Gillette Silver Blue
Toptantr furyasından aldım ilk kez. Bu gün aynı jileti üçüncü kez kullandım, Progress ile 5. seviyede. Hala konforlu ve keskin. İki perdede sinekkaydı. Gerçekten çok iyi bir tıraş bıçağıymış. Artık favori bıçağım oldu... Fatboy ve Fatip Piccolo ile de gayet iyi sonuç verdi. Fiyat performans oranı en yüksek bıçaklardan biri.
@cerdinc, Bu kadar begeniden sonra mutlaka 4´lü paket alip kenara koymali.
Bir gece tıraşı olmak geldi içimden Smile jileti ilk kullandığımda keskin diyerek slim adjustable 3. Ayarda başladığımda ikinci perdeye sakal bırakmıştı. Bu geceki tıraşımda iki perde 5. Ayarda tıraş oldum sonuç harika. (Pamuk gibi cilt.) jilet siralamamda Zirveye yerleşti. İkinciliğe gerileyen permasharp ta aynı yakınlıktaki tıraşı 8. Ayarda filan elde edebiliyorum.
Normalde adetim degildir bir jileti 3 kere kullanmak.

Hem malum durumun can sikintisini gidermek hem de oldukca ucuza almis oldugumuz bu jiletin kafamdaki cok az kuskularini gidermek icin az once ucuncu kez kullandim.

Yukaridaki arkadasiminda belirttigi uzere gercekten harika. Dorduncu tirasi dahi cikartabilecek keskinlikte. Keza konfor kaybi da yok.

Iyi ki almisiz. Gercekten harika bir jilet.
(10/04/2020, Saat: 22:22)Wolfskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cerdinc, Bu kadar begeniden sonra mutlaka 4´lü paket alip kenara koymali.

Kesinlikle tavsiye ederim komşum. Fiyat da çok iyi, ben salgın yüzünden tekrar sipariş etmedim. Edebilsem yine alırım.
Bende Gbs yi kesinlikle tavsiye ederim hızlımbir girişle listemin başıma oturdu Smile
5 günlük normal sıklıktaki sakalda slim adjustable 7. Ayar ilk perde 5. Ayar 2. Perde pamuk gibi cilt.

3. Kullanisim jileti
Nihayet çok merak ettiğim kısmı da hallettim, İlk siparişimden gelen GSB paketini açıp tıraşımı oldum.

Mustafa Bey'in dediği gibi jiletin üzerindeki baskı biraz dağılmış göründü gözüme...
Üretimde bu baskısı "görsel doğrulama sisteminden geçememiş" jiletler olabilir bunlar !

Neyse esas konumuz olan jiletin orjinalliğine ve tıraşa geçelim.
Bence önemli olan konu bu, baskısı değil...
Acısız, kaygan, tahrişsiz, beyaz peynir kesme kıvamında... Tıraş kalitesi tek kelime ile müthiş.
2. siparişimin de yola çıkmış diye bilgisi geldi Smile

Geleneksel tıraşla uğraşan herkes 3-5 kartela almalı.
@rock83 hangi alet ile tıraş oldunuz?
Polsilver yüksek oranda dengeli, keskin ve konforlu bir jilettir,
Feather çok keskin, az konforlu olarak bilinir.

Gillette Silver Blue, keskinlik-konfor-fiyat denkleminde alternatifsiz.
Sert sakallarımı, beyaz peynir keser gibi kesebilmesi harika birşey ! Smile

(16/04/2020, Saat: 16:45)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rock83 hangi alet ile tıraş oldunuz?

Progress kullanıyorum ben,
Ama tıraş kremi de Praraso Sandal+Shea ciddi kalite artışı getiriyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,284 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 281,368 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,687 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,974 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,495 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,200 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 291,499 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,273 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn
  GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, MADE IN INDIA muratti 24 38,999 17/05/2020, Saat: 03:50
Son Yorum: 3.Perde
  Gilette blue blades Legend 15 8,442 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: