Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
@oguzkagan komşum maşallah diyorum sineğin yağını çıkartmışsınız Guiness Rekorlarına girmeyi hak ediyorsunuz . Bendeniz 1 tıraş olup atık jilet kutusuna atıyorum .
Cevapla
Üstadım demeyin öyle illaki benden daha tutumlular vardırSmile yetiştiğimiz dönemler iktisadi olmanın zorunlu olduğu günlerdi, sarf malzemeleri son noktasına kadar kullanılırlardı... o görgü ve alışkanlıkla bugünlere geldik.

Benim de tek kullanıp ıskartaya çıkarttığım jilet çoktur, ama kaliteli iyi üretim iyi seri jiletleri, hele elime geçtiğinde çok eski perma sharp ve gilletteleri en maksimumda kullanmaya gayret ediyorum.

Sağlıcakla
... Jilet
Cevapla
@oguzkagan komşum hayat güzel anılar biriktirsin sizde saglacakla kalınız . Geleneksel usul tıraşa ilk başladığım zamanlarda enaz 1 hafta kullanıyordum jiletleri baktım bitmiyor her gün bir tane kullanıl atmaya başladım gene de bitmedi . Şimdi ise gün aşırı tıraş olmaya başladım hiç biteceği de yok . Aman bu yaptığımı baba duymasın böyle mi öğrettim diye fırçayı yeriz valla .
Cevapla
1 defa kullan at yapıyorum bazı özel jiletleri 2 defa kullanıyorum.
Cevapla
Çoğunlukla 2 perde tıraş olurum bazende 3 perde.
Kullandığım belli başlı birkaç jilet var.
Wizamet 7-8
Polsilver 7-8
Feather 4-5
Pherma sharp 3-4
Cevapla
Şuan deneme aşamasındayım. Feather, 7 o clock, mühle dahi 1 defa kullan at yapıyorum. En beğendiğim jiletleri deneme aşaması bittikten sonra en fazla 2 defa kullanmak üzere denicem. Jilet fiyatlarının uygun olduğu düşünülürse çokta abartmamak lazım diye düşünüyorum.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi