Favori Ürünleriniz
Vaaaay Yves Rocher'i aldın mı? Başlıkta yazmadın. Senin yüzünü de çok yakıyo mu?

Bu arada başlığa girmişken favori jiletimi takdim edeyim ben de: Rapira Pembe...tam bir f/p canavarı
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(10/01/2012, Saat: 18:15)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vaaaay Yves Rocher'i aldın mı? Başlıkta yazmadın. Senin yüzünü de çok yakıyo mu?

Bu arada başlığa girmişken favori jiletimi takdim edeyim ben de: Rapira Pembe...tam bir f/p canavarı

Yazdım başlığa önceden Wink

Rapira evet harika Big Grin
bir Bismillah' ta ben çekeyim o zaman Smile

ustura: filarmonica doble temple no:12 ve sedef jiletli yerine göre
jilet: perma sharp super, merkur platinium
traş sabunu: tabac original
traş fırçası: omega 652
traş sonrası için: arko nem krem

diyor ve çekiliyorum, selamlar, hayırlı akşamlar hepinize.
hocam çekilmeyin, buradaki ustura kullanmaya heves eden arkadaşların size ihtiyaçları var.

bir yandan da kendi kendime "memlekette ne kadar çok gizli çelik ustura kullanıcısı varmış arkadaş" dedim sizi burada görünce Smile
Saygılar

(12/01/2012, Saat: 00:46)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir Bismillah' ta ben çekeyim o zaman Smile

estafurullah kardeşim bilgimiz, tecrübemiz yettiği kadar yardımcı olmaya gayret gösteririz tabii ki. ben de şaşırdım bu forumu görünce aslında, çelik usturanın ülkemizde pek bulunmamasından (sadece 2 yerde bulabildim İstanbul' da) ve etrafta pek kimsenin de bilmemesinden, benimle beraber 1-2 kişi daha var sanıyordum. hevesli ancak cesaret edemeyen de epey var, bunu görünce de sevindim. dediğim gibi benden çok çok daha bilgililer var bu forumda okuduğum kadarı ile ben de faydalanıyorum, yardımcı olacağım birşey de olursa seve seve buradayım, merak ettiğiniz birşey olursa hiç çekinmeyin. selam ve dua ile.

(12/01/2012, Saat: 01:04)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam çekilmeyin, buradaki ustura kullanmaya heves eden arkadaşların size ihtiyaçları var.

bir yandan da kendi kendime "memlekette ne kadar çok gizli çelik ustura kullanıcısı varmış arkadaş" dedim sizi burada görünce Smile
Saygılar

(12/01/2012, Saat: 00:46)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir Bismillah' ta ben çekeyim o zaman Smile

hay Allah razı olsun.
buralarda olalım görüşelim, haberleşelim.
ustura özellikle de çelik ustura biraz bana uzak ama yine de sizden çok faydalanacak arkadaş olabilir.
Hocam bir de kendinizi tanıtabilir misiniz ilgili başlık altında. sizleri daha yakından tanımak isteriz.
Saygılarımla
(12/01/2012, Saat: 11:35)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: estafurullah kardeşim bilgimiz, tecrübemiz yettiği kadar yardımcı olmaya gayret gösteririz tabii ki. ben de şaşırdım bu forumu görünce aslında, çelik usturanın ülkemizde pek bulunmamasından (sadece 2 yerde bulabildim İstanbul' da) ve etrafta pek kimsenin de bilmemesinden, benimle beraber 1-2 kişi daha var sanıyordum. hevesli ancak cesaret edemeyen de epey var, bunu görünce de sevindim. dediğim gibi benden çok çok daha bilgililer var bu forumda okuduğum kadarı ile ben de faydalanıyorum, yardımcı olacağım birşey de olursa seve seve buradayım, merak ettiğiniz birşey olursa hiç çekinmeyin. selam ve dua ile.
estafurullah, buralardayım haberleşmek isterim. tanıtayım hemen kusura bakmayın gözümden kaçmış. selamlar.

[quote='papazerigi' pid='3361' dateline='1326358783']
hay Allah razı olsun.
buralarda olalım görüşelim, haberleşelim.
ustura özellikle de çelik ustura biraz bana uzak ama yine de sizden çok faydalanacak arkadaş olabilir.
Hocam bir de kendinizi tanıtabilir misiniz ilgili başlık altında. sizleri daha yakından tanımak isteriz.
Saygılarımla

Smile
(12/01/2012, Saat: 13:28)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: estafurullah, buralardayım haberleşmek isterim. tanıtayım hemen kusura bakmayın gözümden kaçmış. selamlar.

valla ben yeni başladım bu işe
traş jileti :panpa ,ve perma sharp

traş makine: zaman zaman sedef ustura ama çoğunlukla Wilkinson (J19-5504) Sword Double Edge Makine

traş fırççası :barışın yerı sentetiik yarı doğal fırççası

traş sabunu: arko traş sabunu

traş tası:berberlerdeki 5 liralık çelik ve paslamaz traş tasından

traş sonrası iha cilt şabı ve almanyadan hediye gelen Excipial U Lipolotio balsam

not: balsamın kendisi harika lakin kokusu lanet ötesi değişmek istiyorum piyasada traş için kullanılan bedem yağları vardı çok kişide görmüşdüm ama bir türlü bulamıyorum bilen arkadaş resimlerini paylaşsa çok iyi olur.

Hoşgeldiniz cicin_61,
kullandığınız excipial lipo medikal bir üründür. Tıraş sonrası için çok ağır kaçar, çok yoğundur kokusu da zaten çok kötü:
04012012228.jpg

Arko klasik yağlı kremi bile daha iyi bir seçim olur tıraş sonrası için. Badem yağını aktarlardan bulabilirsiniz ama tıraş sonrası için kullanmak pek makul olmaz. Bence tıraştan sonra şap ve alkolsüz bir aftershave kullanmanız daha iyi olur. Arko olur nivea olur, bluness olur. Allontoin içeren ürünler cildinizdeki onarımı daha da hızlandıracaktır.

Bu arada Panpa diye bir jilet ilk defa duyuyorum.Big Grin o rapira olmasın
İyi tıraşlar.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En favori tıraş seti oluşturmaca mkeskus 34 14,447 26/05/2020, Saat: 20:28
Son Yorum: Chefkara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: