Anket Başlığı: Hangi marka motor yağı tercih ediyorsunu
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Mobil
43.06%
31 43.06%
Castrol
29.17%
21 29.17%
PO
4.17%
3 4.17%
Shell
6.94%
5 6.94%
BP
1.39%
1 1.39%
Selenia
1.39%
1 1.39%
Elf
8.33%
6 8.33%
Diğer
5.56%
4 5.56%
Katılımcı sayısı: 72 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden?
Castrol Edge 5w30 tercih ediyorum. Biraz pahalı ama cidden yakıt tasarrufu sağladığını gözlemedim. Tam sentetik olması da tercih sebeplerimden biri..

Ürün Özellikleri (Copy - Paste):
Castrol EDGE serisi, üst sınıf araç üreticileri tarafından belirlenen yüksek standartları karşılamak üzere geliştirilmiş en iyi tam sentetik motor yağıdır. Kritik Motor Parçaları üzerinde yüksek koruma ve performans sağlayan Castrol EDGE , uzun yağ değişim aralıkları boyunca üstün dayanıklılık sağlamak üzere geliştirilmiş bir formülasyona sahiptir.
Referans alınan rakip sentetik yağına göre, aracınıza %10'a kadar yakıt tasarrufu sağlar
Yüksek basınç, sıcaklık ve zorlu şartlar altında bile sorunsuz turbo performansı sağlar
Yüksek performanslı araçlar için üst sınıf araç üreticilerin şartnamelerini karşılar
Sentetik teknolojisi ile standart yağlara göre üstün performans sağlar.
Opel Astra aracıma Castrol Edge 5-30 tam sentetik koyuyorum.
Kullandığım araçta önerildği için Elf 10/40 kullanıyorum.
Kullandıgım bir urun degil, ama bugun indirim mesajı gelmisti, belki ilgisini cekenler olur.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-m...-471342912

Bu yag isi biraz da goz boyama gibi geliyor, zamanında konu ile alakalı okudugum yazılarda en kaliteli pahalı yagı kullanmaktansa uygun fiyatlı bir yagı daha sık degistirmenin motora daha faydalı oldugu soyleniyordu. Tartısma konusudur subjektiftir bakıs acısıdır belki bilemem ama bana mantıklı geldi.
Tişikkirlir Sipirmin.
Mutul markası için ne söylersiniz acaba değerli komşularım.
Liqu Molly hem yağları hem de katkıları iyidir. Aracınızın km si de yağ viskozitesi seçiminde etkendir. Eski motorlarda daha yüksek viskozite li yağ kullanmak gerekli olabilir. Bazı araçlarda yağ yakma sorunu yağ değişikliği ile azalabiliyor veya kalkıyor. Genelleme yapmak yerine motor bazında değerlendirmek lazım. Sık yağ değişikliği de israf olur. Dizel araçlarda yeni yağ motor çalışır çalışmaz hemen kararır.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
FMY kullanıyorum. Servis yağı. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
2016 da sıfır aldım aracı. Leon Fr. İlk bakım hariç üç bakımdır Liqui Moly Toptec 4200 kullanıyorum. Aracınız yüklü değilse , yazılım vs yoksa veya aşırı agresif araç sürüp sıkıştırmıyorsanız ne Motul’a , ne Liqui Moly ‘e gerek var. Standart bir kullanıcıya araç spefikasyonlarını karşılayan herhangi bir yağ ziyadesiyle yeterli olur. Bu iş de de aşırı reklam ve gereksiz ürün şişirme durumu söz konusu. Adam stock araca biniyor gidip motul 300v yağ alıyor. Kardeşim mobil de alsan castrol de alsan senin açından fark eden birşey yok. Hepsi olur , uyumlu olanını al. Genel tavsiyem mobil 1 esp formula. Orijinal olmak koşuluyla. Bundan daha önemli olan bakımların zamanında eksiksiz yapılması , kullanılan filtrelerin vs kaliteli olması vs
Motul candır. Ben motul tercih ediyorum hep

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben yağ konusunda çok hassasımdır. Yağ konusunu çok araştırdım.
Vardığım sonuç şu oldu.

Dünyanın en iyi yağı Castrol Edge,
fakat TÜRKİYE de satın alınabilecek en iyi yağ Mobil 1.
Bunun sebebi TR de satılan Castrol Edgelerin Gemlik/BURSA üretimi olması.
TR de satılan Mobil 1 lar en azından genellikle Made In France olmak üzere
genellikle Avrupa üretim yağlar.

İlk başlarda bu durumu pek takmıyordum. Castrole güvenim tamdı.
Neticede Castrol kalitesiyle TÜRKİYE' de üretiliyor gibi bir düşüncem vardı.
Fakat 1.5 yıllık bir Castrol Edgenin yarısının sakız gibi bir hale geldiğini gördükten sonra,
bu fikrim değişti. Farklı fikirler mutlaka olacaktır, fakat Bence Mobil 1 den şaşmayın.
Dum Spiro Spero,
Que Min Cordis...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 157,075 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 232,998 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,227 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,791 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden? Lord Sparhawk 224 195,258 22/11/2020, Saat: 01:35
Son Yorum: Ferat
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 100,813 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz? Niko 42 19,790 04/10/2018, Saat: 12:52
Son Yorum: krub
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,180 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,319 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Bir Suikast Silahı Olarak Jilet harveyspecter 6 6,299 22/12/2016, Saat: 00:17
Son Yorum: t.macgyver

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: