Hayvansal İçerikli Olmayan Vegan Tıraş Ürünleri
Hayvansal içerikliği olmayan, olanlarda da domuz yağı içermeyenleri derlediğimiz bir başlığımız olsun istedim.

Speick: Hayvansal yağ var ama domuz yağı değil. Bilgisi Speick'tan email yolu ile geldi.

Cella: Hayvansal yağ var ama domuz yağı değil. Bilgisi kendi üreticisinden email yolu ile geldi. sadece sığır içyağı varmış.

Proraso: hayvansal içerik yokmuş. dediklerine göre hiçbir ürünlerinde yokmuş.

KK: Bitkisel içerikli olduğu yazıyordu kendi sayfasında. Ama özellikle hayvansal içerik yok dememiş. Yoksa "plant based" demesi yeterli mi? Huh.

3P: Cellanın bitkisel versiyonu. üretici ile bir iletişim olmadı. Tanıtım sayfalarında Tallowsuz yazıyor. Ancak bazı diğer sabun içerikleri de hayvan kökenli olabildiği için soruşturmak lazım (mesela stearic acid).

L'oocitane: Tamamen bitkiselmiş. (errate)

Dr. Harris (naturals versiyonu): bitkiselmiş (ohtararan)

Bunların haricinde TOBS, GFT, T&H gibi sabunlar da vegetable based sayılıyor. Ancak Dr. Harris'in içinde domuz yağı kullanılıyor olduğunun bahsi geçmişti. dikkat.

Bunun haricinde bildikleriniz var ise burada ilk başlığa yazalım, düzenleyelim. Teyit edilirse hemen ekleyelim.

Ayrıca MWF ve Tabac üreticilerine attığımız mailden cevap gelmedi, aylar olmasına rağmen. Bu iki sabunda da tallow var, ama kökenini bilmiyoruz. hayvansal mı?, bitkisel mi? hayvan ise hangi hayvan?

Saygılarımla
harika bir başlık papazeriği ellerinize sağlık,

dr. harris sabunlarını pek beğenmiştim, bu yüzden bahsetmek istedim, natural olarak geçen, bitkisel formüllü bir sabunu var, denemek niyetindeyim.

sir irisch moos ta hayvansal yağlı ancak domuz yağı içermiyor, yine başka bir konuda bahsetmiştik.

tabac ve mwf' yi zaten müşteriye değer vermediği için eliyorum kendi adıma, ki tabac hayranı olduğum da aşikarken.
sağolun hocam. şu Dr. harrisi bir paylaşsanız. benim hanım da bana natural diye almış. sonra içinde domuz yağı çıktı. biliyorsunuz işte.
saygılarımla
sayın yetkili ürünlerinizi beğenerek kullanmaktayım özellikle tıraş sabununuzu kullanıyorum after shave balsam ve kremlerinizide denemek istiyorum sorum ürünlerinizde domuz ve domuzdan alınan herhengi bir şey kullanıyormusunuz üretiminde ilginize teşekkürler..gönderdiğim maile aldığım cevap aşağıda:
Merhaba

Öncelikle markamıza ve ürünlerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
L’OCCITANE tarafından üretilen hiçbir üründe herhangi bir hayvansal içerik bulunmamaktadır, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
dr. harris mesaja ertesi gün cevap verdi biliyorsunuz, domuz yağı vardır diye. lakin natural shaving soap diye bir model sabunları var, bunun içeriğinde hayvansal yağ bulunmuyor. etkisi aynı mı derseniz; kullanmadım, kullanmak istiyorum yalnızca. bu ürün bizim bildiğimiz gibi marlbrough, lime gibi kokulara sahip değil, tek bir çeşidi var yalnızca. ama aynı etkiyi sağlıyor ise diğer sabunları ile, ben müdevimi olurum gibi geliyor. linki de şu;

http://www.connaughtshaving.com/drhnsr.html

errate dostumuz, bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.

selamlar.

(29/11/2012, Saat: 16:45)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sağolun hocam. şu Dr. harrisi bir paylaşsanız. benim hanım da bana natural diye almış. sonra içinde domuz yağı çıktı. biliyorsunuz işte.
saygılarımla
(29/11/2012, Saat: 17:00)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dr. harris mesaja ertesi gün cevap verdi biliyorsunuz, domuz yağı vardır diye. lakin natural shaving soap diye bir model sabunları var, bunun içeriğinde hayvansal yağ bulunmuyor. etkisi aynı mı derseniz; kullanmadım, kullanmak istiyorum yalnızca. bu ürün bizim bildiğimiz gibi marlbrough, lime gibi kokulara sahip değil, tek bir çeşidi var yalnızca. ama aynı etkiyi sağlıyor ise diğer sabunları ile, ben müdevimi olurum gibi geliyor. linki de şu;

http://www.connaughtshaving.com/drhnsr.html

errate dostumuz, bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.

selamlar.

(29/11/2012, Saat: 16:45)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sağolun hocam. şu Dr. harrisi bir paylaşsanız. benim hanım da bana natural diye almış. sonra içinde domuz yağı çıktı. biliyorsunuz işte.
saygılarımla
rica ederim güzel konu olmuş şahsen bu konuda çok titizim elime dahi almam
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
arko veya derby tıraş sabununda hayvansal yağ var mı ?
(13/02/2013, Saat: 15:59)firavun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arko veya derby tıraş sabununda hayvansal yağ var mı ?

Sorunuzun cevabı bir çok başlık altında mevcut.
(13/02/2013, Saat: 16:09)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/02/2013, Saat: 15:59)firavun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arko veya derby tıraş sabununda hayvansal yağ var mı ?

Sorunuzun cevabı bir çok başlık altında mevcut.

aslında bu başlık altında olmalıydı.
ıkı sabununda kendıne aıt baslıgı altında
arko tıraş sabunu
derby tıraş sabunu
don yagı ıcerıklı oldugu yazılı
evet hayvansal ıcrıklıler

aranılanın daha sonrada kolayca bulunabilmesi adına
her ürün kendi başlığı altında tartışılmaktadır
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,341 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,528 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,999 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,750 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: