Gillette Silver Blue
r41 tıraş aleti ile bu jiletle üç kez tıraş oldum. Genelde iki günde bir tıraş oluyorum, çene bölgesi sakalım çok sert yaklaşık 12 çeşit jilet kullandım özenle tıraş öncesi hazırlık yapmama rağmen kullandığım jiletlerin hepsinde az yada çok çekme yaptı. Bu jilette diğerleri gibi az da olsa çekme yaptı. Fakat bu jileti beğendim çok yakın tıraş ettiği gibi çok konforlu tıraş çıkarttı.
Arkadaşlar eğer deneme fırsatınız varsa eski üretimi de deneyin. Eski üretim size çelik ustura kıvamında tıraş hissiyatı verir. Ben yeni üretimi farklı aletlerle denedim ancak eski üretim kadar keyif alamadım, bir kullanımda attım hep. Eski üretimle kalite bozulmadan en az 5-6 güzel tıraş çıkarabiliyorum ki normalde bir jileti iki kereden fazla kullanmam. Açıkçası halen bu jiletlerin orijinalliği konusunda benim halen şüphelerim var, malum Dubai ithalatı olduğunu biliyoruz. Konforu, kesim karakteristiği pek içime sinmedi, kalitesi hoşuma gitmedi.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Yaklaşık 10-15 çeşit jilet denedim(Astra sp yeşil favorimdi) 7 o'clock sari ve gilete platinyum u beğendim, fakat  7 o'clock sari çok keskin boyun bölgemde çok tahriş yaptı  gilete platinyum ise anlam veremedigim bir şekilde küçük kesikler attı cildimde belki benim tekniğimden kaynaklı olabilir.
Gilete SB ise ne kesik nede tahriş yaptı, kesimi 7 o'clock gibi pürüzsüz sert ve sık sakalimda kaydı resmen, keşke eski seri gilet gb eski seriyi de deneyebilsek ama bu haliyle bile bukadar iyise eski seriyi düşünemiyorum...
(07/02/2021, Saat: 13:58)Yilmazde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 10-15 çeşit jilet denedim(Astra sp yeşil favorimdi) 7 o'clock sari ve gilete platinyum u beğendim, fakat  7 o'clock sari çok keskin boyun bölgemde çok tahriş yaptı  gilete platinyum ise anlam veremedigim bir şekilde küçük kesikler attı cildimde belki benim tekniğimden kaynaklı olabilir.
Gilete SB ise ne kesik nede tahriş yaptı, kesimi 7 o'clock gibi pürüzsüz sert ve sık sakalimda kaydı resmen, keşke eski seri gilet gb eski seriyi de deneyebilsek ama bu haliyle bile bukadar iyise eski seriyi düşünemiyorum...
Komşum sakal yapımız ve favori jiletlerimiz aynı sanırım. Ben de sizin görüşleriniz doğrultusunda bugün Gilette silver blue sipariş ettim. Hadi bakalım

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(07/02/2021, Saat: 17:41)Koray Koçhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sakal yapımız ve favori jiletlerimiz aynı sanırım. Ben de sizin görüşleriniz doğrultusunda bugün Gilette silver blue sipariş ettim. Hadi bakalım

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun komşum sizede, sanırım siz daha önce denediniz ve memnun kaldiniz.yoksa kör alış biraz riskli olabilir . örneğin;
Herkesin memnun kaldığı voskhood gileti denedim resmen sakalimi yoldu Smile  gilete seçimi gerçekten kisiyden kisiye değişen birşey mis, deneyimleyerek farkına vardım Smile
(07/02/2021, Saat: 13:20)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar eğer deneme fırsatınız varsa eski üretimi de deneyin. Eski üretim size çelik ustura kıvamında tıraş hissiyatı verir. Ben yeni üretimi farklı aletlerle denedim ancak eski üretim kadar keyif alamadım, bir kullanımda attım hep. Eski üretimle kalite bozulmadan en az 5-6 güzel tıraş çıkarabiliyorum ki normalde bir jileti iki kereden fazla kullanmam. Açıkçası halen bu jiletlerin orijinalliği konusunda benim halen şüphelerim var, malum Dubai ithalatı olduğunu biliyoruz. Konforu, kesim karakteristiği pek içime sinmedi, kalitesi hoşuma gitmedi.
Eski üretimler şahaneydi gerçekten. Keskinlik ve konfor olarak daha iyisini kullanmadım desem yeridir. Yalnız toptantr dekilerin orjinal olmadığını düşünmüyorum. Toptantrde satışa çıkmadan kısa süre önce Amazon Amerika'dan bir kartela sipariş vermiştim. Bir kartela da toptantrden aldım. İkisinin de karakteristiği farklı geldi. Trden aldığım daha keskin hatta. Bence üretim kalitesi ve stabilitesini düşürmüş olabilirler ya da kullandıkları makinedeki parçalar eskimiş ve bakımını yapmamış olabilirler bilemiyorum. Hala mevcut haliyle güzel jilet diye değerlendirilebilir. Özellikle keskin jilet arayan kişiler için. Ben çoğunlukla günlük tıraş olduğum için düzenli kullandığım bir jilet değil. Ustuste birkac kullanımda sorun yaratabiliyor ciltte.
öncelikle herkese merhabalar. aranıza yeni katıldım. misafir olarak forumu uzunca bir süre takip ettikten sonra üye olmaya karar verdim. konumuza dönecek olursak geleneksel tıraş yolculuğunun henüz başında olmama rağmen birçok jilet denedim. feather-permasharp-astra mavi-gillette 7 oclock yeşil-euromax-astra yeşil. gsb ise şu ana kadar keskinlik ve konfor anlamında en iyi bulduğum jilet oldu.
(15/06/2021, Saat: 09:26)Clytias Adlı Kullanıcıdan Alıntı: öncelikle herkese merhabalar. aranıza yeni katıldım. misafir olarak forumu uzunca bir süre takip ettikten sonra üye olmaya karar verdim. konumuza dönecek olursak geleneksel tıraş yolculuğunun henüz başında olmama rağmen birçok jilet denedim. feather-permasharp-astra mavi-gillette 7 oclock yeşil-euromax-astra yeşil.  gsb ise şu ana kadar keskinlik ve konfor anlamında en iyi bulduğum jilet oldu.

Nereden aldınız jiletinizi? Sahteleri dolaşıyormuş piyasada
Bonherre de var komşum. Toptan tr de var ama bonherre daha güvenilir bana göre
(15/06/2021, Saat: 10:53)Mimar Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nereden aldınız jiletinizi? Sahteleri dolaşıyormuş piyasada

bonherre den aldım tavsiye ederim orijinal

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,625 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 279,831 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,630 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,342 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,190 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 288,179 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,200 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn
  GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, MADE IN INDIA muratti 24 38,764 17/05/2020, Saat: 03:50
Son Yorum: 3.Perde
  Gilette blue blades Legend 15 8,363 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: