Jiletli Tıraş' a Giriş
Öncelikle herkese merhaba,

Üyelik tarihimden de belli olduğu üzere forumda yeniyim bu münasebetle sormak istediğim soruya uygun bir başlık bulamadım ya da çok iyi araştıramadım. Bu yüzden eğer bir hata yaptıysam mazur görmeniz dileğiyle.

Esasen klasik tıraş meselesine de yeni yeni ilgi duymaya başladım. Son birkaç gündür de yabancı forum sitelerini okuyordum bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için. Lakin, Ekşi Sözlük' te gördüğüm üzere bu konu ile ilgili Türkçe forum sitesi olarak burayı buldum.

Sizleri de çok sıkmadan hemen konuya girmek istiyorum müsaadenizle.

Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde başlangıç düzeyi olarak Edwin Jagger 89L almaya karar verdim. Sizce başlangıç için uygun mu?

Bir de, set olarak şunu almaya karar verdim: http://www.italianbarber.com/luxury-begi...tarter-kit
sizce uygun mudur?

Bu siteden daha önce alışveriş yapan oldu mu?

Ayrıca, bu son verdiğim linkteki setin Türkiye' ye girişte gümrüğe takılmama olasığı var mı? Başka bir sitede bu soruyu sorduğumda cevaplar olumsuzdu: http://www.eksiduyuru.com/index.php?m=d&s=1&id=533651
Ama kesin olarak bir şey söyleyen çıkmadı. Tıraş ürünlerini de kozmetik kapsamında sayıp tamamen yasakladılar mı? Türkiye' de de bulamadım bu ürünleri. Tahtakale' deki Zazahan' da kaliteli ürün yok. Gittim sordum sadece mingshi varmış Çin üretimi. Ben de almadım tabii ki. Sizce ED 89L mi alsam yoksa Wilkinson' ın jiletli tıraş makinesini gördüm onu mu alsam? Yani bu soruyu şu açıdan soruyorum, daha hiç jiletli tıraş makinesi kullanmadım ve alışabilir miyim onu da bilmiyorum. Deneme açısından fiyat olarak düşük bir makineyle başlayıp memnun kalırsam Edwin Jagger mi alsam yoksa ED ile başlamam daha mı uygun? Hayatımda sürekli X 3, X fusion falan kullanmış birisiyim ama artık onların ne derece kötü tıraş ettiklerini ve çevreye zararlı olduklarını iyi anladım ki zaten ilk birkaç tıraştan sonra hiç beğenmiyordum o makinelerle olduğum tıraşları. Artık klasik bir şekilde tıraş olup tıraşın keyfini yaşamak istiyorum ve bu konuda epey bilgiye muhtaçım. Elbette bu tarz işlerde bilgi tecrübe ettikçe yerine oturuyor ama başlangıç seviyesindeki bir insan da boşa para vermek istemiyor. NKDMAN adlı siteyi gördüm bu forumda sizce oradan mı temin etsem başlangıç ürünlerini? Teslimatta falan sorun olur mu? Tavsiye ettiğiniz siteler nelerdir? Biliyorum çok soru sordum ama vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekküler. Smile
evvela hpşgeldiniz diyelim, ekşiduyuruda kaçırmışım başlığınızı, böyle bir set geçer sorun olmaz. makine pek kullanmadım, dolayısı ile yorumu kullanan dostlarıma bırakıyorum. mezkur seti almak yerine connaughtshaving veyahut traditionalshaving sitesinden bize özel indirim kodu ile bir set, hatta sete de gerek yok, tek tek kendiniz güzel bir set oluşturabilirsiniz, daha uygun fiyatlı olacaktır. alışma hususuna gelince, wilkinson de kardeşim kullanıyor memnun, lakin bana göre makinelerin tıraş karakteri oldukça farkl oluyor. ucuz diye alır beğenmezseniz geleneksel tıraştan soğursunuz. mühle de tercih sebebi olabilir belki ama dengesi iyi makineler bu konuda iyi oluyor. bir süre bilek hareketlerine ve yüz hatlarınıza alışmak için vakit gerekecek, zira kartuşluların o başlıkları "kütük" bilek olarak size geri dönmüş durumdadır şu anda.
selamlar.
hoş geldiniz
Üstadın dediklerine katılıyorum
ilk önce bir WS edinin
acele etmeden set oluşturun
jilet samplerı deneyin size uygun olanı bulun
fırça olarak porsuk tavsiye ederim
http://www.ebay.com/itm/100-Finest-Badge...3f1f5f47ac
forumu okuyun
selamlar

(30/12/2012, Saat: 22:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evvela hpşgeldiniz diyelim, ekşiduyuruda kaçırmışım başlığınızı, böyle bir set geçer sorun olmaz. makine pek kullanmadım, dolayısı ile yorumu kullanan dostlarıma bırakıyorum. mezkur seti almak yerine connaughtshaving veyahut traditionalshaving sitesinden bize özel indirim kodu ile bir set, hatta sete de gerek yok, tek tek kendiniz güzel bir set oluşturabilirsiniz, daha uygun fiyatlı olacaktır. alışma hususuna gelince, wilkinson de kardeşim kullanıyor memnun, lakin bana göre makinelerin tıraş karakteri oldukça farkl oluyor. ucuz diye alır beğenmezseniz geleneksel tıraştan soğursunuz. mühle de tercih sebebi olabilir belki ama dengesi iyi makineler bu konuda iyi oluyor. bir süre bilek hareketlerine ve yüz hatlarınıza alışmak için vakit gerekecek, zira kartuşluların o başlıkları "kütük" bilek olarak size geri dönmüş durumdadır şu anda.
selamlar.
Ming Shi fiyatına göre iyi makine. DE deneyimi yaşamak için uygun aslında. Yabancı forumlarda Derby adıyla biliniyor ve tutuluyor. Kötü makineler Yuma, Bigroc (İşçiliği kötü) şıkbay vs. Ming Shi bunlardan farklı. Rimei de iyidir ama bence yeni başlayana uygun değil.
Arkadaşlar izninizle ıslak traşa yeni başlayan kelimesinden nefret ediyorum. Sanki hayatında hiç berbere gitmemiş muamelesi yapılıyor. Ben bi kaç ucuz malzeme ile deneme yaptıktan sonra ıslak traştan hatta traşın her nevinden nefret derecesine gelmişken iş bu forum nette çıktı karşıma. Markaları değerli üstadlardan öğrendikten sonra hiç kimseye kalitesiz ucuz mal almasını önermiyorum naçizane. Gerçek bir traş ancak kaliteli malzeme ile hissedilebilir. Her zaman en iyisiyle traş olsun arkadaşlarımız. En iyi safety razor, badger silver yahut best tips, kaliteli sabun ve sonunda keyif alsınlar. Hayat boyu sürecek serüvenin her safhası en iyisine layık bizler için devam etmeli. Unutulmamalı ki gerçek bir traş keyifli olduğu kadar kendine olan güveni tazeleyeceğinden başarıyı getirecektir. Küçümsenmemeli. Benim duruşmalarımda hal ve tavırlarım değişti. Avukat olarak sesimin daha fazla çıktığını hissediyorum hakim ve savcılara karşı müvkkilimin gerçekten rahat bir psikoloji ile yanında olduğumu hissediyor, hissettiriyorum. Başarı ilk önce iç huzurla başlıyor. Kendinden emin olmak, başarılı olmak güzel bi netice. Her zaman en iyisine layık insanımıza saygılarımla..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,566 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,987 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,925 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,131 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey
  Tıraş Makinaları Agresiflik Tablosu dikdik_s 32 37,544 30/04/2021, Saat: 21:52
Son Yorum: drog

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: