Çelik ustura bileme olayı
Üstadın bu işi en iyi yapacağına eminim. Ama kargoyla birlikte çok tuzlu olacak Sad
(13/09/2013, Saat: 01:10)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord'un imzasına bakın. Smile

İtina ile bileme işleminiz yapılır ağzı kırık hatta paramparça olan usturalarınızda bakıma alınır ayna gibi parlatılır ,ağız yapısı itina ile ayarlanır gereken bilgi verilir eğitim ve tecrübe sahibi edilir.
yeterki isteyin tamamen paslanmış parçalı usturanızı getirin ağzının kullanılabilecek kısmına kadar olan yerini kurtarayım.
çok uzun sürsede usturanın ağzı kırılmışsa eğer kurtardığı yere kadar olan kısmı yavaş yavaş elde gönyelene gönyelene bileyerek o kırık kısım giderilir.
ilkönce özel sıvılar ile pas ve küf sökümü yaparım
daha sonra oyuklar girinti ve çukurları düzeltirimki tekrar oksitlenip küflenemesin diye
daha sonra ana parlatma yaparım
sonrada 1 gün boyunca usturanızı keçeye bağlayıp ortalama 400-600 devir aralığında gaz yağı ( gaz taşı ile kalıp parlatılmasında kullanılan sıvı yanlış anlaşılmasın avusturalyadan geliyor genellikle arçelik kalıplarında ayna yüzeylerde kullanılır) ile buharını vererek parlatılır.
not: gaz yağının soğuk buharı verilir techizatım ile usturanızı hayata geri kazandırabilirim
(06/06/2012, Saat: 10:37)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ama coticule tozu 5-15mikron novaculite sanirim 3mikron. nasil olacak bu is?

ÇİFTE BAŞ Paul Zazadze Markalı Ekstra Ustura Kayış Macunu

Usturaların En İyi İlacı , Antibiyotiğidir Kendileri :-D bhd5dk.jpg
2v169i0.jpg
2wrke9k.jpg

1 Tanesi Rahatlıkla Kişisel Kullanımda 2,5 Yıl gider
İşyeri İçin 1,5 Yıl Gidiyor
Deri Kayış Üzerine Sürülür....
Hayata kazandırdıklarınızdan bir tanesini öncesi ve sonrası ile görme imkanımız var mı ?

(13/06/2014, Saat: 02:03)HorizoN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İtina ile bileme işleminiz yapılır ağzı kırık hatta paramparça olan usturalarınızda bakıma alınır ayna gibi parlatılır ,ağız yapısı itina ile ayarlanır gereken bilgi verilir eğitim ve tecrübe sahibi edilir.
yeterki isteyin tamamen paslanmış parçalı usturanızı getirin ağzının kullanılabilecek kısmına kadar olan yerini kurtarayım.
çok uzun sürsede usturanın ağzı kırılmışsa eğer kurtardığı yere kadar olan kısmı yavaş yavaş elde gönyelene gönyelene bileyerek o kırık kısım giderilir.
ilkönce özel sıvılar ile pas ve küf sökümü yaparım
daha sonra oyuklar girinti ve çukurları düzeltirimki tekrar oksitlenip küflenemesin diye
daha sonra ana parlatma yaparım
sonrada 1 gün boyunca usturanızı keçeye bağlayıp ortalama 400-600 devir aralığında gaz yağı ( gaz taşı ile kalıp parlatılmasında kullanılan sıvı yanlış anlaşılmasın avusturalyadan geliyor genellikle arçelik kalıplarında ayna yüzeylerde kullanılır) ile buharını vererek parlatılır.
not: gaz yağının soğuk buharı verilir techizatım ile usturanızı hayata geri kazandırabilirim
www.BarbarosRazors.com

Hoşgeldiniz itinaile yaptığınız bileme işlemlerinde kullandığınız bileme taşlarınızıda görmek isterim hurda bir usturayı kirinden pasından çıkardıktan sonra sıfırdan ağız açıp kullanıma getirmek için guzel taşlar lazım , saygılarımla.
evet çeliğe göre taş kullanmalı ve hakkaten pahalı bir ekipmana ihtiyaç duymalısınız
mesela küf ve pas sökmede her çeşit sıvı var ama metaline göre seçilmeli
ve daha sonrasıda düşünülmeli
ben haticeye değil neticeye bakanlardan haz almam ama bende biraz hak veririm ve idda atmiyorum ama elime geçen usturayı işi bitince bir görün isterim
mesela bu gün solingen dorko işlemesi yapacağım önceki halinin resminide ekleyip iş bitince neticeyi görmeniz için sizlere sunacağım sabırla bekleyin sadece önceki hali ve sonraki hali olarak resimler eklenecektir bu yazdığım yere saygılar efendim
,
taş sıvı seramik ve macun olarak tüm resimler eklenecektir tüm ekipmanımı resim çekip ekliyeceğim
birde gravür makinamız var onun markasıda maestro mükemmel bir alettir onuda keçe keten ve taşlama için plastik zımpara her ekipmanımı resimleyip ekleyeceğim
görüşmek bilgi alak netten tecrübe edinmek isteyen özelden mesaj yazsın facebooktan eklerim görüşürüz efendim ustura olayında gönderin hayata kavuşturayım bu kadar netim saygılar kargo param yok baştan diyim sırf değerlensin elinizde ölü ölü durmasın diye diyorum ok çok ustura yaptıracaklar bir tane hediye gözden çıkarın bende size hurda olan usturalarınızı sıfırlayıp temin edeyim
Setimden bazı kareler,yakında tüm teshizatımı resimleyip ekleyeceğim ve herbirisi hakkında genel açıklama hatta nasıl uygulanması gerektiği hakkında teknik bilgide verebilirim , beni takip edin... yakında bileme bölümünde before after adı altında hurda bir solingen dorko ustura nasıl hayata döndürülür göreceksiniz
34gn7uq.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 705 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,132 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,183 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,671 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,542 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,154 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,711 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,026 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,807 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,274 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: