Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
5 yıla yakın bir süre kaliteli kalitesiz diye ayırt etmeden her jiletimi 1 defa kullanıp attım.
Son zamanlarda ise jiletin performansını beğenmemeye başlayıncaya kadar kullanıyorum. Bazısını 5 bazısını 2 vs. ama daha hiç iki haneli rakamları görmedim.
(20/05/2020, Saat: 00:04)Tony Soprano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komşum, gerçekten de jiletler geleneksel tıraşın en ucuz tarafı. Ama aşağıdaki linkini verdiğim tabloda, çoğu jiletin ikinci kullanımda ilkine göre daha keskin bir hale geldiği görülüyor. Hatta bazı jiletlerin keskinliği üçüncü kullanımda daha da artıyor. Öğrenmek için soruyorum, bunun sebebi ilk kullanımdan sonra kaplamalarının aşınması olabilir mi? Fakat bu da pek mantıklı gelmiyor çünkü bildiğim kadarıyla kai gibi jiletler kaplamasız olmasına rağmen, onlarda da sonraki kullanımlarda keskinliğinin arttığı görülüyor.

https://muehle-shaving.com.tr/blogs/blog...ir-her-sey

Komşum bu konuda inanın hiç bilgim yok. Verdiğiniz linki daha önce inceledim. Ama o tabloda birçok yanlış olduğunu görünce o tabloyu hiç referans almadım.

Banada da çok mantıklı gelmrmekle beraber kaplamalarından dolayı keskinliği değişebilir düşüncenize katılıyorum. Hatta başka bir konuda yine tartışılmış, merak edip okumuştum. Ama net bilgi görmemiştim.

Komşum bunlar benim şahsi ve net olmayan düşüncelerim.
Daha net bilgi için daha deneyimli komşularım yorumlayacaktır diye umuyorum.
(20/05/2020, Saat: 03:09)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 yıla yakın bir süre kaliteli kalitesiz diye ayırt etmeden her jiletimi 1 defa kullanıp attım.
Son zamanlarda ise jiletin performansını beğenmemeye başlayıncaya kadar kullanıyorum. Bazısını 5 bazısını 2 vs. ama daha hiç iki haneli rakamları görmedim.

Kardeşim senden rekor denemesi bekliyoruz
(20/05/2020, Saat: 13:55)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim senden rekor denemesi bekliyoruz

Aman diyim gaz verme Devrim abi, geçen bir youtuber vardı 230 kez aynı jileti kullanmış.
Bu gazla onu bile sollarım  Rolleyes  Big Grin
(20/05/2020, Saat: 21:21)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman diyim gaz verme Devrim abi, geçen bir youtuber vardı 230 kez aynı jileti kullanmış.
Bu gazla onu bile sollarım  Rolleyes  Big Grin

Amacı neymiş komşum Smile
(20/05/2020, Saat: 21:55)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amacı neymiş komşum Smile

Minimalist midir araştırmacı mıdır nedir hala anlayamadım hocam  Smile
(20/05/2020, Saat: 22:03)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minimalist midir araştırmacı mıdır nedir hala anlayamadım hocam  Smile

Jilet takmadan tıraş olsa aynı etkiyi yaratır bence komşum Smile
(20/05/2020, Saat: 22:18)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet takmadan tıraş olsa aynı etkiyi yaratır bence komşum Smile

Big Grin
Herhalde guinness'e girmeye niyetli komşum başka bir sebep düşünemiyorum ben.
(20/05/2020, Saat: 22:22)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin
Herhalde guinness'e girmeye niyetli komşum başka bir sebep düşünemiyorum ben.

Ne diyim komşum Allah jiletini keskinleştirsin Big Grin
Bu işe başlarken bir defa kullanır atarım kafasındaydım ama her kullanımdan sonra temizleyip makineyi kuruluyor jileti de bir mıknatısa tutturuyorum. Bu şekilde jiletin durumuna göre 2 ila 5 sefer arasında kullanıyorum.
Yalnız şunu belirtmek isterim bazı jilet en iyi tıraşını ikinci ya da üçüncü kullanımında sağlayabiliyor.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: