DE 89 problemi
Merhaba,

Çene altında ve çenenin yan kısımlarındaki sakalların çıkış yönüne göre,kesim yapılması bu gölgelerde sinek kaydı tıraşı
yakalamanıza yardımcı olacaktır.Bende De89 kullanıyorum.Doğru tutuş açısı,sakal çıkış yonune gore kesim ve cilde uygun tıraş kremi
kullanılınca sorun ortadan kalkacaktır.

(21/11/2011, Saat: 05:25)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Çene altında ve çenenin yan kısımlarındaki sakalların çıkış yönüne göre,kesim yapılması bu gölgelerde sinek kaydı tıraşı
yakalamanıza yardımcı olacaktır.Bende De89 kullanıyorum.Doğru tutuş açısı,sakal çıkış yonune gore kesim ve cilde uygun tıraş kremi

Hocam bu olay cidden can sıkıyor.. Bahsettiğim bölge aslında tam çene de değil. Şöyle izah edeyim; çenemin tam alt bölgesinin boyunla birleştiği yer. Yani orta hatta bir bölge. Alt çenemin hemen boyunla birleştiği kısım. Orada sakallar sola doğru yan çıkıyor.. Soldan sağa dogru alabilirsem orayı ters almış olacağım. Ama orayı ters bile alamıyorum... Yani ters aldıgım zaman aşagıdan yukarıya dogru bu ters almış olmamak oluyor çünkü sakallar sağa dogru yanlamasına çıkmış. Eh o kısmı yanlamasına tıraş da edemiyorum çünkü onu yaparsam kanıyor. Yani böyle bayağı kuytuda kalmış bir bölge çünkü. Ne yaparsam yapayım terste geçsem düzde geçsem oradan 80 seferde geçsem elime sakal geliyor.. Sakal geliyor derken aynada görülecek gibi değil ama elimi sakalların çıkış yönüne ters sürünce batıyor.. Ama bigroc makine ile üzerinden 3-5 kez düz geçmem yetiyor fakat Edwin Jagger almıyor.. Permashap kullandım Derby denedim Rapira denedim hayır o kısmı De 89 ile alamıyorum. Jiletlerde sorun yok çünkü diğer 3 liralık makine orayı temizce alıyor ama De 89 almıyor. Bu durum neden böyle anlamıyorum. Bu makinenin jilet açıklığı dar bence. O yüzden temiz tıraş etmiyor. Zaten ilk perdede verdiği tıraş da temiz değil bende. Yani bunu şuna dayanarak söylüyorum. Geofatboy aleti suratına bir sürüyor elemanın suratındaki 5 günlük sakal gidiyor... Ben sürüyorum suratıma öyle olmuyor... Tama adamın tekniği tabii ki benden iyi olacak ama bu o kadar fark ettirmez gibi geliyor. Yani benim bu aletle sakalları temiz almak için defalarca üzerinden geçmem gerekiyor. .. Diğer aletle 2 perde de yeterli yada idare edebilecek tıraşa ulaşabiliyorum. Ama bu alet dediğim gibi özellikle çene altımda derim tahriş olana kadar üzerinden geçmeden temiz almıyor. Acaba ayarlı makine bu sorunları yaşatmaz mıydı?
(27/11/2011, Saat: 01:56)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/11/2011, Saat: 05:25)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Hocam bu olay cidden can sıkıyor.. Bahsettiğim bölge aslında tam çene de değil. Şöyle izah edeyim; çenemin tam alt bölgesinin boyunla birleştiği yer. Yani orta hatta bir bölge. Alt çenemin hemen boyunla birleştiği kısım. Orada sakallar sola doğru yan çıkıyor.. Soldan sağa dogru alabilirsem orayı ters almış olacağım. Ama orayı ters bile alamıyorum... Yani ters aldıgım zaman aşagıdan yukarıya dogru bu ters almış olmamak oluyor çünkü sakallar sağa dogru yanlamasına çıkmış. Eh o kısmı yanlamasına tıraş da edemiyorum çünkü onu yaparsam kanıyor. Yani böyle bayağı kuytuda kalmış bir bölge çünkü. Ne yaparsam yapayım terste geçsem düzde geçsem oradan 80 seferde geçsem elime sakal geliyor.. Sakal geliyor derken aynada görülecek gibi değil ama elimi sakalların çıkış yönüne ters sürünce batıyor.. Ama bigroc makine ile üzerinden 3-5 kez düz geçmem yetiyor fakat Edwin Jagger almıyor.. Permashap kullandım Derby denedim Rapira denedim hayır o kısmı De 89 ile alamıyorum. Jiletlerde sorun yok çünkü diğer 3 liralık makine orayı temizce alıyor ama De 89 almıyor. Bu durum neden böyle anlamıyorum. Bu makinenin jilet açıklığı dar bence. O yüzden temiz tıraş etmiyor. Zaten ilk perdede verdiği tıraş da temiz değil bende. Yani bunu şuna dayanarak söylüyorum. Geofatboy aleti suratına bir sürüyor elemanın suratındaki 5 günlük sakal gidiyor... Ben sürüyorum suratıma öyle olmuyor... Tama adamın tekniği tabii ki benden iyi olacak ama bu o kadar fark ettirmez gibi geliyor. Yani benim bu aletle sakalları temiz almak için defalarca üzerinden geçmem gerekiyor. .. Diğer aletle 2 perde de yeterli yada idare edebilecek tıraşa ulaşabiliyorum. Ama bu alet dediğim gibi özellikle çene altımda derim tahriş olana kadar üzerinden geçmeden temiz almıyor. Acaba ayarlı makine bu sorunları yaşatmaz mıydı?
Aynı sorunları bende yaşıyorum.Uğraştırıyor,ama bahsettiğin bolgede istediğim tıraşı sağlıyorum.EJ agresıf makına değil diye geçiyor forumlarda ve bencede boyle.GAlıba bıze agresıflığı yuksek makınelerden lazım.Bu arada bıçağı tutuş bıçımı çok onemlı.Ya teknığımızı geliştiricez yada,agresif makına alıcaz.
Arkadaşlar doğru baskı ve makineye göre doğru kesme açısını öğrenemezseniz, agresif makinelerle de bu sefer cildinizi fena tahriş edersiniz. Bakın ben sakalım gür ve sert olduğu halde ej ile pürüzsüz sinek kaydı olabiliyorsam siz de olabilirsiniz. Bence tekniğinize ağırlık verin. Kesme açısını iyi ayarlayın, çok önemli. Bir gün daha dik deneyin, bir gün daha paralel. Her makinenin ideal açısı farklıdır. Bunu deneye deneye bulursunuz. Ustura tıraşında bile her perdenin kesme açısı farklıdır ve buna uyulmak zorundadır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Merhaba,

İki DE 89 arasında agresiflik açısından fark olabilir mi? Denilebilir mi ki, Tüm DE 89'lar aynı ağız açıklığında üretiliyor.. Diğer DE 89'umla tıraş oldum bu sanki biraz daha iyi gibi alıyor. Biraz uğraşla çene altımı istediğim gibi temizledim... Bana diğeri öbürüne göre daha aralıklı gibi geliyor ağız kısmı. Böyle bir şey mümkün mü? Üretimde ufak da olsa farklılık olabilir mi?
(29/11/2011, Saat: 20:05)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

İki DE 89 arasında agresiflik açısından fark olabilir mi? Denilebilir mi ki, Tüm DE 89'lar aynı ağız açıklığında üretiliyor.. Diğer DE 89'umla tıraş oldum bu sanki biraz daha iyi gibi alıyor. Biraz uğraşla çene altımı istediğim gibi temizledim... Bana diğeri öbürüne göre daha aralıklı gibi geliyor ağız kısmı. Böyle bir şey mümkün mü? Üretimde ufak da olsa farklılık olabilir mi?

Pek zannetmiyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ben de pek zannetmiyorum farklı ağız açıklığında üretmek standart bir açıklıkla üretmeye göre ciddi ölçüde özelleştirme uğraşı gerektirir. bence bu sizin müşkülpesentliğinizle daha ilgili gibi duruyor. sonuçta herkesle yaklaşık aynı zamanda alet elinize geçtiği halde nkdman dan da 2 sayfa dolusu şikayetçi olmuştunuz.Ve İngiliz, Türk PTT'lerini ceteris paribus test de ettiniz yanlış hatırlamıyorsam ki iki tane aynı aletten var o yüzden şu anda elinizde. Bazıları hep en iyisini ister Wink
Anlaşıldı...

Saygılar...
(30/11/2011, Saat: 01:02)ulysse6 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de pek zannetmiyorum farklı ağız açıklığında üretmek standart bir açıklıkla üretmeye göre ciddi ölçüde özelleştirme uğraşı gerektirir. bence bu sizin müşkülpesentliğinizle daha ilgili gibi duruyor. sonuçta herkesle yaklaşık aynı zamanda alet elinize geçtiği halde nkdman dan da 2 sayfa dolusu şikayetçi olmuştunuz.Ve İngiliz, Türk PTT'lerini ceteris paribus test de ettiniz yanlış hatırlamıyorsam ki iki tane aynı aletten var o yüzden şu anda elinizde. Bazıları hep en iyisini ister Wink

1. Herkesle aynı zamanda falan alet elime geçmiş değil. Bu forumda başka bir üyeye 6 günde İzmir'e ulaşan alet bana 14 günde geldi.
2. Müşkülpesent gibi bir laf bu foruma yakışmıyor. Seviyeyi düşüren bir şey ve babanızın oğlu muyum ki bana bu şekilde saygısızca hitap etme cüretini kendinizde buldunuz.
3. 2 tane aynısından bende olması konu ile ilgilsiz. Bu konu da teknik bir şey tartışıyoruz. Yani DE 89 ve tıraş ile ilgilli bir şey. Konu bende kaç tane EJ olması değil konu neden düzgün tıraş etmedigi.
4. İma ile değil adam akıllı demek istediğini direkt olarak söyleyerek olur bu işler. Beni tanımıyorsunuz ve kimsenin parasını yemeyeceğimi ahlaksızlık yapmayacagımı bilmeden ima ettiğiniz şey çok çirkince. Sizinle polemiğe girmek istemedim ama tarafıma yazdıgınız şeyin neyi ima ettigi açıkça belli oluyor. 2. aletin nereden geldigi sizin üzerinize vazife değil ama madem bana dolaylı yoldan ima ile çamur atma saygısızlıgını gösterdiniz söyleyeyim. 2.cisini tradionalshaving comdan paramla sipariş ettim ve bu foruma bunu yazmak zorunda da değildim. 2 alet birbirinden farklı biri DE 89 düz öbürü 89L'dir.

Ha şimdi siz diyeceksiniz ben size böyle bir şey söylemedim demek ki yaranız var gocunuyorsunuz fakat mesajınıza baktıgım zaman kastettiginiz şey tam anlamıyla bu kapıya çıkıyor. Ayrıca test etmek vs. gibi dalga geçer üslupla yazınızı bitirmişsiniz.

İnternet ortamında ekran arkasından oturup yazabilmenin verdigi rahatlık ile gerçek hayatta yapamayacagınız saygısızlıkları yapmayın.
Size tavsiyem üslubunuzu ve tanımadıgınız kişilere hitap şeklinizi ayarlayın..

Karşınızdaki insanı değil sizi küçük düşürür...
Kendi değerinizi ortaya çıkarır..

Selamlar saygılar.
Ayrıca şunu özellikle rica ediyorum. Lütfen ulysse6 rumuzlu arkadaşımızın mesajına dokunulmasın yada değiştirilmesin. Olduğu gibi forumda kalsın.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: