Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Astra yeşil kullanıyorum. Astra 3. Perma sharp 3.

Bunların dışında Derby ve rapira kullandım ama benim cildime gitmediği için rakam veremiyorum.
Edwin Jagger De89 Barley Jilet Tutucu - Semogue 830 - Astra Platinum Jilet - Arko Men Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
perma sharp 3 traş
Ben üç aydır genellikle Gillette in se bıçağını kullanıyorum (kartuş)7 ,8 defa kullanıyorum dahada kullanılabilir gibi ama yeter artık
deyip değiştiriyorum.Sanırım yaşla birlikte sakallarda gevrekleşiyor Smile
Azerbaycandan Selamlar.
Jilete bagli o. Featheri 5-6 kere kullaniyorum, Rapira, Derby Extra, Lord gibi kor jiletleri 1 defa da zar zor kullaniyorum.
Nihayet Azerbaycana Derby Premium geldi. Cok super bir jilet 2-3 sefer kullanip atiyom, ortalama keskinlikde konforlu bir jilet. Saygilar...
merhaba bir jileti kaç gün kullanmamız lazım ben haftada 2 gün sadece traş oluyorum bi pazar birde perşembe genelde pazar yeni jilet açıyorum perşembe 2 inci tıraştan sonra atıyorum ama açıkcası atmak istemediğim jiletler oluyor ama bu pas ve görünmeyen mikrobik şeylerden korktugum için atıyorum 2 hafta cesaret edemiyorum sizce etmelimiyim kurtarırmı aynı şekilde 2inci pazar ve perşembeyi ?
@Alp83 merhaba hoşgeldiniz.Yaprak jiletlerin ömrü kişiden kişiye değişen bir durumdur.Sakal sertliği ve kullanım alışkanlıklarınız durumu değiştirir.Fakat sert bir sakal yapısına sahip biri olarak bir jileti 3-4 defa kullanabiliyorum.
Madem foruma hızlı bir giriş yaptınız o zaman sizden tanışma başlığı altında kendinizi ve tıraş maceranızı anlatan bir yazı bekliyoruz. Smile
selamlar
De te fabula narratur
(03/10/2017, Saat: 11:47)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Alp83 merhaba hoşgeldiniz.Yaprak jiletlerin ömrü kişiden kişiye değişen bir durumdur.Sakal sertliği ve kullanım alışkanlıklarınız durumu değiştirir.Fakat sert bir sakal yapısına sahip biri olarak bir jileti 3-4 defa kullanabiliyorum.
Madem foruma hızlı bir giriş yaptınız o zaman sizden tanışma başlığı altında kendinizi ve tıraş maceranızı anlatan bir yazı bekliyoruz. Smile
selamlar

ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür eder tıraş maceramı anlatayım çok sert ve yoğun sakalım çıkmıyor orta ayarda sakalım var diyebiliriz cildim bir parça kuru gibi hissediyorum edwing jaggerin DE89 serisi makinesi var perma sharp jilet ve arko klasik sabunu var bir heves ettim öyle aldım hepsini wilkonsun classicle basladım bu ara baktım güzel oluyorbir kademe yükseltiyim dedim makineyi DE89 la devam ediyorum ama bu makinede wilkonsun jilet pek uymadı gibi konforlu ama kesmiyor 3 üncü perde yaptım 0 tahriş ama cok zorlandım perma sharptanda cok memnun değilim ama piyasada pek kafama göre jilet bulamadığım için mecbur perma sharplayım oda dediğim gibi pazar bir tıraş olurum bir parça uzar sakalım perşembe tekrar olurum ve perşembe olduğum zaman jileti atarım şimdi kaliteli bir jilet almak istiyorum feather yada sarı sharp edge gilette gerçiği bulamıyorum bu sarı kutuyu ama genede arıyorum neyse bunları aldığım zaman perşembe günü jileti atmaya pek kıyamıyorum ama görmediğim bir pas yüzündende yüzümü tehlikeye atmak istemiyorum yani açıkcası çok yoğun tıraş olan biri değilim ama gün sayım fazla genelde tıraş olduktan sonra jileti yıkar ve hemen kuruturm ve bekletirim makinede bırakmam
şimdi tekrardan sorayım yani 4 tıraş ama 15 gün bir jilet dayanırmı sizce
@Alp83 komşum tekrar merhaba.Yazınız için teşekkür ederiz.Modlardan rica ederek yazıyı tanışma kısmına taşıtalım. Smile Jİlet ile ilgili kısma gelirsek her tıraştan sonra jiletinizi çıkarıp kağıdına koymak pas endişenizi giderecektir.Çok severek kullandığım personna ve polsilver jiletlerin aradığınız konforu yakalamanıza yardımcı olacağını düşünüyorum.Ayrıca forumda çift taraflı jiletler başlığı altında çok çeşitli bilgi edinebilirsiniz.
De te fabula narratur

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi