Gillette Silver Blue
Yaklaşık 400-450 tıraşta (105 jilet) kullandım. Bu noktadan sonra objektif olmam imkansız herhalde, çünkü yüzüm bu jilete feci alıştı. Bu jiletin haricindeki tüm diğer jiletler ya aşırı keskin ya aşırı küt geliyor şu an Smile

Objektif olarak tek söyleyebileceğim üretim kalitesinin oldukça istikrarlı olduğu. Yüzküsür jiletten sadece bir yada ikisinde üretim kusuru vardı. O kadar istikrarlı ki artık bir yere not etmeden sadece yüzdeki hissinden kaçıncı tıraşta olduğunu söyleyebiliyorum. Kaplamasının zayıf noktaları bile her jilette aynı. Jileti PILS'in içinde bırakırsam 5. gün hep aynı noktadan paslanmaya başlıyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
İmpa'ya gelmiş. Bilginiz olsun, almak isteyen, arayan varsa diye haber vereyim istedim. Bunun yanında siyah 7 O'clock (platinum) modeli de gelmiş. !!
"A Samurai always wears two swords."
Bugün bu jileti denedim 2 günlük sakal üzerinde.
Kullandığım ekipman listesi şöyleydi:
Speick Active krem + Semogue 830 + Merkur Progress
Şansıma akşam bir düğüne davetliymişiz, hanım bu öğlen söyleyince mecbur tıraş oldum. Yoksa pazar sabahı uzun uzun scuttle kullanarak olacaktım.
Duş sonrası tıraşa başladım. Speick kremin bir artısı yada eksisini görmedim. Gayet sıradan hatta az biraz kuru geldi. Suyu biraz daha arttırmaya korktum çünkü elimde 830 vardı. Kendisi suyu seviyor malumunuz.
İlk perde de 3. seviye ile başladım. Hafif sesli ama dinç bir jilet izlenimi verdi Silver Blue. Kesinlikle takılma, çekme, ısırma vb. şeyler yapmadı.
2,5 seviyesine çektim 1. perde esnasında gıdımdan yan geçerken. Boyundan çeneye aşağıdan yukarı çekerken de 2'ye çektim. İlk perde sıkıntısız bitti.
İkinci perde de 1,5 - 2 arasında bir nokta da tıraşa başladım. Bu sefer XTG devam ettim. Yine her hangi bir takılma-tahriş yaşatmadı. Profesyonel bir biçimde işini yaptı.
Konfor-Keskinlik ayarı optimum bir seviyede tutulmuş, çift kağıtlı ve oldukça temiz iş çıkaran bir jiletmiş. 1'den fazla tıraş çıkaracağı muhakkak. Ve günlük tıraş olanlara çok uygun. Kısacası konforundan ödün vermek istemeyen ama her geçiş sonrası geride sakal kalıntısı olmasın diyenleri memnun edecek üst düzey bir jilet Silver Blue. Her gelenekselcinin mutlaka bir kez tecrübe etmesi gerekli.
"A Samurai always wears two swords."
Dün gece denedim, arko sabun, 42c kullandım, sakalım 42 saatlikti. İlk perde bitti, baktım ikinci perdede sinek kaydı olmuyacak. Jileti rimei ye taktım. Yağ gibi aktı gitti. Konforu iyidi. Sakallarım epey serttir.

Sonuç.. günlük traş da sakalı fazla sert olmayanlarda, mild aletle iyi sonuç verir ej 89 vb. Sakalı sert olanlarda, Bi tık agrasif aletle kullanılır.
Bb forumda bu jiletin neden bu kadar sevildiğini kullanınca anladım.

Kullanırım ama sarı gillette le aynı para, polsilver İn iki katıyken stoklamam.

Sıhhatler olsun

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugun merkur progressle denedim.Dus sonrasi oldugu icin baya yumusakti sakallar,ilk perde 4,ikinci perde 2 ile tertemiz jilet yapti.Permasharpa gore bir tik keskinligi az ancak konforu daha iyi.Genelde ikinci perde sonrasi rutus gerekiyordu ama bu jiletle gerekmedi(dus sonrasi tirasinda etkisi eminim vardir) Biraz ucuz olsa baska hicbir jileti denemeden bu jiletle omrumu tamamlayabilirim herhalde
Dün gece bu jilet ile tıraş oldum. Ustura performansı inanılmaz iyi, DE performansını bu gece deneyeceğim ve eminim ki DE performansı da ustura kadar iyi çıkacak.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Bugün öğlen canım keyif tıraşı çekti ve Merkur 34C alet ile bu jilet kusursuz bir tıraş verdi. Her jileti tek seferlik kullansam da GSB'nin kendine hayran bırakan keskinlik yumuşaklık dengesi yüzünden -elimdeki GSB stoğunun azlığının da etkisiyle- yarınki tıraşımda da aynı bıçağı kullanmayı düşünüyorum. İnşallah ikincide de güzel bir tıraş verir. Ne yazık ki -her iyi jiletin başına geldiği gibi- bu da üretimden kaldırılmış durumda.
Bu jilet benim için;
Polsilver'in ağabeyi konumunda ?

En sevdigim tarafi da çene tarafimdaki sert sakallari peynir keser gibi kolayca kesebilmesi.

Açık ara keskinlik-konfor şampiyonu diyebilirim.

Piyasada bulunabilirligi azalmis olsa da kesinlikle bi denenmeli.
7 o clock un bir tık mild ı gibi. Polsilver ın 1 tık keskini gibi. 2si arasındaki kaliteli jilet benim aklımdaki imajı. Cogu yabancının favori jilet listelerinde GSB diye cokca adı gecen jilet. platinum ile cok farkı yok gibi ben anlayamadım, aralarında cesitli ulkelerde fiyat farkları var. Mesela amerikada platinum u pahaliyken bir ara impada platinum u daha ucuzdu. 2side guzel. Alınır jiletlerden.
2016'nın ortasından beri geltir üyesiyim, O gün bugündür jiletlerle boğuşuyorum.
GILLETTE SILVER BLUE kadar tatlı bi jilet görmedim.

2 günlük sert sakalımı gık demeden, peynir gibi kesti.
Yüksek derecede akıcı, keskin, konforlu ve post shave gayet iyi.

Tavsiye++

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,616 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 279,774 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,627 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,487 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,334 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,188 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack baduruk 362 288,116 05/01/2021, Saat: 09:29
Son Yorum: Oldstyle
  GILLETTE MINORA PLATINUM gökbörü 6 5,199 30/11/2020, Saat: 17:12
Son Yorum: ekindgn
  GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, MADE IN INDIA muratti 24 38,764 17/05/2020, Saat: 03:50
Son Yorum: 3.Perde
  Gilette blue blades Legend 15 8,361 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: