Gillette Silver Blue
(27/04/2015, Saat: 00:30)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam çakma üründe 35 dolarlık ürünü 29 dolara ucuza satar, eline alırsın, logosuyla ambalajıyla orijinal gibi durur ama sahtedir ve bunu eline alınca ancak anlarsın. (örnek; pazarda satılan lacoste bayan çantaları)

İmitasyon üründe fiyatı 10 dolar olarak belirtir, aslının logosu olur yada olmaz (logolu olursa bazı ülkelere ithalatında sıkıntı olabiliyor), satış yaparken asıl markanın ismini vermez, sadece tanımını yapar. Veya direkt farklı marka olarak satar. (Örnek; Japon Feather artist club ss ustura - G. Kore CJB ustura)

Benim için çakma ve imitasyon aynı şey, fiyat bir belirleyici değil. Hırsızlık her türlü hırsızlıktır. Kıyafette de çantada da jargon aşağı yukarı aynıdır benim denk geldiğim kadarıyla, imitasyon diyerek daha masum göstermeye çalışırlar.
Asıl markanın ismini vermiyor kendi markası altında benzer fonksiyonda bir ürün satıyorsa o da ucuz (olmaya da bilir) alternatifidir. CJB - Feather olayında herhangi bir falso durum görmüyorum ben, aynı şekilde Kai de üretiyor.
Çakı örneğine baktım, orjinallerine de baktım ve ürünler kötü birer çakma ne yazık ki.
Jiletler orjinal olabilir, umarım onlarda da falso yoktur zaten sahte çakı satıyor diye sahte jilet satacak diye bir kaide yok ancak burada yazılanları herkes okuyor ve durumun net bir şekilde ifade edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
İmitasyon, benzer ürün, fake, birinci kalite, üçüncü kalite fark etmez benim için hepsi aynı.

Bir orjinal ürün vardır bir de orjinal olmayan ürün vardır. Prensip gereği sahte ürün satanlara güvenmiyorum.
Satıcı profili %100 başarı puanlı, ben ona bakarak almıştım. Jiletlerin orijinal olduğu aşikar zaten.

Ben çakı işinden pek anlamam, satıcının profilindeki çakılar normalde pahalı çakılar mı?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
CRKT gayet kaliteli bir markadir ama sahte oldugu uzerindeki CRKT harflerinin basimindaki uyumsuzluktan bile ilk bakista anlasiliyor.
Çok var ebayde bu bıçaktan, satıcının fiyatında bir anormallik yok. Ben de anlamadığım için yorum yapamıyorum tabi, siz ürünü tanıyorsanız daha iyi bilirsiniz.

Neyse konu iyice çakı muhabbeti oldu Smile

Velhasıl ben jilet aldım bu satıcıdan, orijinal ürün ve çok memnunum. Satıcı ilgili, bugün pazar olmasına rağmen yazıştık, hızlı cevap veriyor. Önceki siparişimi hemen postaladı ve çabuk geldi. Almak isterseniz zaten başka satıcılarda var.

Bu jiletle ilk kez şap sürdüğümde yüzümde yanma olmadan tıraş oldum. Performansı beni gerçekten şaşırttı. Keskinliği güzel ama Feather kadar değil. 3 perdede yakın tıraş oldum. Örneğin bir veya iki gün öncesinde BBS yaptıysanız ve o gün tıraş olmanız gerekirse, tahrişsiz güzel ve yakın bir tıraş çıkartıcaktır.

Jilet seçimi kişiye özel malum, ama ben feather kullancısıyım ve diğer jiletler sakalımı pek iyi kesmiyor. Ancak bu jiletten gayet memnun kaldım.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Bu jilet benimde çok hoşuma gitti,oldukça konforlu bir tıraş verdi. Şu an 3. tıraşımı oldum, 2 tıraş daha çıkarır diye tahmin ediyorum. Özellikle R 41 ile güzel ikili oldu.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(27/05/2015, Saat: 15:16)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jilet benimde çok hoşuma gitti,oldukça konforlu bir tıraş verdi. Şu an 3. tıraşımı oldum, 2 tıraş daha çıkarır diye tahmin ediyorum. Özellikle R 41 ile güzel ikili oldu.

R41 ve Silver Blue kısa zamanda benim de favori kombinasyonlarımdan oldu. Birkaç kez daha deneyip son kararımı vereceğim ama benim için Sharp Edge'in tahtı sallandı gibi...
gurmekokular
(27/05/2015, Saat: 15:23)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ve Silver Blue kısa zamanda benim de favori kombinasyonlarımdan oldu. Birkaç kez daha deneyip son kararımı vereceğim ama benim için Sharp Edge'in tahtı sallandı gibi...

Komşum diğer gilllet ürünlerinden daha mild ve daha uysal geldi bana. en azından çekiştirmeden alıyor,rahat bir tıraşı var. Sharp edge bu jilete oranla daha agresif karakterli.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(27/05/2015, Saat: 16:00)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum diğer gilllet ürünlerinden daha mild ve daha uysal geldi bana. en azından çekiştirmeden alıyor,rahat bir tıraşı var. Sharp edge bu jilete oranla daha agresif karakterli.

Keskinlik olarak Sharp Edge'den pek farklı gelmiyor bana ama konfor olarak daha önde diyebilirim. Keskinliği için tıraş esnasında bir karşılaştırma yapacağım Sharp Edge ile ilerleyen günlerde.
gurmekokular
Bugün 5. tıraşımı oldum,gerçekten parasının hakkını veren bir ürün.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,600 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 279,740 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,623 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,485 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,331 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,188 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 288,073 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,197 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn
  GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, MADE IN INDIA muratti 24 38,764 17/05/2020, Saat: 03:50
Son Yorum: 3.Perde
  Gilette blue blades Legend 15 8,360 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: