Yeni Clio 4
(19/12/2012, Saat: 01:23)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Verdiniz mi siparişi Zorba58 arkadaşım?

Hayır mancho dost tam bir U dönüşüyle vazgeçtik almaktan Smile

(19/12/2012, Saat: 01:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zorba Adıyaman da değilmiydi
orada yoğun trafik de olmaz ne yapacak az yakan yeni arabayıSmile

Evet adıyamandayım dostum. Eşim çok beğenmişti arabayı bir de kaynana finansördü Big Grin ben de beğendim tabi o finansör olunca Big Grin ama erteledik şimdilik
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Araba alma maceramız garip bir şekilde sonlandı arkadaşlar. Kaynana finansörlükten çekilince eşimde yeni kullanacağından dolayı kırmızı bir dizel hyundai getz sahibi olduk. Aracın performansı beni çok tatmin etti ve boyutları da çok güzel her yere giriyor.
Sizlere sormam gereken bazı şeyler var fakat burada arabadan iyi anlayan arkadaşlar vardır. Aracın vites geçişleri(1e atarken 1den 2ye ve 2den 1'e) çok zor kemikli ve araç bir ileri bir geri zıpır zıpır zıplıyor 1-2 arasında. ilk defa dizel araç kullanıyorum servise gittim şöyle bir baktı baskı-balata değişelim debriyaj sertleşmiş bayağı dedi. Araç yukarıdan kavramıyor ama. 60.000 bakımı+baskı balataya 1230 6 taksit dediler en son tabi ben çıktım oradan sanayide bir usta buldum. Adam arabayı bayağı bir sürdü. Komple şanzumanı indirebiliriz bir kaç ay daha sürmeye devam et dedi. Senden önce çok sert kullanılmış bu araba dedi. Ben ona baktım o bana baktı oradan da çıktım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
sadece o vıteslerde ıse sorun baskada bir sorun yoksa

sekromenç, 1. vites dislisi, 2. vites dislisi

3 unden biri yada birkacı zarar gormus olmalı
sanzuman ınmedende bunları degısımı ımkansız

masraflı olacak gıbı bıraz hocam gecmıs olsun Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Zorba Biraderim
Senin için tanıdık servise sordum,yazdıklarından şu sonuca vardılar;
Debriyaj seti değişecek ( baskı balata vs 900 tl) 2006 ve sonrası için de şanzıman switch i de değişmesi gerekirmiş.
Üste kavramama nedeni ve geri-1-2 sert olmasının nedeni de baskı ve balata ömrünü tamamlamış.
Gel İstanbula Smile
(26/02/2013, Saat: 20:03)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sadece o vıteslerde ıse sorun baskada bir sorun yoksa

sekromenç, 1. vites dislisi, 2. vites dislisi

3 unden biri yada birkacı zarar gormus olmalı
sanzuman ınmedende bunları degısımı ımkansız

masraflı olacak gıbı bıraz hocam gecmıs olsun Sad

(26/02/2013, Saat: 20:05)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zorba Biraderim
Senin için tanıdık servise sordum,yazdıklarından şu sonuca vardılar;
Debriyaj seti değişecek ( baskı balata vs 900 tl) 2006 ve sonrası için de şanzıman switch i de değişmesi gerekirmiş.
Üste kavramama nedeni ve geri-1-2 sert olmasının nedeni de baskı ve balata ömrünü tamamlamış.
Gel İstanbula Smile

Vay anasını be ulan arabayı ilk aldığımda böyle bir şey yoktu nasıl sürdüysek. Umarım ihtilaf sen haklısındır McOrco haklı değildir. Ne çabuk danıştın servise? O zaman ben Hyundai servisine bırakayım arabayı 60.000+debriyaj set 1230 dedilerdi? Ne dersiniz. Aslında sorunumu anlatan bir adam var dizel megane sahibi tam olarak şöyle, ihtilaf bunu da sorar mısınSmile
"Megane II 1.5 dci 80 hp kullanıyorum

özellikle rampalarda kamyonların arkasında konvoy ile giderken önümdeki araç çok yavaşlıyor, 2. vites ile gitmeye çalışınca araba titriyor vitesi küçültmem gerekiyor ama zaten 2. vitesde gidiyorum aracı bire alınca bu seferde vites çok zor geçiyor, bire almam için neredeyse durmam gerekiyor bire alıncada araç çok yüksek devir çeviriyor, yüksek devirdeyken (2.500 üzeri) 2 ye alıyorum araç rampada bayılıyor devir 1.000 - 1.200 arasına geliyor.

diğer örnek, rampada 3. vites ile gidiyorum ilerde kırmızı yanıyor yavaşlıyorum ama ışığa yaklaşınca yeşil yanıyor 2. ye atsam araba yine titriyor ve rampa olduğu için çekmiyor 1 e zaten geçmiyor.

1. ve 2. vites arasındaki geçişleri nasıl ayarlayabilirim.

Not: debriyajda baskı balatalarda hiç bir sorun yok.

Önerileriniz nelerdir."

Bendeki de aynısı işte.
(ihtilafa not istanbula gelirsem bir daha dönemem diye korkuyorumSad)
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Zorba Biraderim

Hyundai yetkili servis de tanıdık arkadaş var.O'na sordum

Araban kaç model,garanti doldu mu?Garanti ve dışındaysa servise düzenli gitmiş mi?

Garantisi dolmuş araba için servise gerek yok,başka alternatif yoksa pazarlık yap o fiyat nerdeyse aracın 10/1 fiyatı

Reno hikayesi biraz garip olmuş ''yürüyen araç 1'e atılmaz'' 1'e attığın zaman devir yükselmesi normaldir - motor yönetimi - turbo - yakıt pompası problemleri gibi anladım - fakat anlatan sağlıklı anlatmamış - araç bu duruma gelene kadar nasıl kullanmış - bravo Smile

Acemiler çabuk şanzıman,balata hasarları yaparIdea Belki de balatayı yaktın Idea
Neyse hayırlı olsun en kısa zamanda satıp daha iyi bir araç almanız dileğiyleSmile
arabanız hayırlı uğurlu olsun 2006 dizelini kullanmıştım çok seri yakıtı biraz fazla virajda çok dikkatli olun http://www.karakaslarotoyedekparca.com/h...12332.html parçayı dışarıdan al özel bir hyundai servise git parçayı dışarıdan alıcam baskı balata bilye set diye pazarlık yap öyle 400 500 tlye bitirirsiniz işi sakın yaptırmayın o fiyatlara servise linkdeki valeo marka baskı balata iyi bir markadır üç beş saate şanzuman indirilir öyle takılır değişince araba fişek gibi olacaktır
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
http://www.akparca.com/GETZ-CRDI--15-CRD...bels=241-2
errate teşekkür ederim dostum evet araba gerçekten seri şu problemi de halledersem çok daha güzel olacak. Yakıtı diğer dizellere göre buçuk fazla haklısın.
ihtilaf verdiğin linkteki daha ucuz ama 1.4 dohc motor için olanı o. 2006 sonrası 4 silindir crdi için olan 220-250
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Şehir içi kullanım bilgisayar yakıtı 100kmde ort. 6.7 ile 7lt arası sonuç veriyor. Araba dizel normal mi nasıl arkadaşlar ilk defa dizel kullanıyorum.
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Yıl taskind 30 16,983 01/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Mecanica
  Yeni başlayanlar için bisiklet ENDER3470 36 15,595 06/07/2022, Saat: 16:37
Son Yorum: mixfruit
  Yeni başlayanlar için oto çocuk koltuğu ENDER3470 10 3,178 28/08/2020, Saat: 18:04
Son Yorum: rating
  Yeni Bir Arama Motoru: DuckDuck dikdik_s 12 5,556 31/01/2020, Saat: 01:01
Son Yorum: edward
  Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım ckeskin 30 14,753 02/07/2018, Saat: 16:53
Son Yorum: laktik
  Yeni Vergimiz Hayırlı olsun: Yurtdışı Alışveriş Stopaj Vergisi izbe 35 20,503 18/12/2017, Saat: 19:30
Son Yorum: FurkanY
  Clio - Fiesta - Getz - Punto? informatiker 4 4,292 18/06/2017, Saat: 23:07
Son Yorum: xanimate
Bug dikkat yeni bir zaafiyet shellshock DelikanliTiras 0 3,737 30/09/2014, Saat: 12:32
Son Yorum: DelikanliTiras
  Yeni Ebay Hesabı Açmak eggman 7 15,330 17/02/2013, Saat: 13:51
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: