Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Ikisinden de memnum komşum aslında.
Hiç bilmiyorum ki
Eskiden bir jileti bir kere kullanıp atıyordum, ancak israf ediyorum düşüncesiyle bu fikrimi değiştirdim.

Sarı 7 o'clock, personna platinum jiletleri iki tıraş rahat çıkarıyor, üçüncüyü denedim olmadı. Derby premium, yeşil astra bir kere.

Polsilver da bir kere kullanılmalıymış, dünkü tıraşımda öğrendim. Malesef kötü yaptı cildimi. Zaten ilk kullanımda bile pek beğendiğim bir jilet değil.

Silverblue dördüncü tıraşta kendini bozdu ama yine de tıraşı tamamlayabildi. Eskimesi bile karakterli bu jiletin.

Silverblue örneğinde görüleceği üzere eski üretim kaliteli jiletler malesef artık yavaş yavaş piyasadan siliniyorlar. Benim cildim malesef eskiyen jileti kolay kolay tolere edemiyor. Jilet azıcık eskidiği anda, nokta nokta derimi kaldırıyor, daha sonra onlar kızarıklığa dönüşüyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Normalde polsilver sarı 7 oclock feather da dahil olmak üzere her jileti en fazla 2 tıraş kullanırım. 3.tıraşta konfor kalmıyor. Ama gillette Platinumu 4 tıraşta kullandım. 5.tırası da çıkartırdı ama bu sefer ben sıkıldım Smile bundan böyle bir tek bu jileti kullanabilirim ama kahrolsun içimdeki başka başka ürünler deneme hevesine Big Grin
yaşam bir zevktir
Benim sakallarim pek sert degil,her gun tirasta oldugumdan cok uzamis olmuyor.En dandirik jilet bile baya uzun sure gidiyor
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Nacet 108 kullanım oldu. Bu arada bu adamdaki sabun koleksiyonu bayağı geniş, arada bakın derim.

(07/01/2019, Saat: 09:59)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nacet 108 kullanım oldu. Bu arada bu adamdaki sabun koleksiyonu bayağı geniş, arada bakın derim.

3 günde 1 tıraş olsa tek jilet ile yılı kapatacak abimiz. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Vay be 108 tıraş! İddialı bir rakam. Ben, başka başka denemediğim bir yığın jileti deneyimlemek için sabırsızlanırken, tek bıçakla neredeyse yılı kapatmak.... Undecided Abimiz sabırlıymış. Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
You tube da dikkatimi çeken çoğu yabancı tıraşçıların top sakallı oluşu.Bıyık, çene, dudak kenarları gibi fazla detay gerektiren, jiletin ömrüne etki edecek zorluk derecesi olan kısımlarda fazla çalışılmazsa jilet ömrüde uzamış olur. Bu bana nedense tam bir tıraş değilde, yarım bir tıraş gibi geliyor.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Top sakal konusunda haklısınız ama 1/3 tıraş olsa yine 30+ eder ki; hala yüksek sayı. Diğer jiletleri de sıklıkla kullanıyor. Haftanın 7 günü tıraş oluyor anladığım kadarıyla. Bu Nacet'i ne zaman kullanmaya başladı bilmiyorum ama arada kullanımlarla seneyi devirmiştir herhalde. Ben olsam hiç bu kadar uzatmazdım ama hırs yapmış belli ki Big Grin

Bu arada adamın her gün tıraş olmasına rağmen her seferinde sabunla en az 10 dk. uğraşmasına hayranım. Sabun işçiliği muhteşem. Özeniyorum ama ben yapamıyorum, zaten sorunlu olan el bileğim ağrımaya başlıyor.
Bu konularda çok usta değilim ama bir jileti 3 kere kullanmaya gayret ediyorum. Eğer zorlamaya başlarsa da jilet kendini belli ediyor zaten. Bir tek Feather jileti daha çok kullandığım oldu..
So far so good..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: