tima tıraş makinası
aynı marka farklı model numarasını geçenlerde aldım , ağırlık olrak gilette den çok daha ağır makina .Jleti eşit tutmuyor ama malzeme kalitesi iyi gibi geldi biraz kullanınca daha iyi anlaşılır. ilk traşım fena değildi .4 tl ye göre iyi bir makina bence
Bu aleti kullanıyorum çin malı gibi.Kullanan varmı acaba yorumlariniz.?
@Sakip bu başlık ve http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6830 linkindeki başlığı inceleyebilirsiniz. Forumun arama fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Tima Nanji 777 (3 parça), Wilkinson sword ve Ming Shi TTO 23L ile kiyaslayabilirim, bu ikisine göre son derece agresif, ikisine göre işçilik yok denecek kadar zayıf, kaplaması falan güzel göründü gözüme, ağır da bir alet yalnız tirastan önce jileti ayarlamak zor oldu, kulp kısmının vbasligina bağlandığı vida yeri alet yeni olamsina rağmen pasliydi, jilet yanlardan taşıyor, ağırlığı sayesinde iş görüyor takılma olmadi, benim gibi yeni arkadaşlar bastırmak iseniz pek fazla tahrişe sebep olmuyor, rimei bulamadığım için Ulus Alsancak Çarşısı nda bunu bulabildim, çok övgü aldığı için söylüyorum bunun yerine rimei alıp onu deneyin derim.
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
Bende bir hata ile rimei ye benziyor.ve satıcının tavsiyesine uyarak aldım ilk tirasta canıma okudu tahrisle ve ikinci şans verdim yarıda kesip ws ile devam ettim.Kutida güzel görünüyor ağırlığı iyi ama işçilik kalite sıfır.Jileti eşit tutmuyor ve bolca çapak var artı kaplama her an gidebilir bazı yerlerinde sarı belirtiler var.5 liralık makine bu oluyor galiba.
Kartallar yüksekten uçar
Benim yüzümde bir sorun yok komşum yalnız jileti ayarlamak için baya uğraştım sana katılıyorum ucuz malın illeti de hiç bitmiyor bu aletle bir daha tıraş olmayabilirim, Minh Shi TTO hoşuma gitti, extrashaving.com da razorocktto var benim niyetim onu almak, eğer Ankara'da isen Ulus Alsancak Çarşısı giriş katta Ece kozmetikte baili, kaliteli üretim Çin malı güzel bir kaç makine gördüm fiyatı da uygundu.
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
Tima vb. makinelerde paslanma sorunu da çokca yaşanabiliyor dikkatli olunması gerekli.
Kaplama yok gibi.Yuma bunlardan daha sağlamdır.
Geçen hafta edindiğim bir alet Yuma ve muadillerinden gayet başarılı.agieligi yumadan daha ağır gibi geldi.iki üç günlük sakalı çok rahat alıyor.vidasi biraz küçük sanki.bu darahat yıpranır gibi sanki.bunun dışında fiyatının üstünde bir alet
Benim yaklaşık bir ay boyunca günlük tıraşta her gün şans verdiğim bir alet oldu fakat her tıraşta hep tahriş yaşadım ve sonunda bir daha denemek üzere yolları ayırdığım alet oldu.
 Tıraş aleti
Öncelikle herkese iyi günler ve niyetimin agresyon olmadığını belirterek başlıyorum. Bana göre yeni sabun, losyon, balzam, tıraş öncesi ürünleri, çelik/jiletli usturalar denemek boşa masraf değil. Lakin konu DE aletlere gelince biraz fikrim değişiyor. Binlerce alet olduğunu düşünürsek, içlerinde en fiyat performans ürünü olan, aldığına pişman olduğunu belirtene henüz rastlamadığım, her türlü cilt ve sakala sadece jileti değiştirerek uyum sağlayan DE89 dururken bu tarz ucuz, ölçüleri hatalı ürünlere para harcamak çöpe atmak gibi geliyor. Elbette ki tercih her zaman sizindir ama en azından kaliteli ürünleri alıp uzun yıllar kullanmak varken; yuma, orak, tima vb ürünleri almak bana pek mantıklı gelmiyor.
Stay Sharp. Jilet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,265 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,577 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,668 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,699 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,358 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,939 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,704 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,249 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,960 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 99,965 19/06/2020, Saat: 15:30