Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Abiler son ve en rahat ettigim çözüm.

1) Tum makinelerin içinden jiletleri çıkardım.
2) Kullanıcagım makinaya jileti takıyorum. İlk kez kullanıyorum. Sonra İmpa dan aldıgım fırca ve makine askısına kuruması icin asıyorum. Diger makine ve fırcalar rafta ayrı bir yerde duruyor.
3) Ertesi gun veya bir sonraki tıraş ne zaman ise, son kullandıgım kurumaya askıda bıraktıgım makinayı 2ci defa kullanıyorum. (baska fırca ve sabun kombinasyonu ile) 2ci tıraş bittiginde jileti atıyorum.
Aynı donguyu bir sonraki tıraşta yeni makine ve jiletle yapıyorum.

Faydaları:
Aynı makinayı 2 kere ust uste kullanarak makinanın karakteristigini daha iyi tanıyorum. El alıskanlıgı artıyor.
Bazı jiletlerde ozellikle zevk aldıgım 2ci kullanımı yapmıs oluyorum. 2 kullanımdan fazla tutmayarak, su kısacık hayattaSmile jilet cesitlerimin keyfini cıkarıyorum.
2 Kere kullanımdan sonra makinadan jileti çıkarıp atarak,makinayı guzelce temizleyip kurutuyorum. Boylece arkadaslarımın onerdigi gibi jileti makinede uzun sure tutmamıs oluyorum.
İlk kullanımdan sonra makinayı ayrı bir askıda kurumaya bıraktıgım icin, bu kacıncı kullanımım vs. derdi kalmıyor. Askıdan aldımsa bu 2ci demek oluyor.
Kalem, kagıt, zar işaretleme derdi ortadan kalkıyor.

Kendime bu şekil bir düzen oturttum arkadaslar, bilginize arz ederim efenim.
Çok alemsin @dikdik_s komşum Smile Gözün aydın, kendi açından çözmüşsün olayı. Artık yeni sistemin için bir "Uygulama Talimatı" yazar ve görebileceğin bir yere asarsın herhalde Big Grin
@ms_1907
Abi 4-5 gundur foruma giremedim özlemişim , bir anda etegimde ne biriktirdiysem boşalttım çenem dustu, affınıza sıgınıyorum bugunluk.
(04/01/2016, Saat: 19:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907
Abi 4-5 gundur foruma giremedim özlemişim , bir anda etegimde ne biriktirdiysem boşalttım çenem dustu, affınıza sıgınıyorum bugunluk.

Olur mu hiç komşum, biz de özlemiştik sizin tatlı sohbetinizi Smile Evet forum gerçekten bağımlılık yaratıyor, bir şekilde her yerden her ortamdan girmek istiyor insan.
iki defa kullananlar için sitem geliştirmek kolay. Jiletin köşelerinde numaralar var. 1 ve 3 aynı yarısını 2 ve 4 diğer yarısını işaret ediyor.
İlk seferde jileti paketinde çıkarın 1 yazan tarafına gelecek şekilde makineye yerleştirin (progresste 1 yazan tarafı aletin ayar yapma noktasına denk getirerek karıştırma ihtimalini sıfırlıyordum) sadece o yarısını kullanın, sonra jileti aletde bırakmak zorunda değilsiniz, çıkarıp kağıdına koyun.
sonraki tıraşta ortada bir jilet varsa zaten 1 defa kullanılmış demektir, diğer yarısını kullanıp atın. Ortada jilet yoksa yeni jilet çıkarıp ilk yarısını kullanın
kağıt kalem vs istemez Big Grin
Jiletli usturada jileti ikiye kırıp her yarısını bir kere kullanıyorum.Kullandığım jiletler shark,derby,rapira gibi mild ve uygun maliyetli jiletler olduğundan sıkıntı yaratmıyor.Usturaya pahalı bir jilet taksam 2 ye çıkarım her bir yarısı için.
DE'de ise her jileti 2 kere kullanırım yön ayrımı yapmadan.Uğraşsam markasına göre 4-5 tıraş çıkarırım ama kaliteyi bozmaya ne gerek var diyerek zorlamıyorum.
5-6 kere kullanan kişiyide takdir ederim.
Ben shark jilet kullanıyorum genelde 1 en fazla 2 kere bugün üçüncüyü deneyeyim dedim biraz takılma yaptı değiştim hemen.fiyatıda uygun fazla kasmaya gerek yok Smile)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(24/06/2013, Saat: 13:14)eskiuyemnt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: banyo sabunu ve ucu kırılmış prmatik ile çatır çatır traş olanı  görmüştüm. hatirlamak bile istemiyorum..

Hocam ben lisedeyken 2 günlük sakal sebebiyle okula alınmamıştım Big Grin

Müdür yardımcısı git tıraş ol gel demişti acemilik ya işte
Tanesi 25 kuruştu o zamanlar bir tane permatik aldım bir camiinin tuvaletine gittim inanırmısınız sabun bile yoktu
Soğuk suyla yüzümü iyice yıkadım resmen ağda yapar gibi yoldu sakallarımı
Derken bir amca geldi ve cebinden çıkardığı tırnak makasıyla permatiğin koruma barlarını kesti böyle daha iyi tıraş olursun dedi
Suratımı parçalattırdı bana ve gitti Big Grin Big Grin
Haftada 3 kez traş oluyorum, bir jilet bana 1 hafta yetiyor.
Bir jiletle ortalama 3 tıraş olurum

ama kör jiletlerde bu sayı düşer

bazılarında da artar

Feather en az 4

Personna Lab Blue 6

polisilver 4

rapira beyaz kırmızı mavi 4

rapira pembe siyah mavi 3

Derby, İsena, Bolzano, Bic, wilko 1-2

Ancak WİLKO ya ve ROCNEL SE ye jiletin bir yüzü takıldığında bu sayıları 2 ile çarpmak gerekiyor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: