Konforlu ve Sinekkaydi Tras Olabilecek miyim?
Arkadaslar bu ilk mesajim oldugu icin, mazur gorun.

Birkac ay once bir forumda merkur futur ile ilgili birkac yorum okumustum, aleti gordugumde inanin cok mukemmel gelmisti. Fakat uzun zamandir jiletli aletlerle tras olmadigim icin bundan bir tane alip haftasonlari tras olurum diye dusunmustum sadece. Bu sure zarfinda uzun zamandir oldukca ust seri islak/kuru bir elektrikli tras makinasiyla tras oluyordum.

Buradaki forumlari okuduktan sonra internetten WS DE bir tras aleti siparisi verdim, yaninda 5 adet WS jilet vardi. Bu aletle tras olmayi denedigimde inanin sakallarimi sanki cimbizla cekiyor gibiydiler.

Sonra gidip 100lu astra ve rapira aldim. Birde Nivea tras kremi aldim. (daha onceden jel ile tras oluyordum). Evdeki yillanmis fircam ile kopurtup birde astra ile tas olmayi denedim. Evet sakallarimi daha kolay kesti, pekte tahris olmadi ama inanin kartuslu makina ile askerde yaptigim trasin yanina bile yaklasamazdi. Ben daha konforlu ve daha yakin tras bekliyordum. Acikcasi hayal kirikligi oldu benim icin.

1-2 gun once Edwin Jagger Barley siparsi vermistim internetten. Birde bu aletle denemeyi dusunuyorum elime ulastigunda. Umarim daha basarili olurum.

Burada soylemek ayip kacacak aslinda ama ben kopuklu sekilde elektrikli makina ile tras oldugumda 2-3 dakikada sifir tahris ile gercek sinekkaydi oluyorum. Elime pamuk alip ters/duz cildime surdugumde hic takilma olmuyor ve inanilmaz derecede tahrissiz oluyorum, bu belki biraz makina kalitesi ile alakali bir durum olabilir.

Hatirlatmakta fayda goruyorum ki geleneksel trasi sadece keyif icin yapacagim.

Birde sormak istedigim tersten tras olamiyorsak eger o zaman nasil sinekkaydi olacak ki? Barley ve Feather ile elektrikli trasin yakinligini yakalayabilir miyim? Bu kadar heveslendikten sonra bu isten vazgecmek istemiyorum acikcasi.
Merhaba dostum hoş geldin. DE aletlerle tersten de tıraş olabilirsin bunda bir sıkıntı yok yanlış anlamış olabilirsin. Mesela perde sayısını artırmayı dene. Bir düz bir ters tıraş ol. Fırçadaki köpüğün buna yetecektir.

Elektrikli makine ile süper ve tahrişsiz tıraş oluyorsan ne ala. Yüzüne o iyi geliyorsa onla devam et dostum. Şunu da belirtmekte fayda var ki ben de geleneksel tıraşa ilk başladığımda sakallarım yolunur gibi oluyordu ve yüzümde bayağı sakal kalırdı. Ne oldu bilmem artık cildim mi sakallarım mı alıştı şu an en rahat tıraşımı böyle oluyorum. Aslında forumda o kadar çok konu o kadar çok yorum var ki eminim biraz incelersen çok faydalı şeyler görebileceksin. Yüzüne ve DE aletlere şans ver. Sakallarını güzel bir sabun ve fırçayla iyice yumuşatmayı unutma Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Biraz zaman istiyor DE.Ben yeni başladığımda 3-4 ayda oturtabilmiştim.(O sırada hergün farklı ürün denemenin

Şimdi bir perde düz bir perde tersten alarak sinekkaydı ve tahrişsiz tıraş olabiliyorum.İlk başlarda hayal gibi geliyordu Big Grin
bir de sedef alip ustura ile deneyin, ustura ile tiras olmak disaridan gorundugu kadar zor degil.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Arkadaslar yorumlariniz icin tekrardan tesekkur ederim. Onceki mesajimdan makine kullanmanin daha basarili olacagini kesinlikle destekliyorum gibi bir sonuc cikmasin. Yani makinayla cok guzel tras oluyorum, fakat sizler gibi keyifli tras olmak istiyorum acikcasi. Boyle ozellikle haftasonlari 30 dakika suren, kopuklu/parfumlu/erkeksi Smile bir sekilde tras olmak istiyorum. Sadece ilk denememde basarisiz oldugum icin biraz keyfim kacti ve cildim tahris oldu. EJ Barley ve feather/gilette geldikten sonra sanirim daha kolay isinacagim bu ise.

Bu arada konuya bu sekilde devam etmek icin burasi dogru yer midir bilemiyorum fakat Avcilar da Torium karsisinda Maciter Kozmetik isimli kuafor malzemeleri satan bir yer buldum, berberde gorudugum ve daha fazlasi burada mevcuttu, fiyatlarda uygun geldi acikcasi. Ben beylikduzunde oturuyorum, Zaza hana gitmesi zor gelenler ve buralara yakin oturanlar icin iyi bir alternatif.

Aldiklarimi da yazayim tam olsun;

Astra 100 lu paket : 8.50 tl
Rapira 100 lu paket : 6 tl
Sabun tasi (metal) : 4 tl
Arko sabun : 1 tl
Fiyatlar gayet iyi hocam,Permasharp varmıydı ?
(10/12/2012, Saat: 18:55)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatlar gayet iyi hocam,Permasharp varmıydı ?

hocam permasharp in ustura icin olan yarim jiletleri vardi, cumartesi tekrardan gidip sorabilirim, belki kisa sureligine yoktu detayli sormamistim.
Görüşüm;

Hayatımda hiç elektrikli makine kullanmadığım için yorum yapamam.Çok şikayetçi olanları da duydum çok beğenerek kullananları da.Ama sanırım onların da rutin giderleri oluyor,değişmesi gereken parçaları,yağlanması vs. bilmiyorum.Ayrıca bütün elektronik cihazların belli bir ömrü olduğunu,bir an önce bozulsun da yenisi alınsın mantığıyla üretilmekte olduğunu bildiğim için sana mutlaka 2-3 yıl sonra 2., sonra 3. makineyi aldırtacaktır diye düşünüyorum.Her makine de 4-5 yıllık kaliteli jilet maliyetine gelir kaba hesapla.

Bugün itibariyle 35 den fazla çeşit jilet deneyen ve denemeye devam eden biri olarak söyleyim ki,sadece sakal yönünde alarak,yani ATG veya XTG almadığın sürece astrayla rapirayla sinekkaydı olmayı bekleme.Hayal kırıklığına uğraman normal,aynısını ben de yaşamıştım.Sadece daha keskin bir jilete ihtiyacın var,onu da zaten sipariş etmişsin.

Olabileceğin en yakın traşı feather jilet ile alırsın tabi.Sadece düz alarak tek seferde feather da sinekkaydı yapmaz,ama çok daha içine sinen bir traş olur.En pahalı jiletlerden biri olan feather jilet ile en iyi kartuşun kullanım süresini göz önüne alarak toplam maliyetlerini karşılaştırdığında ise feather ın yine daha ucuza geldiğini görürsün. eskiuye3315'ın blogundaki jilet incelemelerini ve puanlamalarını iyi oku derim.

Kendi tecrübelerimdir,umarım cevap olmuştur.

Barley ve feather da çok iyi ikili olur derler.
Öncelikle hoş geldiniz. Ben de sizin gibi DE makinelerden verim alamayanlardanım. Kartuş, elektrikli makine kombinasyonu benim de tercihim. Sanırım cilt yapılarımızdan.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(10/12/2012, Saat: 18:51)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir de sedef alip ustura ile deneyin, ustura ile tiras olmak disaridan gorundugu kadar zor degil.

Ustat sedef markasi midir?

(10/12/2012, Saat: 20:15)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görüşüm;

Hayatımda hiç elektrikli makine kullanmadığım için yorum yapamam.Çok şikayetçi olanları da duydum çok beğenerek kullananları da.Ama sanırım onların da rutin giderleri oluyor,değişmesi gereken parçaları,yağlanması vs. bilmiyorum.Ayrıca bütün elektronik cihazların belli bir ömrü olduğunu,bir an önce bozulsun da yenisi alınsın mantığıyla üretilmekte olduğunu bildiğim için sana mutlaka 2-3 yıl sonra 2., sonra 3. makineyi aldırtacaktır diye düşünüyorum.Her makine de 4-5 yıllık kaliteli jilet maliyetine gelir kaba hesapla.

Bugün itibariyle 35 den fazla çeşit jilet deneyen ve denemeye devam eden biri olarak söyleyim ki,sadece sakal yönünde alarak,yani ATG veya XTG almadığın sürece astrayla rapirayla sinekkaydı olmayı bekleme.Hayal kırıklığına uğraman normal,aynısını ben de yaşamıştım.Sadece daha keskin bir jilete ihtiyacın var,onu da zaten sipariş etmişsin.

Olabileceğin en yakın traşı feather jilet ile alırsın tabi.Sadece düz alarak tek seferde feather da sinekkaydı yapmaz,ama çok daha içine sinen bir traş olur.En pahalı jiletlerden biri olan feather jilet ile en iyi kartuşun kullanım süresini göz önüne alarak toplam maliyetlerini karşılaştırdığında ise feather ın yine daha ucuza geldiğini görürsün. eskiuye3315'ın blogundaki jilet incelemelerini ve puanlamalarını iyi oku derim.

Kendi tecrübelerimdir,umarım cevap olmuştur.

Barley ve feather da çok iyi ikili olur derler.

Yorum icin tesekkurler. Elektrikli makinalarin basliklari marka modele gore degisiklik gosterir sekilde belirli zamanlarda degismesi gerekiyor. Benim aldigim urun 3-4 yilda bir degismesi gereken bir tip ortalama 60$ maliyete sahip. Burada isim vermek problem olmazsa asagidaki linkte bulunan aleti kullaniyorum.

http://www.ebay.com/itm/Panasonic-Flagsh...35c2296072

Acikcasi maliyet konusuna pek takilmiyorum, oyle yada boyle para veriyoruz basliga, kartusa, jilete. Onemli olan keyifli tras olmak benim icin. Tavsiyelerinize uyup eskiuye3315 hocamizin blogunu inceleyecegim en kisa zamanda.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sinekkaydı tıraş ilk deneyim Ertu 4 2,258 01/07/2022, Saat: 06:50
Son Yorum: Ertu
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,731 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  traş kremi karışımı error... 16 21,697 19/07/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: Timor1322
  Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti 3.Perde 45 19,215 31/05/2020, Saat: 02:49
Son Yorum: 3.Perde
  Traş ve Bilinçli Farkındalık utkb 6 3,198 08/05/2020, Saat: 20:29
Son Yorum: sfiber
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 9,994 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Paşabahçe'nin Tıraş / Köpürtme Tası Olabilecek Ürünleri ckeskin 19 13,719 25/11/2019, Saat: 18:38
Son Yorum: Razorlazer
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,255 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,133 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,313 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: