Geofatboy
youtube daki videolarını izledim güzel tıraş videoları olan bi abimiz ama bide internetten satış yapıyor kendi reklamını kendi yapıyor

bana çok mantıklı geldi tıraş ürünlerini alıp butik olarak üzerine 2-3 dolar kar koyup satıyor öle çok büyük deposu da yok videoda gördüğüm kadarıyla kiler gibi biyerde çok satılanları koymustur diye düşünüyorum bunu Türkiyede yapsak iyi olmazmı? iyi bir alışveriş sitesi kurup iyi bir videolar çekip reklam yapılabilir düşüncesindeyim sitede iyi ekipmanlara sahip arkadaşlar var aslında düşünülse iyi olur güzel de para kazanılır diye düşünüyorum dünya üzerine satış ebay gittigidiyor sahibinden gibi sitelerle ortak çalışma ile para kazanılır diye düşünüyorum sizin düşünceniz nedir bi tartışalım
Türkiye'de meraklı kesim az. Bu konuda meraklı insanların oluşmasını bu forumun kurulmasını falan LordSparhawk DE89 ve benzer makineleri millete önererek sağladı. (DonanımHaber jiletle tıraş olan var mı başllığı) Türkiye'de bu tarz şeylere para veren çıksa çıksa kaç kişi çıkar ki... İngiliz siteleri tüm dünyaya satıyorlar. O yüzden ayakta kalırlar. Türkiye'de bence o iş yürümez.
Ben reklam güzel yapılır ise az çok ek gelir sağlayacağı görüşündeyim.Ancak bir ev geçindirebilecek parayı kazandıracağını hiç sanmıyorum.
2-3 gün önce yarhasan komşumun yazısı vardı; 70 liraya Tabac satıyorlar, müşterileri de avukatlar doktorlar bürokratlar diye.
Satan satabiliyor demekki hemde salaş bir dükkanda Tabac sabunada 70 lira diyerek.
dışarda ucuz diyip dışardan alıyorsunuz bu kafayla yerli satıcının malları elinde patlıyor bir daha getirmiyor ondan sonrada diyorsunuzki neden türkiyede bu ürünler yok diyosunuz bu bir çelişki ben her zaman türk satıcısından yanayıım 3-5 lira fazla olsun türkiyedeki satıcı kazansın görüşündeyim
mantık yanlış kardeşim.
Önce üreticiyle pazarlık yapılıp toptan ucuza alınır ayrıca ülkedeki tek yetkili distrübütörlük sözleşmesi yapılırki fiyatlar kırılıp iflas edilmesin. Sonra ister kendi mağazanda satarsın ister toptan satarsın. Ama en iyi yöntem sarar kiğılı gibi marka zincirlerinde özellikle koldüğmeleri satılan camekanlarda hediyelik set hazırlanmadı bence Smile ya da sbun krem üreticileriyle de aynı anlaşmaları yapıp frenchising dükkanları avmlerde açmak. Ama bunlar için sermaye ve biraz da iş nilmek önemli yoksa netten sadece ülkeye satmakla kar yapılmaz.
(16/12/2012, Saat: 21:07)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dışarda ucuz diyip dışardan alıyorsunuz bu kafayla yerli satıcının malları elinde patlıyor bir daha getirmiyor ondan sonrada diyorsunuzki neden türkiyede bu ürünler yok diyosunuz bu bir çelişki ben her zaman türk satıcısından yanayıım 3-5 lira fazla olsun türkiyedeki satıcı kazansın görüşündeyim

Keşke 3-5 lira fazla olsa. Fiyat iki-üç katına çıkıyor. Bazı ürünlerde de birçok yeri dolaşmak zorundak kalıyorsunuz.

Mesela tıraş konusunda aradığımız şeyler internette satılmıyor bazen yurtiçinde. Yol parası vereceksin, yorulacaksın, pazarlıkla uğraşacaksın derken bir de bir kat fazla para ödeyeceksin. İngiltere'den almak bana daha kolay geliyor.

O esnafların hesap makinesini çıkarıp makineye değerler girmesini beklemektense 30 sn içinde internetten sipariş vermeyi tercih ediyorum şu an.

Aldığımız sabunlar, kremler de ulaşılamaz bir şey değil ki. Jel, köpük kullanmaktansa birçok sabun daha ucuza gelir ve sağladığınız koruma nemlendirme çok daha iyidir. Maalesef böyle şeyler ithal denir göklere çıkartılır bürokrata, başbakana gider lüks diye üzerine etiketi yapıştırırlar.
(16/12/2012, Saat: 21:27)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mantık yanlış kardeşim.
Önce üreticiyle pazarlık yapılıp toptan ucuza alınır ayrıca ülkedeki tek yetkili distrübütörlük sözleşmesi yapılırki fiyatlar kırılıp iflas edilmesin. Sonra ister kendi mağazanda satarsın ister toptan satarsın. Ama en iyi yöntem sarar kiğılı gibi marka zincirlerinde özellikle koldüğmeleri satılan camekanlarda hediyelik set hazırlanmadı bence Smile ya da sbun krem üreticileriyle de aynı anlaşmaları yapıp frenchising dükkanları avmlerde açmak. Ama bunlar için sermaye ve biraz da iş nilmek önemli yoksa netten sadece ülkeye satmakla kar yapılmaz.

Hocam kesinlikle haklısınız. Bir şey satmak için önce marka algısı yaratmak gerekir. İnsanlar kaliteye değil markaya, pazarlamaya, reklama yönelirler.
(16/12/2012, Saat: 21:39)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yarhasan bey, 3-5 lira fazla olmuyor işte. 30-40 tl fazla oluyor. Malum ticarete gidin bakın, Mühle r89'u ne kadara satıyor. Fiyatı da inmiyor. Keriz miyim ki ben kargosu dahil, ayağıma kadar 70 tl'ye gelen ürünü Türk satıcı sıfatına sığınıp 120'ye alacağım? 85-90 demeli ki bu ilişki ikili olsun. Bu hobi zaten pahalı bir hobi, hepimiz biliyoruz. Vergisi bol bilmemne deyip kimse kimseyi yemesin. Söz konusu Tahtakale olduğunda sözü edilecek en son şey belki vergidir. Bu işi dürüstçe yapsınlar, öyle karşımıza alalım. Neden Türkiye'de yok sorusunun cevabı çok belli: Bu işe el atacak, yasallaştıracak, mevzuatlarını takip edip marketlere sokacak bir ithalatçı çıkmadı ve yatırımını bu yönde yapmaya kimse cesaret etmez diye. Tabac'ı senden benden başka çok az insan alır diye. Ben Proraso'yu İspanya'da bile bir marketten zor aldırdım yakınıma.

Bu konuda toz pembe düşünmeyin lütfen. Ben de Türk satıcıdan yanayım, ama önce tonla para isterken vergisini vermeyi öğrensin. Biz kazancımızla her ay "seve seve" veriyoruz çünkü vergilerimizi...

Hakkaten o fiyatler nedir öyle. Malum yerin sitesine baktım çok dehşet fiyatlar vardı. 3 katı falan. Gerçi bir arkadaş 120 TL'ye Progress aldığını yazmıştı malum yerden. Ben İngiltereden daha pahalıya aldım. Ya progress'a zam geldi yada bu bir istisna. Smile
malum site nedir? özelde n biri atabilir mi ?
(16/12/2012, Saat: 22:18)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: malum site nedir? özelde n biri atabilir mi ?

Ben attım hocam.

Sitedeki fiyatlar yüksek olabiliyor. Emiriko arkadaşımız progress almıştı galiba ordan. Kapıyı 135 ten açıp 120 ye düşmüşlerdi sanırım. Sitedeki fiyat 156 TL.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: