Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
su anda polsilver FearOfATG komşum sarı gillette yi henuz denemedim listeye aday

diğerlerinide yazayım aşağıdan yukarıya d. usta, panpa rapida ( ülkemizde kalmayan model ) Treet platinyum ve Voskhod ( bu ikiside çok verimli jiletler 1. lig için mücadele veriyorlar) bir de sırasını bekleyen gilletle platinyum var

birde hiç bir zaman olmayacaklar var tabi yeşil astra listemizin 1. sırasında 2. olarak posh (burun farkıyla kaçırdı) Kristal ve saz arkadaşları, Köpekbalığı familyası ve son olarak mavi astraya 2. sans verdim sonuca göre artık .d.premiumda aldım 5li paket bununda sonucunu bekliyorum komşum.
Bana uygun gelmeyen jiletleri 1 kez kullanıp imha ederim. Cilt ve sakal yapıma uygun gelecek jiletleri ise en az 3-5 defa kullanırım. Rekorum 12 tıraşla Personna Comfort Coated jiletle oldu Smile
(07/05/2019, Saat: 12:59)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana uygun gelmeyen jiletleri 1 kez kullanıp imha ederim. Cilt ve sakal yapıma uygun gelecek jiletleri ise en az 3-5 defa kullanırım. Rekorum 12 tıraşla Personna Comfort Coated jiletle oldu Smile
Sonra jilet stoğu erimez Volkan abi?! Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(07/05/2019, Saat: 12:59)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana uygun gelmeyen jiletleri 1 kez kullanıp imha ederim. Cilt ve sakal yapıma uygun gelecek jiletleri ise en az 3-5 defa kullanırım. Rekorum 12 tıraşla Personna Comfort Coated jiletle oldu Smile

maşallah komşum Smile
personna comfort coated bana hiç iyi gelmedi, çöp denilen posh çok hoşuma gitti. bu tıraş işini ve işin hobi kısmını herkese özel olması sebebiyle çok seviyorum
(07/05/2019, Saat: 13:03)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonra jilet stoğu erimez Volkan abi?! Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

İnat ve merak üzerine o kadar tıraş olmuştum. Aslında birkaç tıraş daha çıkarabilirdim ama abartma dedim kendime

(07/05/2019, Saat: 13:05)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: maşallah komşum Smile
personna comfort coated bana hiç iyi gelmedi, çöp denilen posh çok hoşuma gitti. bu tıraş işini ve işin hobi kısmını herkese özel olması sebebiyle çok seviyorum

Teşekkür ederim @mustbe komşum
Bu tip denemeler yapacağım zaman tıraş aletini ve sabunu değiştirmiyorum. Alet ve sabun değişimi jileti etkilediğini düşünüyorum.
(07/05/2019, Saat: 13:17)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim @mustbe komşum
Bu tip denemeler yapacağım zaman tıraş aletini ve sabunu değiştirmiyorum. Alet ve sabun değişimi jileti etkilediğini düşünüyorum.

ben ilk başladığım zamanlar yeşil gillette ile 6-7 tıraş olduğumu hatırlıyorum. onu çok denemiştim yanlış hatırlamıyorsam fakat deneme yapacağım diye iki günde bir tıraş olmaya başlamıştım. o sebeple bir daha deneme yapmama kararı aldım her türlü makine ve jilet kombinasyonunda benim cildimin iki günde bir tıraşı kaldırmadığını gördüm. zaruri olmadığı sürece 3 günden aşağı inmiyorum
Jiletli ustura kullaniminda: tek tıraş kullanip imha ediyorum, çok nadiren beğendiğim bir jiletse 2. kez kullanırım.

DE makinalarda şu şekilde:

Çok beğendiğim jiletleri : 4 tıraş.(sarı o'clock, Voskhod vb)
Orta beğendiğim jiletleri: 3 tıraş.( Astra,derby usta vb)
Az beğendiğim jiletleri: 2 tıraş.(permasharp, wilkinson vb)
Hiç beğenmedim jiletleri tek tıraş kullanip direk imha ediyorum.(crystal vb)

Not: Kullanım şartlarına ve benim psikolojime göre jilet kullanma sürelerim +1 veya -1 opsiyonludur.
Voskhod  Jilet adamdır!
Maç Sonucu
SAKALLAR 0 - 22 BOLZANO
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Treet 5-6 kez kullandım pert oldu .
Sarı gillete ve gilletle platinyum denemeleri devam onlar 4-5 oldular.Plantium daha uzun olacak gibi .
Polsilver 9 oldu devam bakalım ne olacak??

Soner komşum 22 çok çok iyi bir skor
Maşallah komşum. kaç günde bir tıraş ile 22 yı buldunuz. Günlük sakal mi uzamış sakal mi diye merak ettim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: