Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
5 sene. Ben 2012 nisanda yaptırdım.
Geçmiş olsun. Sebep olan bir şey mi yaşadınız ?

(31/03/2013, Saat: 00:29)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 sene. Ben 2012 nisanda yaptırdım.
geçen sene bayağı paslı usturayı adam etmeye çalışmıştım. Tedbir olsun diye yaptırdım aşıyı.
Anladım, yine de geçmiş olsun hocam.

(31/03/2013, Saat: 13:35)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçen sene bayağı paslı usturayı adam etmeye çalışmıştım. Tedbir olsun diye yaptırdım aşıyı.
5 kez de çokmuş, iğneyle aram pek iyi değil zaten.. Blush
Bende tek doz yeterli değil biliyorum,
Aile hekimlerinde ücretsiz yapılıyor mu ?

Bu arada linguist'in bulduğu ustura Tunç çağından mı kalmış ?

images?q=tbn:ANd9GcR1Y7yHIJUaLZq8l61tKcn..._W8vM3DdxW

(31/03/2013, Saat: 13:55)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/03/2013, Saat: 00:29)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 sene. Ben 2012 nisanda yaptırdım.

Tek aşı ise koruyucu olmaz.Verilen aşı kartındaki tarihlerde 4 kez, son aşı da hatırlatma olarak (tekrar yaralanma olursa) 1 doz daha toplamda 5 kez yapılarak sanırım 5 yıllık koruma sağlanıyor.Aile Sağlığı Hekiminden bilgi almak en doğrusu.
aile hekimim tek doz yeterli 5 sene korur demişti.
Artık sağlık ocakları bu aşıyı yapmıyor hastaneye yönlendiriyor ben samimiyetimize binaen yaptırmış bu bu cevabı almıştım.

Evet resimdeki gibi bir usturayı da denedim ama sonuç alamadımSmile
yıllar önce ayağıma çivi batmıştı. Gataya gitmiştik orda da tek doz yapmışlardı. Ama annelere ve bebeklere birkaç doz yapılıyor. Eşimle bebeğime bir kaç kez yaptılar.
ben de 3-4 sene oluyor tek doz vuruldum, sağlık ocaklarında yapılıyordu o zaman ücretsiz.
bu konuya aslında başka yerde yazmıştım ama, forumda da böyle başlık açılınca buraya da yazma gereği duydum.

bir jileti en az beş ,hatta yedi defa kullanıyorum.

bunu başarmanın (!?) en temel yolu jileti asla sıcak suyla temas ettirmemek. 1990 lı yılların başında gillette sensor excel tarzı aletlerde de ( çok iyi hatırlıyorum ) neredeyse sınırsız tıraş olurdum.
günün tıraşı bölümünde yazdığım yöntemi de kullanınca 6 dak 30 sn de tüm iş ve işlemler tamam. Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: