. 100 lük almıştım. Merak eden komşular varsa seve seve gönderebilirim.

Valla merak ettim hocam sonuçta bende aynısını kullanıyorum gayet memnunumfc30c7e654658dc0cdb725bbfcfa56b3.jpg

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(20/09/2018, Saat: 19:10)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ataman store n11 den aldım inşallah güzel çıkar....

Aynı yerden aldım bende güzel herhangi bi sıkıntısı yok hocam

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ŞİMDİ SIRA KAYDIRCAK SİNEK BULMAYA GELDİ
(06/10/2018, Saat: 23:54)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DenizKSK komşum bendeki sahte olabilir bilemedim, atamandan almıştım, çift kağıda sarılı.
Siz hangi aletle kullandınız.
Komşum, ben Progress 5. seviyede kullanıyorum yaklaşık 7-8 yaprak kullanmışımdır.
"A Samurai always wears two swords."
atamantrade'den ben de aldım ve severek kullanıyorum. Gayet konforlu ve kullanışlı bir bıçak bence. ATG tıraşta bıyık, çene gibi bölgelerde ilk hareket az da olsa dirençli olabiliyor bazen; bunun dışında, tatminkar seviyede akıcı bir karaktere sahip. Ancak çok yakın tıraş olmak bu Rapiralar ile pek mümkün görünmüyor bana.  Feather, Permasharp ya da Bolzano gibi bıçaklarla olduğum tıraşların aksine bu bıçaklarla olduğum tıraşların ardından elimi yüzüme sürdüğümde hiç sakal gelmese bile özellikle dışarı çıkıp gün aydınlığında arabanın aynasına baktığımda sakal kökleri bariz biçimde görülüyor (sakalımı ATG ile aldığımda dahi). Böyle olunca da haliyle sakal çıkışı biraz hızlı ve çok kolay oluyor. Kaşıntı, kıl batması gibi sorunlarla da kolay kolay karşılaşmıyorum. Yumuşak bir ten bırakıyor. Uzun zamandan beri tıraş bıçaklarını 1'den fazla kez kullanmadığım için bu bıçağın dayanıklılığı hakkında çok sağlıklı bir değerlendirmede bulunabilmem olanaksız ama 20'ye yakın kez tıraş olduğum bu bıçağın ikinci tıraşını da rahatlıkla çıkaracakmış gibi bir izlenim bıraktığını söyleyebilirim. Tek çekincem, bıçaklar biraz yaşlı; üzerilerinde noktasal da olsa sararmalar görüyorum ve bunun sağlık üzerinde olumsuz bir yanı olur mu acaba diye içimden geçirmeden edemiyorum. Zaten böyle bir çekincem de olmasaydı fiyatı zamlanıp 15 Lira olmadan önce 100 Liraya 10 paket alır stoğa atardım.
Bu sabahki tıraşımda rapiranın bu modeline şans verdim bundan yaklaşık 4,5 ay önce bu jileti ilk kullanımımda konforluluğunu çok beğendim günlük kullanımda rotasyonuma aldım. Fakat jilet çokluğundan baya bir süre kullanmadım bu sabah kullanırken o ilk günkü konforu ve sinek kaydı tıraşı alamadım ama şunuda belirtmeliyim 10 tane jiletin içinde kör jilet bile çıktı bu durumu bir kere yaşadım sanki keskinliğinden aşama aşama konforsuz orta dereceye kadar inen bir jilet oldu. Aslında sevdiğim jiletlerdendi permasharp keskinliğini bu jiletle karşılaştıramam ama rahat edebildiğim nadir jiletler listesindeydi daha ki bu sabaha kadar
Tek kullanım için ideal. Daha önce de belirtilmiş jiletler birbirinden farklı çıkabiliyor.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,801 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,293 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,774 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,534 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,877 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,789 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,881 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,403 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,902 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: