DE 89 problemi
Merhaba,

Şimdiye kadar 3 tane jilet denedim. Derby Extra, PermaSharp, Rapira. Benim sorunum EJ DE 89 ile tıraş olurken bu 3 jiletle de çenemin altında sakal kalıyor. Bunun üzerinden defalarca kez geçmeme rağmen orada hala sakal kalıyor. Cildimi gerdiriyorum üzerinden geçiyorum sakallar elime gelmesin diye ters alıyorum yan alıyorum düz alıyorum yine sakal elime geliyor. Hatta makinenin tutuş derecesini bile değiştirerek alıyorum. Yani daha eğik daha dik tutuyorum farklı farklı konumlar veriyorum yinede almıyor orayı. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Her tıraşta aynı yerin üstünden geçe geçe tahriş oldu artık. Acaba makine fazla agresif değil yakın tıraş etmiyor o yüzden mi? Big Roc ile bile bu sorunu fazla yaşamıyorum. Çene altımda muhakkak sakal kalıyor birde kulak altına yakın bir bölgede ama çene altı çok daha sorunlu.
beni tarif ettiniz
benim de çene altı biraz zor sıfırlanıyor ve genelde bunu ancak futur veya slim gibi ayarlanabilir makinelerde sağlayabiliyorum.
bir de blade-buffing yapmanızı öneririm çene altına. mantic59 un "advanced shaving techniques" diye bir videosu olacaktı. orada gillette slide, j hook, blade buffing gibi teknikler anlatılıyor. faydalı olabilir.
Saygılarımla
(05/11/2011, Saat: 20:08)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Şimdiye kadar 3 tane jilet denedim. Derby Extra, PermaSharp, Rapira. Benim sorunum EJ DE 89 ile tıraş olurken bu 3 jiletle de çenemin altında sakal kalıyor. Bunun üzerinden defalarca kez geçmeme rağmen orada hala sakal kalıyor. Cildimi gerdiriyorum üzerinden geçiyorum sakallar elime gelmesin diye ters alıyorum yan alıyorum düz alıyorum yine sakal elime geliyor. Hatta makinenin tutuş derecesini bile değiştirerek alıyorum. Yani daha eğik daha dik tutuyorum farklı farklı konumlar veriyorum yinede almıyor orayı. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Her tıraşta aynı yerin üstünden geçe geçe tahriş oldu artık. Acaba makine fazla agresif değil yakın tıraş etmiyor o yüzden mi? Big Roc ile bile bu sorunu fazla yaşamıyorum. Çene altımda muhakkak sakal kalıyor birde kulak altına yakın bir bölgede ama çene altı çok daha sorunlu.

sakalım sert ve orta üstü sıklıkta olmasına rağmen EJ de bu sorunu yaşamadım, ama EJ de açı çok fark ediyor onu farkettim.
(05/11/2011, Saat: 20:18)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beni tarif ettiniz
benim de çene altı biraz zor sıfırlanıyor ve genelde bunu ancak futur veya slim gibi ayarlanabilir makinelerde sağlayabiliyorum.
bir de blade-buffing yapmanızı öneririm çene altına. mantic59 un "advanced shaving techniques" diye bir videosu olacaktı. orada gillette slide, j hook, blade buffing gibi teknikler anlatılıyor. faydalı olabilir.
Saygılarımla
(05/11/2011, Saat: 20:08)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

O video'yu Youtube'da aratıp buldum izledim. Kısa aralıklarla hızlı hızlı bir hareket çene altımı tekrar sabunlayıp yaptım ve çok bariz faydası oluyor. Bunun için teşekkürler.

Alıntı:sakalım sert ve orta üstü sıklıkta olmasına rağmen EJ de bu sorunu yaşamadım, ama EJ de açı çok fark ediyor onu farkettim.

Benim çene bölgeme doğru sakallar çok sertleşiyor. Yalnız bu sorunu Mach 3de yaşamıyordum. Soru aslında şuna döndü sanırım. Bu tip makinelerle olunan tıraşlarda neden çene altı sorun oluyor? Hepsinde böyle midir? DE 89 da mı böyle? Bu sorun bana mı özel çoğunlugun blade buffing yapması mı gerekiyor? Gerçi Muratti arkadaş bu sorunu yaşamadıgını söylemiş.

Selamlar saygılar..
hocam mach 3 tarzı evvelden de kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim
blade buffing in faydalı olmasına sevindim. yalnız dikkatlice ve bastırmadan yapın. aksi halde feci tahrişe açık bir teknik
Saygılar
(05/11/2011, Saat: 21:42)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam mach 3 tarzı evvelden de kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim
blade buffing in faydalı olmasına sevindim. yalnız dikkatlice ve bastırmadan yapın. aksi halde feci tahrişe açık bir teknik
Saygılar

Evet tahriş ediyor o teknik. Az önce yine tıraş oldum yine tahriş oldum. Smile Hayır işin ilginç yanı elimdeki çin malı Big-Roc çene bölgemi daha temiz alıyor. Bu makine hakkında yüzlerce yorum okuyup iyi olduğuna kanaat getirdikten sonra alıyorsun ama Big-Roc çene altını daha iyi alıyor.. Ya benim bu makineyi kullanma tekniğimle ilgili yada çene altımdaki sakallar normalden çok daha sert. Bilemiyorum anlam veremedim gerçekten. Yani suçu makineye atmıyorum çünkü o kadar insan tıraş oluyor ve sorun yaşamıyor. Belkide benim kullandıgım makinenin jileti daha aralıklı tutması gerekiyor. Yani daha agresif bir alete ihtiyacım var. Bakalım 1-2 ay daha tıraş olayım bununla alışamazsam başka makine bakacağım mecburen.
burada koysanız anında gider diye düşünüyorum. keskin jiletlerle şans verin bir de EJDE89 a ...bence
(08/11/2011, Saat: 16:21)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet tahriş ediyor o teknik. Az önce yine tıraş oldum yine tahriş oldum. Smile Hayır işin ilginç yanı elimdeki çin malı Big-Roc çene bölgemi daha temiz alıyor. Bu makine hakkında yüzlerce yorum okuyup iyi olduğuna kanaat getirdikten sonra alıyorsun ama Big-Roc çene altını daha iyi alıyor.. Ya benim bu makineyi kullanma tekniğimle ilgili yada çene altımdaki sakallar normalden çok daha sert. Bilemiyorum anlam veremedim gerçekten. Yani suçu makineye atmıyorum çünkü o kadar insan tıraş oluyor ve sorun yaşamıyor. Belkide benim kullandıgım makinenin jileti daha aralıklı tutması gerekiyor. Yani daha agresif bir alete ihtiyacım var. Bakalım 1-2 ay daha tıraş olayım bununla alışamazsam başka makine bakacağım mecburen.
(08/11/2011, Saat: 18:06)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: burada koysanız anında gider diye düşünüyorum. keskin jiletlerle şans verin bir de EJDE89 a ...bence
(08/11/2011, Saat: 16:21)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet tahriş ediyor o teknik. Az önce yine tıraş oldum yine tahriş oldum. Smile Hayır işin ilginç yanı elimdeki çin malı Big-Roc çene bölgemi daha temiz alıyor. Bu makine hakkında yüzlerce yorum okuyup iyi olduğuna kanaat getirdikten sonra alıyorsun ama Big-Roc çene altını daha iyi alıyor.. Ya benim bu makineyi kullanma tekniğimle ilgili yada çene altımdaki sakallar normalden çok daha sert. Bilemiyorum anlam veremedim gerçekten. Yani suçu makineye atmıyorum çünkü o kadar insan tıraş oluyor ve sorun yaşamıyor. Belkide benim kullandıgım makinenin jileti daha aralıklı tutması gerekiyor. Yani daha agresif bir alete ihtiyacım var. Bakalım 1-2 ay daha tıraş olayım bununla alışamazsam başka makine bakacağım mecburen.

Az önce Arko sabun yerine krem kullanarak ve yeni PermaSharp takarak tıraş oldum sonuç çok çok daha iyi.. Arko sabunla bir ilgisi olabilir mi? Yada ben sabunu güzel köpürtmeyi beceremiyor muyum..
ben arkoyu artık kullanmıyorum. cildim zaten kuru, arko diğerlerine göre daha çok kurutuyor yüzümü. ben şimdilik WS tas sabunu kullanıyorum.
(11/11/2011, Saat: 20:01)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben arkoyu artık kullanmıyorum. cildim zaten kuru, arko diğerlerine göre daha çok kurutuyor yüzümü. ben şimdilik WS tas sabunu kullanıyorum.

Valla Arko'nun kremi kullandıktan sonra daha hoşuma gitti. Wink

Selamlar...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: