Gillette Silver Blue
Sayın komşum bu jilet konusunun tamamen kişisel bir durum olduğuna artık ikna oldum. Silver Blue ile 5 tıraş yaşadım. Hepsinde farklı fırça ve sabun kombinasyonları ile ve hatta farklı sakal uzunluklarında sonuç hep aynı oldu. Tahrişsiz, yakın ve mutlu tıraş. Yine büyük heves ile denediğim Nacet ve 7 o'clock siyah beni büyük hayal kırıklığına uğrattılar. Özellikle Nacet. Ama şunuda deneyimledim ki, piyasada satın alabileceğimiz tüm jiletleri alıp denemek şart. Arayış ve denemeler devam ediyor. Yarın 5 li paketini 1 tl aldığım mem markasını deneyeceğim.

(07/10/2019, Saat: 19:52)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jileti hem usturada hem rimei'de denedim.
Şu an için yorumum negatife doğru.
Belki benim tekniğimde sorun olabilir, jilet cilde dalmaya çok hevesli geldi. Hata affetmiyor ama Feather gibi bir keskinlik değil. İlk temasta olmasa da sonrasında biraz akıcı. Biraz daha kullanınca fikrim değişirse yazarım.
Şu an için gillette sıralamam.
1) Minora
2) 7 Oclock sarı
3) 7 Oclock siyah
4) Silver Blue
5) Gillette stainless kırmızı paket
Deneyeceğim
Platinum
Denemek istediklerim
Nacet
Yeşil 7 Oclock
(10/10/2019, Saat: 18:21)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın komşum bu jilet konusunun tamamen kişisel bir durum olduğuna artık ikna oldum. Silver Blue ile 5 tıraş yaşadım. Hepsinde farklı fırça ve sabun kombinasyonları ile ve hatta farklı sakal uzunluklarında sonuç hep aynı oldu. Tahrişsiz, yakın ve mutlu tıraş. Yine büyük heves ile denediğim Nacet ve 7 o'clock siyah beni büyük hayal kırıklığına uğrattılar. Özellikle Nacet. Ama şunuda deneyimledim ki, piyasada satın alabileceğimiz tüm jiletleri alıp denemek şart. Arayış ve denemeler devam ediyor. Yarın 5 li paketini 1 tl aldığım mem markasını deneyeceğim.

Komşum beğenmediğiniz jiletleri bir de fırsat buldukça başka makinelerde deneyin
(10/10/2019, Saat: 19:45)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum beğenmediğiniz jiletleri bir de fırsat buldukça başka makinelerde deneyin

Komşum işin o kısmına henüz giremiyorum. Elimde sadece EJ DE89 var. Nisan gibi progres almayı düşünüyorum o zaman dediğiniz gibi yapacağım.
(10/10/2019, Saat: 21:06)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum işin o kısmına henüz giremiyorum. Elimde sadece EJ DE89 var. Nisan gibi progres almayı düşünüyorum o zaman dediğiniz gibi yapacağım.

Komşum forumda satılıklar kısmında bazen progress denk geliyor, hem daha uyguna almış olursunuz hemde beklememiş olursunuz. Aklınızda bulunsun derim.
(10/10/2019, Saat: 22:45)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum forumda satılıklar kısmında bazen progress denk geliyor, hem daha uyguna almış olursunuz hemde beklememiş olursunuz. Aklınızda bulunsun derim.

Teşekkür ederim komşum. Denk gelir ise ve makul fiyatlı olursa düşüneceğim.
Farklı makineler alana kadar jiletlerinizı muhafaza edin zamanla cok makine geçer elinize
Şu an tıraşımı oldum, ve net bi şekilde söyleyebilirimki; hayatımda kullandığım en iyi jilet. Konfor konusunda rakibinin olduğunu sanmıyorum, keskinlik olarak da güncel Perma'dan daha iyi.
Dün ikinci tıraşımı oldum. Söylenenin aksine 2. tıraşında da hiç bir şekilde pamukluğundan ve keskinliğinden bir şey kaybetmedi.
GSB ile ilk tıraşımı az önce oldum. Gerçekten çok iyi, keskinlik ve konfor bileşimi en iyi tıraş bıçaklarından biri. Favorim Nacet'ti, şimdi ilk sıraya bu çıktı.
Yaklaşık 3 yıldır işim nedeniyle günlük olarak geleneksel yöntemle tıraş oluyorum. Başlarda sarı paket gillette 7oclock ile oluyordum gerçekten çok konforlu ve keskin bir jiletti. Sonda malum kur nedeniyle fiyatlar baya artınca keskinliği iyi olan Perma-sharpa yöneldim. Yaklaşık 1,5 yıldır da Perma ile oluyordum. Bugün sipariş verdiğim 3 kartela GSB geldi ve ilk tıraşımı oldum. Resmen eziyet etmişim kendime 1,5 yıldır. Ne bir tırmalama ve bir batma hissi ne ufak bir kızarıklık. Tüm ekipmanlar aynıydı sadece jileti değiştirdim. Ara ara yaşadığım problemleri aletin agresifliğine (Futur 1. Kademe günlük) veriyordum ama büyük ihtimalle jiletin dengesizliğinden kaynaklanıyormuş 1,5 yılda 1 gün bile böyle akıp gitmedi jilet Big Grin Kısacası jilet almak, stoklamak isteyen varsa hiç düşünmeden başka bir arayışa girmeden sipariş verebilir. 3 kartela daha sipariş geçip 4-5 sene arkama bakmamayı düşünüyorum Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,258 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 281,318 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,685 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,970 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,489 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,199 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 291,467 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,269 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn
  GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, MADE IN INDIA muratti 24 38,996 17/05/2020, Saat: 03:50
Son Yorum: 3.Perde
  Gilette blue blades Legend 15 8,439 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: