Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
İlk başlarda 6-7'yi zorladığım oluyordu ama 4'te sabitledim artık. Benim sakalım ve ağırlıkla kullandığım jiletler için (Silver Blue ve 7 O'clock sarı) 4 tıraşta keskinlik sıkıntısı yaşamıyorum, hatta 6'ya kadar iş çıkarıyorlar ama keskinlik düşüşü hissediliyor.
Alet olarak futur kullanıyorum.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Polsilver, Astra mavi ve Personna stogum var. Astra'yı 2 defadan fazla kullanmıyorum.
Polsilver 3 gidiyor bana ama 2 ideali.
Personna ise günlük tıraşta haftayı bitiriyor. Smile
@Mauser üstadın jilet denemelerinden önce benim Personna ile 8. tıraş görmüşlüğüm oldu.
Artık o kadar abartmiyorum ama 4 tıraş rahat ,performans kaybı hissetmeden kullanıyorum.
(09/02/2017, Saat: 14:20)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeşil astra ve futur ile
pazartesi salı çarşamba bir jilet
perşembe cuma pazar bir jilet kullanıyorum

cumartesi tıraş olmuyorum

ayrıca haftada bir de favori düzeltmekte kullandığım coolcuta bir yarım jilet takıyorum (shark racer gibi elimdeki en sevmediğim jiletlerden...)

haftayı 2.5 jilet ile kapatıyorum Smile
Döngüye pazardan başlamak daha iyi bence.
Pazar, pazartesi, salı
Çarşamba, perşembe, cuma.
Cumartesi boş, pazar akşamı yeni jiletle daha uzun olsa bile daha konforlu yada en azından daha sağlıklı tıraş.
Cumartesi dahil gün atlatmadan iki tıraş sonrası değiştiriyorum ben de.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
Tıraş performansı yada markası/kalitesi farketmez . En fazla 2 kez kullanırım . Son zamanlarda polsilver ve permasharp'tan kutularca stokladığım için biraz rahatım . Tek sefer kullanıp atıyorum .
Ben bir kere kullanıp atıyorum. Ne zaman ikinci kez kullanmak istesem hiç verim alamadım. Ancak bugün, bir gün önce kullandığım Gillette Silver Blue jiletimi ikinci kez kullandım. Hoşuma gitmedi değil. Bakalım yarın bir kere daha kullanacağım, nasıl olacak. Bir kere kullanıp atmak hoşuma gitmiyor jiletleri. Bir de sevdiğiniz ama zor bulunan ve haliyle biraz pahalı bir jilet olunca hoşuma gitmiyor bu durum. Stoğumun çok çabuk eridiğini görüyorum, gözüme batıyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak komşum, sevdiğiniz ve stoğu azalan jiletinizin tıraş bitiminde son durulamasını, musluktan akan değil de  kaynatıp soğuttuğunuz su veya içme suyu ile yapmayı deneyin. İkinci kez kullandığınızda iyi bir performans alacağınızı düşünüyorum. Sanırım sudaki kireç bıçağa yapışıp, bekleme sürecinde ağzını bozuyor. Ben arada deniyorum ve bunu gözlemledim.  Kireçli su ve kireçsiz su, son durulamada jiletin bir sonraki tıraş konforunu etkiliyor olabilir. Net bir şey söyleyemiyorum, bir deneyin isterseniz. Sonucu paylaşırsanız ve haklı çıkarsak, bu nüansın foruma çok faydası olur.
Bende alternatif bir cozum onereyim eger denemek isteyen olursa diye.
Kurutmak icin jilete uflediginizde, yada tam kurumadan ıslak bıraktıgınızda mikro oksitlenme oluyor jilet ustunde. Jiletinizi alkole batırırsanız, suyu uzaklastıracaktır ve kendi halinde buharlasır. İzopropil alkol kullanabilirsiniz.
He ugrasmaya degermi bilemem ama bu da bir yontem.
Ben sahsen genelde 2 kere kullanıyorum jiletleri.
@dikdik_s Serdar kardeşim. Ben ilk yorum "Geltir Tezimi" kullanılmış jilet saklama ömür uzatma üzerine yapmış bir komşunuz olarak şu an " Attığın taş ürküttüğün kuş" düşüncesi ile sizin pratik çözümünüze katılıyorumWink

Sevdiğim jiletleri bazen ikinci kez bile kullanamadığım oluyor. Gillette Sharp Edge 4 tıraşı mükemmel çıkardığı halde bazen ikinciyi zor bitiriyor. Çok beğendiğim 3-4 jiletten biri, tek kullanımda atmaya kıyamıyorum. Kirecin jilet üzerindeki etkisini merak ediyorum. Tıraş sonrası saklama prosedürüm aynı: temiz suyla durular, silkeler ve plastik kaplama mıknatısa yerleştiririm. Standardı etkileyen değişken ne olabilir ki?
Benim kullanım sürem perma sharp 4kere astra 3kere kullanırım. Vücut temizliğinde derby 5 kere rapira 4 kere gidiyor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: