Konforlu ve Sinekkaydi Tras Olabilecek miyim?
Maliyet problem değilse forumdakiler donatırlar masayı merak etme.Big Grin Fırçası,sabunu derken kaybolursun bu forumda,tekrar hoşgeldin.
Maliyet sorun değil diyerek başlarsan ileride kesin sorun olur Smile Bu işin sınırı yok. Ben daha ilk makinemle tıraş olmadan ikinci makinemin siparişini verdim Smile

İlk tıraşta alınan sonuçlar tatmin edici olmayabilir ama zamanla teknik oturacaktır. Ben de çok bıçaklılara göre çok temiz ve rahat tıraş oldum ama henüz tecrübesizim ve tıraşım şu an istediğim gibi değil. Ama zamanla iyileşecektir.
Evet hocam berberlerde gordugunuz plastik sapli jilet takilan usturalar.
Baslarken cok keskin olmayan bir jilet ile deneyin. Kolay bulabileceginiz bana gore oldukca konforlu tiras veren shark jileti oneririm. (cok keskin bir jilet degildir).

DE Safety makineler icin cok sozkonusu edilen agirlik nedense jiletli usturalar icin de surekli konusuluyor. Ben 12 yildir ustura ile tiras olurum, forumla tanisana kadar sedeften baska jiletli ustura kullanmisligim yoktu. Ne coolcut ne shavette (dovo&parker) kesinlikle sedefin verdigi tirasi verebilecek aletler degil. Yine de aldigim icin hepsini kullaniyorum. Hafif olmasi eger eliniz aliskinsa daha yuksek hassasiyet veriyor bence.

Ayrica bu agir jiletli usturalarin hepsinin agiz kismi oldukca kalin, bu da dusuk acilarda tiras olmanizi imkansiz hale getiriyor.

Sedef ayni kalipta celluloid/bakalit sapli, agiz kismi paslanmaz celik (veya parlak gorunecek nispeten daha yogun baska bir metal veyahut krom/nikel kaplama) ustura uretsin, hem islevsellik hem gorselligiyle ezici ustunlukte olur. 2 liralik fiyati bu bu usturnin begenilmemesinin en buyuk sebebidir.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(11/12/2012, Saat: 06:39)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne coolcut ne shavette (dovo&parker) kesinlikle sedefin verdigi tirasi verebilecek aletler degil.

Buraya katılmıyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Maliyeti sorun etmezken aslinda jilet masrafindan bahsediyordum, yani her hafta yeni bir EJ/Merkur alacak kadar para yatiramam bu iseSmile Ama kaba bir hesap yaparsak 100luk feather 40$, hadi simariklik yapip surekli kullanip atsam tras basi 0.70 kurusa denk gelir. Haftada 2 kez jiletle tras olsam (diger gunler elektrikli daha pratik olur) neredeyse 1 sene bu beni goturur.

Asil para tras kremi ve aftershave lerde donuyor galiba. Ama onlara da zaten normalde de para veriyorumSmile Sadece yeni bir firca alayim diyorum fakat gumruge takilip takilmayacagini kestiremiyorum. Ucuz bir firca alip memnun kalmamak da istemiyorum. Bu konuda tavsiyelere acigim.

Usturayi yillaaaar once birkac kez denemistim ama o yillarda zaten genc ve cok seyrek sakalliydim, simdi uzun zamandir elektrikli makine gibi guvenlikli bir aletten sonra cesaret edemiyorumSmile
Gumruk posta vs beklemek istemezseniz Market bolumunde eskiuye3315 ustadimizin sattigi fircalar var. Bir bakin derim.
http://www.geltir.com/thread-1624.html

@lord evet o satir biraz fazla iddiali olmus. Soyle dersek daha dogru olur.
Sedef ile de bu aletlerin verdigi tirasi elde edebilirsiniz. Ama shavette tarzi aletlerle sadefin verdigi kullanim esnekligini alamazsiniz.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Her gün konforlu ve sinek kaydı olmuyor.Gün aşırı yada 3 günde bir.
Ustura yada elektrikli kullandigimda hergun oluyor problem yokSmile DE ile illaki tahris... Bu post uzerinden 8 ay gecmis sanirim. Anca 8 ayda ustura (celik) kullanmayi gelistirebildim.

(18/07/2013, Saat: 15:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her gün konforlu ve sinek kaydı olmuyor.Gün aşırı yada 3 günde bir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sinekkaydı tıraş ilk deneyim Ertu 4 2,205 01/07/2022, Saat: 06:50
Son Yorum: Ertu
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,661 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  traş kremi karışımı error... 16 21,517 19/07/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: Timor1322
  Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti 3.Perde 45 18,646 31/05/2020, Saat: 02:49
Son Yorum: 3.Perde
  Traş ve Bilinçli Farkındalık utkb 6 3,149 08/05/2020, Saat: 20:29
Son Yorum: sfiber
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 9,930 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Paşabahçe'nin Tıraş / Köpürtme Tası Olabilecek Ürünleri ckeskin 19 13,586 25/11/2019, Saat: 18:38
Son Yorum: Razorlazer
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,176 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,086 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,168 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: