SON OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR
(26/12/2018, Saat: 13:13)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Prof.Dr.Fahir Armaoğlu
Filistin Meselesi ve Arap-İsrail Savaşları

Yakın tarihe ve özellikle de ortadoğu ile alakalı olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Bıkmadan sıkılmadan okunabilir

Kitap bende de var ve okudum. Ama herkese tavsiye etmem. Zira belli tarihler arasındaki olayları anlatıyor. Yanlış değilsem 1940 yılından itibaren başlıyor. Ama eğer konuyu daha iyi öğrenmek ve bu kitabı kavramak isterseniz özellikle öncesi hakkında da orta karar bir bilginiz olması lazım komşularım. Yoksa filmi ortasında yakalamış gibi oluyorsunuz. Kitap şahane ama dediğim gibi öncesini de bilmek lazım ki faydalı olsun. İzninizle böyle de bir ekleme yapayım dedim komşum. Smile
(26/12/2018, Saat: 10:50)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlber ORTAYLI'yı okumaktan ziyade karşısında onu iyi konuşturan birisi olması kaydı ile dinlemeyi seviyorum.
Bu saatlerce bıkmadan usanmadan sürebilir.

İlber Ortaylı'yı konuşturabilene rastlamadım şimdiye kadar. Deniz Bayramoğlu soruyor ama cevabı hocanın anlattığı konular arasında kayboluyor. Fatih Altaylı belki biraz. Daha doğrusu hoca konuşuyor ama daldan dala konarak. Sorulan sorunun cevabı bir türlü gelmiyor.O kadar bilgi yüklü ki, sadece sorunun cevabını değil, o sorunun kapsayabileceği her türlü konu hakkında da bilgi veriyor. Hal böyle olunca da izlemesi ve takip etmesi bulmaca çözmek gibi oluyor. Kitapları için de aynı şey geçeri ama daha az oranda. Ama ne olursa olsun böyle bir bilim adamını dinlemek ve okumak gerçekten müthiş. Dediğiniz gibi,saatlerce dinlenebilecek bir bilgi kaynağı.
Cogito, ergo sum Dodgy
(26/12/2018, Saat: 16:42)crestor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlber Ortaylı'yı konuşturabilene rastlamadım şimdiye kadar. Deniz Bayramoğlu soruyor ama cevabı hocanın anlattığı konular arasında kayboluyor. Fatih Altaylı belki biraz. Daha doğrusu hoca konuşuyor ama daldan dala konarak. Sorulan sorunun cevabı bir türlü gelmiyor.O kadar bilgi yüklü ki, sadece sorunun cevabını değil, o sorunun kapsayabileceği her türlü konu hakkında da bilgi veriyor. Hal böyle olunca da izlemesi ve takip etmesi bulmaca çözmek gibi oluyor. Kitapları için de aynı şey geçeri ama daha az oranda. Ama ne olursa olsun böyle bir bilim adamını dinlemek ve okumak gerçekten müthiş. Dediğiniz gibi,saatlerce dinlenebilecek bir bilgi kaynağı.

O'nu konuşturacak kişi hem bilgili, hem de gazeteciliğin inceliğini iyi bilen birisi olması lazım.
Belki Mehmet Ali Birant gibi olabilir.

Yoksa, İlber ORTAYLI alıyor satı eline daldan dala konarak devam ediyor, yani ortama hakim olup, kendi çalıp kendisi söylüyor.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Taht Oyunları - Kargaların Ziyafeti Kısım 1
George R.R. Martin
So far so good..
Mustafa Kemal Atatürk ve Latife Hanım arasında yaşananlara öğrenmemiz açısından güzel bir kitap.Özellikle Latife hanımın ne kadar güçlü bir karakter olduğunu kitabı okudukça keşfesiyorsunuz.
Tavsiye ederim.
latife-hanimf165cf0289a0a5c26196f1af6ba16558.jpg
sll278.jpg

O' nu anlayabilmek için 2.500 tl vermeye gerek yok...
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Kitabı okumadım bilgi amaçlı paylaşıyorum internette gezerken denk geldi
9amZ9Q.jpg
ZX9oWA.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Artun Ünsal'ın kitaplarını okumak keyifli olsa da bir o kadar eziyetli idi  Smile  Okurken sürekli aklıma balık tava, buğulama türlü türlü balık yemekleri ve simit geldi. Kitapta adı geçen balıkların yaşamı, geçmişten günümüze avlanması ve daha pek çok bilgi veriyor yazar.

Simit desen ayrı sıkıntı zaten çocukluğumda yediğim simitlerin tadını yıllardır ararken kitabı okurken bu şansımın daha da azaldığını fark etmek keyfimi kaçırdı. İzmir'li komşularım simit konusunda bizden şanslı sanırım. Kitapta İstanbul simidine en yakın simidin İzmir'de yapıldığını belirtiyordu yazar.

Son kitap kapakta yazan iki makalenin basıldığı 18 sayfalık bir kitap. Fırsat bulursam Piri Reis ile ilgili bulabildiğim kitapları alıp okumaya niyetlenmeme vesile oldu bu kitap.

10xsksy.jpg
Game of Thrones yani Taht Oyunları olarak bildiğimiz dizinin 9 kitaplık serisinin son kitabı. Yazar yeni bir devam kitabı yazana kadar tabii. Dizinin son sezonu başlamadan önce bu son kitabı da bitirmiş oldum.

4f6f7c0a9403169fdb5a50eefa0cab0c.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
2els11x.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: