Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
(09/03/2020, Saat: 12:22)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoş geldiniz. Jiletli usturalar ile ilgili forumda birçok paylaşım mevcut. Onları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ne kadar zamandır sedef kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sedef/Ali bıyıklıdan sonra bence sizi ancak çelik ustura paklar. Sedef ustura, Ali Bıyıklı'ya göre jileti biraz daha dışarıda tutar. O yüzden biraz daha agresif bana göre.

Yorumunuzda belirttiğiniz usturalar Sedef usturaya göre biraz daha ağır. O yüzden alışma süreci yaşayabilirsiniz. Bana göre çelik ustura almadıktan sonra belirttiğiniz usturaları almak tıraş yönünden size çok çok fazla Artı sağlamaz. Sadece görsel olarak ya da malzeme kalitesi olarak farklılıklar var.

"Burası vatan toprağıdır, kaderine terk edemeyiz." Mustafa Kemal ATATÜRK

Çok teşekkür ederim ilginize. Bu anlattıklarınızdan sonra çelik ustura için henüz erken olduğunu ama alışma süresi bakımından Sedef veya Ali bıyıklıya çok yakın tercih yapmam gerektiğini anladım ben.
(09/03/2020, Saat: 12:07)alpay göçer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef Ustura ile traş oluyorum. Biraz daha iyi birşeye geçmek istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla, Tarko Solingen, Katze ve Nano absolute gibi seçenekler var. Bir de Ekrem seyyar usturaları. Hangisini tavsiye edersiniz.

Öncelikle hoş geldiniz.
Sanırım kullanageldiğiniz jiletli usturadan daha kaliteli daha elle tutulur bir ustura istiyorsunuz.
Alışveriş için fazla acele etmeyin.
Öncelikle nasıl bir şey istediğinizden emin olmaya çalışın.

Öncelikle forumda, google üzerinde veya aşağıdaki web sayfalarında araştırma yaparsanız size fikir verebileceğini düşünüyorum.

https://www.extrashaving.com/jiletli-usturalar

https://www.razorus.com/jiletli-usturalar

E n v i r o n m e n t a l i s t

(09/03/2020, Saat: 12:07)alpay göçer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef Ustura ile traş oluyorum. Biraz daha iyi birşeye geçmek istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla, Tarko Solingen, Katze ve Nano absolute gibi seçenekler var. Bir de Ekrem seyyar usturaları. Hangisini tavsiye edersiniz.
Shibumi değerlendirebilirsiniz. Ben Sedef/Ali Bıyıklı sonrası öyle yapmıştım. Hoş 10 çeşit jiletli var neredeyse elimde ama Ali Bıyıklı yeri hep ayrı..
Bence uygun fiyatı var ustura ile tıraş oluyorum ve çok iyi bir his veriyor.fiyatina göre gayet kaliteli ben Ali bıyıklı usturayi daha çok seviyorum.ayda bir bulaşık makinesine atıyorum ilk günkü gibi oluyor.
3 gün arayla saç ve sakalı Sedef/Ali Bıyıklı + Derby Usta ile kesen biri olarak aranıza katıldım. Arada koruyucu tamponunu kestiğim Yuma ile tıraş olduğum da oluyor. Ayrıca bisiklet sporcusu olduğumdan Nisan - Kasım arası bacaklarımı ve kollarımı Sedef ile keserim.
Bence dunya uzerindeki en efektif ustura bu..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 108,228 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,118 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 965 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,536 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,520 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,609 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,312 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,716 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,303 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 79,802 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: