Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Çıkarıp kuru halde yine kağıdında saklıyorum.
Makina üzerinde saklamanın makinayı paslanmaya açık hale getirdiğini, en önemlisi makina üzerindeki bir jiletin ufak bir darbe aldığında sonraki ilk tıraşta risk yaratacağını düşünüyorum.
Komşum inşallah ıslak bırakmıyorsundur jilet ve aleti Tıraş aleti Jilet
Şaka yapıyorum, sizin bunu yapmayacak kadar tecrübeli olduğunuzu biliyorum Smile

Benim jilet bazlı kullanımım var. Yani, aynı anda farklı aletlerde farklı jiletler takılı değil. Kullandığım jilet sadece takılı olduğu alete uygunsa onunla ömrünü tamamlıyor. Ancak, bazen denemek için aynı jileti başka bir alete takıyorum. Sonuç olarak, kendi açımdan bir jiletin kullanım sayısı bitene kadar başka bir jilet açmıyorum.
Ben 1 kez kullandigim jileti tekrardan kullanmiyorum, o yuzden baska makinaya tasimiyorum Smile
2 kez kullanıyorum

1. defada yapıştırıcı lekesi olan tarafı üste gelecek şekilde taktığım jileti yıkayıp silkeleyip
dolabın kapağının menteşesindeki mıknatısıma kesici olmayan kenar dışında bir yeri temas etmeyecek şekilde tutturuyorum

2. defasında yapıştırıcı lekeli yüz alta gelecek şekilde kullanıp tıraş sonrası atık jilet kutuma atıyorum

makine değişikliği herhangi bir değişikliğe sebep olmuyor kullanımımda
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Hayat bir jileti iki kez kullanacak kadar uzun olmaya bilir o yüzden tek sefer kullan at en güzel yanida bu değil mi bu makinaların....
(28/12/2015, Saat: 14:11)damascus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat bir jileti iki kez   kullanacak kadar uzun olmaya bilir o yüzden tek sefer kullan at en güzel yanida bu değil mi bu makinaların....

+1 Smile
(28/12/2015, Saat: 14:11)damascus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat bir jileti iki kez   kullanacak kadar uzun olmaya bilir o yüzden tek sefer kullan at en güzel yanida bu değil mi bu makinaların....

Bazı jiletler var ki, ilk kullanımda çok kaba oluyorlar. İkinci tıraşlarında çok daha yumuşak oluyorlar.
Sevgili @m y r , özellikle bolzano jiletler benim için öyle,çok doğru tespit..2.ve 3 de daha memnun oluyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Cevaplar için tesekkurler. Benim de 2ci tırasında memnun kaldıgım jiletler var. Genelde 2-3 arası kullanıyorum her jileti.
Aklıma cd kalemi geldi permanent. Makinanın sapının altına falan cizik atsak kalemle kacıncı kere kullanıyorsak. Krom oldugu icin kolonya ile silince hemen cıkar. Bir denesem mi acep?
(29/12/2015, Saat: 02:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevaplar için tesekkurler. Benim de 2ci tırasında memnun kaldıgım jiletler var. Genelde 2-3 arası kullanıyorum her jileti.
Aklıma cd kalemi geldi permanent. Makinanın sapının altına falan cizik atsak kalemle kacıncı kere kullanıyorsak. Krom oldugu icin kolonya ile silince hemen cıkar. Bir denesem mi acep?
Jiletin üzerine küçük noktalar koysak nasıl olur komşum? Kalemin yapısını bilmiyorum ama, su ile çıkar mı? Eger çıkmayan bir kalem ise bence jilete iz koymak güzel olabilir. Ben bir düşüneyim bunu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: