SON OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR
9265440c39ffd392641469a802566098.jpg
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
a61e19929856b187e0f43c9d3611e036.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Okuduğumuz kitapla ilgili altına da iki kelam eklesek konu başlığı daha da güzelleşir ve ilgi çeker diye düşünüyorum.
Irvin D. Yalom - DİVAN

Heyecan verici, sürükleyici
Felsefe seviyorsanız tam size göre..
Okuduktan sonra pişmanlık vermeyen, tam aksine "iyi ki okumuşum" dedirten kitap.

NOT: Bazen eski okuduğunuz bir kitabı unutursunuz da yeniden okumak isterseniz, işte öyle oldu.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Yıllar yıllar önce filmini izlediğim bu eserin kitabını okuma fırsatı buldum. Değişik tarzının da etkisiyle beğendiğim bir kitap oldu.492bfba20b1a2b88c1f3ce6437110e38.jpg

So far so good..
2lay155.jpg

Avcılıktan Gurmeliğe-Yemeğin Kültürel Tarihi Priscilla Mary Işın tarafından yazılan yemeğin, yiyeceklerin, hazırlama biçimlerinin kıtalar ve ülkeler arasındaki etkileşimini anlatan beğenerek okuduğum bir kitaptı. Yemek konusuna ilgi duyan arkadaşlara tavsiye ederim.

İslam'da Şehitlik David Cook'un konusunu merak edip aldığım kitabıydı. Genelde işe gidip gelirken ve öğle aralarında okuma imkanım olduğundan akademik düzeydeki bu kitabı okurken zorlandım. İlerde sakin zamanda yeniden okumak istiyorum fırsatım olursa. İlgisini çeken arkadaşlarım olursa okuyup okumama konusunda kendilerin karar versin derim.

Türkiye ve Avrupa'dan 65 Güzel Tırmanış Rotası Haldun Aydıngün'ün son kitabı ve kütüphanemdeki yazarından imzalı ilk kitap Smile Geçen yıl fuarda kitaba rastladım incelerken yazarı farkedince alıp imzalattım. Haldun Aydıngün Tunç Fındık ile birlikte ülkemizde dağcılık ve doğa sporları üzerine en üretken yazarlardan. Kitabın konusu adındanda anlaşılıyor zaten ben severek okudum. Özel ilgi alanı olduğu için doğa sporları ve özellikle dağcılığa meraklı arkadaşların ilgisini çekebilir.
2r5wx02.jpg

Yazar ilk kitapta nazizmin dini altyapısı ile ilgili bilgiler verirken ikinci kitapta yükselen ırkçı hareketlerin ideolojik ve siyasi gelişimlerini anlatıyor. Pek çok sayfada geçen bir sürü kişi ve örgüt ismi ve katılmadığım pek çok görüşte kitapları okumamı zorlaştırdı.
Just finished !!!

1b314d0cc2d6f8beefd74757f0904f4e.jpg

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
8feadf66cc3633c54987d0733510f6d2.jpg

So far so good..
Kars’ta Çobanoğlu Kahvehanesi’nde Aşık Karşılaşmaları. Yıldıray Erdener'in 1982 yılında Kars'ta bir yıl kalıp hazırladığı doktora tezini yeni ekler ve tezler ile yeniden Türkçe olarak yazmış. Zevkle okudum konuya meraklı olanların hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Dünyanın Çehresini Değiştiren Seyahatler. Peter Aughton kitabında dünya tarihine yön vermiş bazı yolculukları kısaca anlatmış. Fazla ayrıntı olmamakla birlikte meraklı olanları yeni kitaplara yöneltebilir. Kitapta bahsedilen bazı yolculuklara ait kitaplar ülkemizde yayınlanmış fakat bazıları hakkında ne yazık ki basılmış kitap yok. Kısa sürede keyifle okudum.

Okyanuslara Karşı. Adam Walker'ın kitabı ile ilgili tek bilgim yazarın açık deniz yüzücüsü olduğu idi ve merak üzerine kitabı aldım. İşyerinde öğle arası okumaya başladım, ertesi gün haftasonu idi ve kitabı bitirinceye kadar elimden bırakamadım. Her kıtanın en yüksek dağlarına tırmanılıp tamamlanan Yedi Zirveler'i biliyordum. Kitap sayesinde dünyanın çeşitli denizlerindeki yedi kanalın yüzerek geçilmesini hedefleyen Ocean’s Seven adında bir mücadelenin olduğunu öğrendim. Yazarın bu maratonu tamamlamak üzere harcadığı çaba takdire şayan. Keyifle okuduğum bir kitaptı.

Benzer bir çabayı ülkemizde Tunç Fındık göstermede. Dünyada yüksekliği 8000 metrenin üstündeki 14 dağa tırmanmayı hedefleyen Tunç Fındık 23 Nisan'da Annapurna Dağına tırmanıp toplamda 12. 8000 lik dağını tırmandı. Kalan iki dağa da tırmanıp bu amacını kısa zamanda gerçekleştirmesini dilerim. Kitaplarla ilgisi yok ama içimden sizlerle paylaşmak geldi.

2n8501h.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: