Hayırlı bayramlar. Bayram tıraşı olalım ve bayramlaşalım.
ben traş esnasındaki kuruluğu kastetmemiştim. traş sonrası sebep olduğu kuruluktu demek istediğim..
Saygılar
Gelir gelmez tabiki dayanamayıp tışra olmasamda bir köpürttüm, benimki eskimiydi bilmiyorum ama bu sefer iyi oldu diyebilrim,eskiden fırçayı sabuna sürerdim bu sefer sabunu yüzümde dolaştırdım sonrada fırçanın üzerinde dolaştırdım baya yoğun güzel kıvamlı bir köpük oldu çokta kuru değildi, ilk tıraşımdan sonra tekrar haber vereceğim Big Grin Umarım güzel olur Big Grin
Arko sabunu tasa basın ve tasa sabunun üstüne tıraşdan önce sıcak su koyun. 1-2 dk bekletin sabun yumuşuyor. Fırçanızıda sıcak suda yumuşatıysanız ve yüzünüzde tıraşa hazırsa arko sabun mükemmel köpürüyor ve o temiz kokusu 2 kat çıkıyor.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
Geçen gün tıraşımıda oldum gayette güzel oldum.Sanırım arko kullanmayı öğrenmek gerek Big Grin Daha önce tasa basmıştımda aldığım hali daha rahat zaten onuda bir suya tutuyorum sakala sürerkende ıslanıyor iyi oluyor.Bidaki tıraşımında baştacı arko olacak bakalım Big Grin
(08/11/2011, Saat: 00:08)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2011, Saat: 15:57)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2011, Saat: 03:17) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2011, Saat: 01:01)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm dostlarımıza iyi bayramlar iyi tıraşlar
bayram hediyesi niteliğinde büyük bir üstadımızın 3 asırlık mekanını paylaşıyorum
gaziantebe yakın olanlar illaki bir uğramalı...

siteleri

video

Hakiki ustura kullanıyor ustamız görebildiğim kadarıyla.

Helal olsun ustaya

Üstadın tüm sözleri arasında söylediği en önemli söz;

Ben bu kültürü koruduğum halde devlet benden cayır cayır vergisini alıyor. Bu adamdan vergi almamnın en ufak açıklanır yanı yok.

Artık isteselerde alamazlar. Usta öldü yerine geçecek oglu yok.

Başımız sağolsun

Son kalan büyük usta
İstabul pangalatında

Titiz berber olarak

Ramada meydan taksinin yanında hizmet veriyor

Trt Belgesel kanalı ustamızın hayat hikayesi ve dükkanın hikayesini belgeselleştirdi

belgeselin yayın tarihini öğrenebildiğim zaman sizlerede ileteceğim
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Allah rahmet eylesin...

Biz genel olarak değerlerimize sahip çıkmayan, yenisi çıkınca eskisini atan bir milletiz... O usta Amerika'da, Avrupa'da olsa heykelini dikip ödül verirlerdi...

Tekrar Allah rahmet eylesin...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
(09/02/2012, Saat: 19:21)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah rahmet eylesin...

Biz genel olarak değerlerimize sahip çıkmayan, yenisi çıkınca eskisini atan bir milletiz... O usta Amerika'da, Avrupa'da olsa heykelini dikip ödül verirlerdi...

Tekrar Allah rahmet eylesin...

Şimdilik sadece ekipmanlarını antep şehir müzesinde sergiliyorlarmış Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hep Birlikte Bayram Tıraşı Oluyoruz ! DelikanliTiras 52 24,676 26/05/2020, Saat: 10:13
Son Yorum: Tolga Yurdaer
  Hayırlı ramazanlar BigHillMe 0 3,421 19/07/2012, Saat: 03:19
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: