Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Yeşil astra 3 kez gayet keskin kalabiliyor, daha ekonomik olanı yok herhalde
Cumartesi, pazar hariç hafta içi 5 gün her sabah tıraş oluyorum yeşil astra ve gillette 7 o'clock (yeşil) 5 tıraş çıkarıyor haftada 1 jilet yetiyor
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
İlk başlarda kullan at yapıyordum. Şu an polisilver permasharp ve gillette 7c’clock (sarı olan) hepsini 3 kere kullanıyorum. Haftaiçi hergün tıraş oluyorum
Rapira yaprak jileti kullan at yapıyorum.
Perma Sharp yaprak jileti en az 4 kere kullanıyorum.
Derby Extra yaprak jileti 2 kere kullanıyorum.
Astra Yeşil yaprak jileti 3 kere kullanıyorum.
Permasharp jilet ile dört kez tıraş oluyorum, yeşil Astra ile sadece iki Kez olabiliyorum.
Yabancı forumlarda bir jileti 75-100 sefer kullanan insanlar varmış. Kesiyosa değiştirmem Ağa, derlermiş.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sakal tıraşı olurken, -iki günde bir tıraş oluyorum- Polsilver, Permasharp, feather'ı feather'ın tto aletiyle 4 kere kullanabiliyorum, diğerlerini yumayla kullanıyorum ve bir kere kullanıp atıyorum. Kafayı kazırken yuma alet kullanıyorum ve genellikle derby jilet kullanıyorum, onu da bir kere kullanıp atıyorum.
Beklentiyle alakalı birşey. Amaç sadece kesmesi ise 40-50 kerede kullanırsınız. Kalite arıyorsanız sayı 3-5 i geçmez.
Ben jiletleri kullanim sonrasi dezenfekte etmiyorum, su tutup geciyorum. Bana bu nedenle uzun sureli kullanimlar hijyenik gelmiyor, hem cildin hem urunlerin yagi ister istemez jiletlerin ustunde bakteri mamasi olarak birikiyor.
Hijyene önem veren elit bey
Hala denemeye devam ediyorum ama bu güne kadar denediğim çoğu jilet 3 seferin üzerinde hiç konfor vermedi. İki istisna oldu şimdilik: Voskhod ve Gillette 7 O'clock Yeşil. İkisiyle de 6 konforlu tıraş olabildim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: