Fotoğrafçı Arkadaşlar;Canon G15 vs G1 X Hangisi ?
(19/03/2013, Saat: 17:46)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/03/2013, Saat: 15:37)integral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eggman kardeş;
Eğer illaki kompakt makina derseniz; tercih sıranız; Nikon-canon- pentax-olympus olsun derim .Sony markadan kesinlikle uzak durun.Fotoğrafçılara sony markayı sorarsanız aynı şeyleri söyleyeceklerdir.

Sony e olan bu olumsuz düşünceniz nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama sony nin DSLR leri için birşey diyemem ama kompakt makineleri kalitelidir..özellikle üst seviye makinelerde carl zeiss lens kullanır..son çıkan rx100 çok kalite bir makine..zeiss lens var sensör 1 inc.kompakt makineye göre çok büyük bir sensör..iki dezavantajı harici flaş takılamıyor ve yüksek fiyatı..ben şahsen panasonic almasaydım bu makineyi alırdım..

rx100 o kadar iyi değil de, rx1 tam bomba bir makine. full frame kompakt, full metal kasa, çok iyi iso kabiliyeti. Bu makineyi ben zamanın sont r1'inin reankarne olmuşu olarak görüyorum. Tek sorun çok pahalı. 2800 dolara bpmba bir slr kiti yapılır. Bu makina ise çok paraıs olup da slt taşımak istemeyn ama herşeyiyle iyi bir kompakt isteyenlere güzel bir oyuncak. Aylık gelirim 8-9bin veya fazlası olsa düşünmeden alırdım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(19/03/2013, Saat: 20:30)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Eğer illaki kompakt makina derseniz; tercih sıranız; Nikon-canon- pentax-olympus olsun derim .Sony markadan kesinlikle uzak durun.Fotoğrafçılara sony markayı sorarsanız aynı şeyleri söyleyeceklerdir.

Sony e olan bu olumsuz düşünceniz nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama sony nin DSLR leri için birşey diyemem ama kompakt makineleri kalitelidir..özellikle üst seviye makinelerde carl zeiss lens kullanır..son çıkan rx100 çok kalite bir makine..zeiss lens var sensör 1 inc.kompakt makineye göre çok büyük bir sensör..iki dezavantajı harici flaş takılamıyor ve yüksek fiyatı..ben şahsen panasonic almasaydım bu makineyi alırdım..

rx100 o kadar iyi değil de, rx1 tam bomba bir makine. full frame kompakt, full metal kasa, çok iyi iso kabiliyeti. Bu makineyi ben zamanın sont r1'inin reankarne olmuşu olarak görüyorum. Tek sorun çok pahalı. 2800 dolara bpmba bir slr kiti yapılır. Bu makina ise çok paraıs olup da slt taşımak istemeyn ama herşeyiyle iyi bir kompakt isteyenlere güzel bir oyuncak. Aylık gelirim 8-9bin veya fazlası olsa düşünmeden alırdım.

tamam makine iyi ama sabit odaklı 35 mm..optik zoom yok..zoom bazen çok lazım oluyor..oldukça da pahalı..bu segmentte fjui x100 daha uygun gibi..
(19/03/2013, Saat: 20:40)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/03/2013, Saat: 20:30)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

tamam makine iyi ama sabit odaklı 35 mm..optik zoom yok..zoom bazen çok lazım oluyor..oldukça da pahalı..bu segmentte fjui x100 daha uygun gibi..

Onun olayı o zaten prime 35mm ve full frame. Çok iyi foto kalitesi ve klasik yaklaşım. Tam niş makina. Tabiki x100 çok daha mantıklı neredeyse 3 te biri fiyatına benzer yapıyla. Ama iç yapı ve foto kalitelieri çok uzak. Slr'ın üzerine sağlam lesn takılmadıkça rx1deki kaliteyi yakalamak mümkün değil. Ki makine 35mm ff sensör. Sony iyice abarttı. Şöyle 1000-1200 dolardan satacaktı milletin elinde iphone gibi olurdu yeminle.
Bu canon vs nikon olayı senelerdir konuşulur. Bizde herkes takım tutar gbi marka tutuyor. Oysa farklı kulvar ve dönemlerde ikisinin de üstün olduğu makineleri var.
Kullanıcı arabirimin de katkısı büyük, canon kullanıcıları hangi canon makineyi eline alsa çok tanıdık gelir herşey mesela.
CCD dönemindeki büyük farklar CMOS ile ortadan kalktı. CMOS sensörler hem maliyet gerek teknoloji olarak üretimi nisbeten kolay parçalar. Standart silikon wafer üretim bandında üretiliyor. Yani sony, canon, nikon, sharp vs gibi dünya devlerinin ürettiği sensörler üç aşağı beş yukarı aynı değerlerde.
Burada işe yazılım, işlemci ve tabii ki de lens giriyor.

Şu marka kaka tutumunu ayıplıyorum, böyle dememk lazım. Eminim belli bir fiyat aralığında Sony'nin bir makinesi vardır ki diğer markalar eline su dökemiyordur. Cümledeki Sony'yi Canonla Nikonla Olymposla Fujiyle değiştirin hepsi geçerli Smile

Bu arada bahadirhan hocam, sayende bu RX1 i de görmüş oldum. Full frame kompakt makine yapmak nedir yahu. Alın en iyisi bu! demiş sony.
macro conversion lensi var. Buna bir de 50mm veya 70mm conversion lens yaparlarsa çok tatlı olur. Ama fiyatı da başka bir dünyaymış
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Bu arada eggman komşum bu fiyata mutlaka sigma dp2 merrill'in incelemelerine de bak. Bazı eksikliklerine rağmen muazzam bir foto kalitesi var.
(19/03/2013, Saat: 23:15)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada eggman komşum bu fiyata mutlaka sigma dp2 merrill'in incelemelerine de bak. Bazı eksikliklerine rağmen muazzam bir foto kalitesi var.

Ekledim listeye komşum teşekkürler.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: