Beğendiğiniz Banyo Sabunları
(13/02/2020, Saat: 19:29)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haci Şakir Hamam.
Bilen var mıdır bilmem, eskiden köylerde "yüklük" derlerdi. Odanın içinde yatak, yorgan koyulan bir dolap vardır, onları indirirsin aşağıya, tahtadan bir kapağı kaldırırsın banyo olurdu. Şimdinin ebeveyn banyosu gibi. İşte  hacışakir hamam bana o günleri hatırlatıyor. Temizlik hissiyatı veriyor mis gibi.

Bilmezmiyiz üstadım, bizim köy evinde hala var, yüklük altında değil de, sabit divanın (af buyurun makat derler) köşesinde olur, kilo kilo alınan yeşil sabunla yaparsın banyonu, güzelce liflenirsin Smile şuan için kullanımda olmasa da orada banyo yapacağın yer olduğunu bilirsin.
(13/02/2020, Saat: 21:26)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Memleket neresi hocam. Yarım yamalak benzer şeyler hatırlıyorum.
İstanbul da yaşıyorum, asıl memleket Karaman komşum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(13/02/2020, Saat: 21:56)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilmezmiyiz üstadım, bizim köy evinde hala var, yüklük altında değil de, sabit divanın (af buyurun makat derler) köşesinde olur, kilo kilo alınan yeşil sabunla yaparsın banyonu, güzelce liflenirsin Smile şuan için kullanımda olmasa da orada banyo yapacağın yer olduğunu bilirsin.
Değişik yörelerde farklı isimler duydum ama sizin tabiri ilk defa duyuyorum komşum Smile
Ama ne denirse densin, banyo yapılınca bütün oda mis gibi yeşil sabun kokardi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Severek kullandığım sabunlar hacı şakir(800gram), Duru,fax,dalan.
@Nani Kuş dede Mvf banyo sabunu vardı sizin oralardan birinde fazladan Wink (adının baş harfi Serdar'dı sanırsam) İçini ısıtır inan kokusuyla, çocukluğuna yeni doğmuş kuzucukların arasına götürür.
MWF banyo sabunu gercekten kokusuylada dokusuylada sarip sarmaliyor . Serdar abinin dedigi D’rose markasinin Ardic katranlisi var icerik zaten şifa kaynagi kokusuda daha iyisinin evrende oldugnu zannetmiyorum , siradan bi ardic katrani kokusundan ziyade odunsu ve zaten dogal bi koku orman kokuyor bu sabun . Ormanda banyo keyfini evinde yasamak isteyenlere tavsiye ederim Smile
Bir diger sevdigim sabun Palmers ,MWF tras sabunu kokusunun aynisi neredeyse icerikde vitamin kaynagi . La Toja Mineral Salts var bide tallow bazli hafif temiz kokulu mineral tuz ihtiva eden orta segment bi sabun .
Halep sabunu ; kokusu gercekten kötü pek bi artisini görmedim . Parfümsüz dogal bi sabun .
Arko tras sabunu : banyo sabunu olarak kullanildiginda köpük kayganlik enfes bi banyo keyfi sunuyo . Kokusu zaten malumunuz , temizlik hissini sonuna kadar yasatiyo .
@kadir.tbk komşum selamlar Smile bu Palmers in kokusu mvf banyo sabununa benziyormu peki. Daha doğrusu mvf banyo ile mvf tıraş sabununununun(darladı yahu) kokuları benzer mi ?
Hacı Şakir candır..
Tıraş aleti  
(16/02/2020, Saat: 03:49)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kadir.tbk komşum selamlar Smile bu Palmers in kokusu mvf banyo sabununa benziyormu peki. Daha doğrusu mvf banyo ile mvf tıraş sabununununun(darladı yahu) kokuları benzer mi ?

Selamlar kardesim Smile evet Palmers Dark Spot olan Mwf tras sabununa cok cok benziyor hatta ayni neredeyse . Fakat Mwf banyo sabunu ile Mwf tras sabunu birbirlerine cok benzemiyorlar fakat genede hatiri sayilir bi benzerlik var .Güzel kokuyo kesinlikle onuda söyliyeyim .
(13/02/2020, Saat: 16:08)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 601f568df98766d2333480461c83fdfe.jpg

NaniKus Devrim abinin paylastıgı bu markalar cidden cok guzel sabunlar komsular. Bir entresan ozellikleride diger sabunlar bitmeye yakın o son kalan parca kopurme ozelligi vs. iyi olmuyor. Bu sabunlar oyle degil, son kırıntısına kadar kullanabiliyorsunuz.
Tişikkirlir Sipirmin.
(16/02/2020, Saat: 03:01)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş dede Mvf banyo sabunu vardı sizin oralardan birinde fazladan Wink (adının baş harfi Serdar'dı sanırsam) İçini ısıtır inan kokusuyla, çocukluğuna yeni doğmuş kuzucukların arasına götürür.

@Samet subiyi fabrikadan yeni çıkmış kadar yapıyor o derece yani .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo Fırçası Kullananlar Rigbie 4 3,825 19/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Soner
  Banyo İçin Doğal Sabun Tavsiyesi Arkomani 57 36,465 29/07/2019, Saat: 11:58
Son Yorum: dikdik_s
  SLS icermeyen banyo urunleri merg 15 17,120 29/03/2019, Saat: 15:04
Son Yorum: MetsGo
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,074 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: