Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
@ciyus komşum jiletin kullanım sayısı, tıraş ekipmanı ve bir parçası olan jilete göre değişkenlik gösterebilir.
Denklem o kadar bozuk ki X marka jiletle şu kadar sayıda tıraş olmak mümkündür demek çok zor.
Kendi tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Benim için en önemli faktör tıraş sabunu ve oluşan köpük.
İyi bir köpük hazırlayabilmişsem tek kullanımlık jiletlerle bile güzel tıraşlar çıkartabiliyorum.
Aksi bir durumda ise en iyi bilinen jiletlerle bile ilk tıraşımda cildime zarar verip tahriş edebiliyorum.
Örneğin, Personna Lab Blue ile sorunsuz bir şekilde ortalama 5 defa tıraş olabiliyorum.
Aslında en az 2-3 defa kullanmak lazım ama bende alışkanlık oldu Feather Derby fark etmez her seferinde yeniliyorum.
Keskin ve konforlu jiletleri en az 1 hafta boyunca, 3 tıraşta kullanıyorum. Haftalık jilet yeniliyorum. Eğer rapira mavi/siyah/pembe gibi çok kaliteli olmayan jiletleri kullanıyorsam, o zaman tek kullanımlık yapıyorum.
(19/10/2018, Saat: 12:33)almnym Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında en az 2-3 defa kullanmak lazım ama bende alışkanlık oldu Feather Derby fark etmez her seferinde yeniliyorum.
Benim cevabımı @almnym hocam vermiş.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Feather Pro 50 mm jilet ile tam 14 tıraş oluyorum Smile 10'dan sonra performans düşüyor ama yine de iş görüyor. Performans düşse bile konforda bir sıkıntı olmuyor. Son tıraş (shavette ile) kör ama konforlu jilet nedeni ile oldukça keyifli geçiyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(22/10/2018, Saat: 18:32)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather Pro 50 mm jilet ile tam 14 tıraş oluyorum Smile 10'dan sonra performans düşüyor ama yine de iş görüyor. Performans düşse bile konforda bir sıkıntı olmuyor. Son tıraş (shavette ile) kör ama konforlu jilet nedeni ile oldukça keyifli geçiyor.

Komsumuz bahsettigi jilet Single Edge dedigimiz jilettir. Normal DE jiletlerden daha kalın bir yapısı vardır. Normal durumlarda 6-8 tıras en az kullanım omru vardır. Normal permasharp gibi DE(double edge) jiletlerle karıstırmasın ziyaretciler. Normal jiletlerin onerilen saglıklı kullanım omru 1-3 tıras arasıdır.
Saygılar
Cogu normal DE jilet icin: tek tras. En son 100'lu Derby premium aldim Amazon'dan, memleket nostaljisi hesabi, iki tras cikarmiyor bana gore...
Polsilver, Permasharp, Silver Blue' yu 4 kere kullanmak bende aliskanlik oldu.
5. De genellikle keskinlik kaybini hissedip, rahatsiz oluyorum.

Az tiras olup da atarsam jileti, israf ettigimi dusunurum.
Derby premium ve perma sharp gibi ucuz jiletleri 100'lü alıp tek kullanımda atıyorum.
Hiç bilmiyorum ki
(30/11/2018, Saat: 03:58)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby premium ve perma sharp gibi ucuz jiletleri 100'lü alıp tek kullanımda atıyorum.

Aman hocam, Derby'yle Permasharp'i ayni kefeye koymayalim bence.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: