Ustramu aldim Tostumu yedim bekliyorum
Arkadaslar, foruma daha once yazmadim ama gecen 2 hafta forumdaki bazi konulari ve bazi bloglari okudum

Sonunda cesaretimi toplayip Ustra ve jilet aldim. UStra 20 tlik GRUN marka basit bir tanesi..3 cesit de jilet: astra, feather ve concord (grun'den).

ANcak bi turlu trasa baslayamadim. Berber, dograrsin yuzunu gibi konusmalarla bana moral verdi saolsun,

Batman'deki JOKER'e benzememek icin tavsiyeleriniz veya diger acemiler sizi yorduysa uzun uzun yazmak yerine link atarsaniz sevinirim..

Yorumlarinizi bekler iyi pazarlar dilerim

i3cmc5.jpg
bol bol video izlemenizi tavs.ye ederim. İki elinizi de kullanmaya çalışın. Nasıl başlarsanız öyle alışırsınız çünkü.
(23/12/2012, Saat: 18:33)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bol bol video izlemenizi tavs.ye ederim. İki elinizi de kullanmaya çalışın. Nasıl başlarsanız öyle alışırsınız çünkü.

tesekkurler Linguist..

Youtube'da ben de video ariyorum.. Guzel video tavsiyeniz varsa benim icin iyi olur.

Bir de egik aci mi tutmaliyim,
yoksa cilde az zarar vermek adina dik acimi tutmaliyim onu cozmeye calisiyorum..napmak lazim?
hoşgeldiniz,
ilk olarak belirtmek icab eder ki feather ile sakın ola başlamayın. astra ilk tıraşlar (6-7 ay için) daha uygun olacaktır. ikinci mevzuu, bana da berberlerin hepsi ağız birliği etmiş gibi (o zaman ne blog var ne geltir) yapamazsın dediler. bir cesaret denedim, o gün bu gündür ustura kullanırım. açı ile ilgili video izlemenizi tavsiye ederim, his ile kendinizin bulması da mümkün tabii ama daha sağlam bir başlangıç olur. kendi adıma yerine göre 25-55 derece arası yaklaşık olarak kullandığım değerler. kıvrıma, bölgenin hassaslığına göre, dediğim gibi his ile oturacak zamanla. sağa sola hareket eder elleriniz başta, dikkat etmezseniz düz çizikler olabilir, kan taşı bulundurun. iyi bir sabun ile başlarsanız, kesik ve tahrişi en aza indirirsiniz. koruyuculukları çok saçma hareketlerde bile test edilmiş (ben de denedim Smile) sabunlar var, konulardan bakabilirsiniz. yine konularda xtg wtg gibi yönleri anlatan bir başlık ta açmıştı dostlarımız oradan da faydalanabilirsiniz. bastırmayın derim lakin ne kadar desem de eliniz oturana kadar bastıracaksınız nasıl olsa. usturanın keyfi başkadır, bir cesaret başlayın derim.
selamlar.
orhan tarhan tesekkurler
Astra ile ilk trasimi oldum
sonuc fena deildi, 1 faca ve yanan bi cilt, ama trasi iyi oldu

ilk farkettigim sey, ustrayi elimde nasi tutacagimi bilememem. yani youtube'dakiler gibi ayni olmuyor, herkez kendine en uygun sekilde tarzini yaratiyor sanirim.

Linguistik tavsiyen uzerine , sol elimi de kullanmaya calistim ama zorlandim epey.

sonuc olarak tras olurken catir cutur sesler dikkatimi cekti.. Tras kopugu onemli..Benim cildime en iyisi kalin tabakasi olan ama yagli bi krem kopuk kullanmak gerekiyor onu arastiracagim...

tras sonrasi da yuzum yaniyor, arko kolonyayi bazsam yangina korukle gitmek olur, yumusatici nemlendirici bise bulmam lazim..
hayırlı olsun, keyifli tıraşlar dilerim.
memleket kurtulana kadar siyah
USTURAya bacağındaki tüylerden veya kolundakilerden başlamanı tavsiye ederim nede olsa bacagı dogramak yüzü dogramakdan iyidir diye düşünüyorm
kardioid ayrintili aciklaman icin tesekkurler haci.

1,5 ayda iyi bi seviyeye gelmen cesaret verici, gaza getirici. Senin siniflandirmana gore soylersem benim sakal sert ve yuz de hassas..

Boyle olunca cok sicak su yuzume iyi gelmiyor, sicaga yakin ilik bi su ve iyi bi tras sabunu..

Tras sabununun cok kritik oldugunu gordum simdi bi kosu tras kopugu sayfalarina bakicam..Gul bazlilar iyi diyorlardi

Epi topu bi kez tras oldum ustra ile ve ASTRA bana cok matah gelmedi, keskin ama ne bileyim bi sert yapisi var.. Konforlu hic gelmedi bana.. Ancak bu acemilikle ne desem yanlis olur, daha dun 1, bugun 2 olur..

sadece 2 cizik yaptim ama suratimdaki yanma hissi gun boyu surdu..
Tıraş sabunu olarak martin amca kokolinler varken başka hiçbirşeye gerek yok.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(24/12/2012, Saat: 22:37)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sabunu olarak martin amca kokolinler varken başka hiçbirşeye gerek yok.

Lord Sparhawk..kokolin de ne oluyor?

Senin blogunu didik didik okumustum bu arada, ondan sonra siparislerimi vermistim, eline saglik guzel olmus Blogun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Değerli Tavsiyelerinizi Bekliyorum YALNIZBARON 14 4,390 15/10/2021, Saat: 15:06
Son Yorum: Schumi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: