Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
(13/12/2015, Saat: 17:45)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kea.aksoy
Fırça ve Sabundan bahsedilmiş ama ben o işlerle uğraşmak istemiyorum açıkçası ...Gillette Gel lerle olmak istiyorum WS klasik ile... Olmaz mı üstadlar?

Olur aslında. Ben de klasik tıraşa ilk başladığımda fırça ve sabun işleri hem zor gelmişti, hem de verimli kullanamadığımdan jel kadar performans alamamıştım. Bu sebeple ilk başlarda Gillette Jel kullanarak WS Classic tıraş aleti ve çeşitli yaprak jiletler denedim. Sonraları sabun tekniği oturdukça en vasat sabun ve fırçanın bile jelden daha verimli olduğunu gözlemledim. Hatta acele tıraş olduğum günlerde dahi fırça-sabun-kartuş üçlemesiyle jel işine pek girmedim.

Sonuçta klasik tıraş, tek bir doğrusu bulunmayan bir yol. Bu yolda istikametinizi bildikten sonra istediğiniz şekilde yola çıkabilirsiniz. Hemen 5. vitese atamadığınız için üzülmenize hiç gerek yok. Kimisi son viteste gider, kimisi yavaş gidip etrafı seyreder, kimisi ise direksiyona geçmeyi dahi istemez. Mühim olan deneyim kazanarak keyifle yol almak.
Bu aletle beraber kendi jiletini kullandım fena değildi yakın tıraş edemedim ama tahriş olmamıştı. Perma sharp aldım tek kağıtlı piyasada bolca bulunan hemde bi toptancidan acayip tahriş etti yüzüm yandı.hele boyun bölgem fenaydı. Şimdi bu aletle beraber başka ne jiler tavsiye edersiniz keskinlikten çok tahriş etmesin. Bir arkadaş mavi astra yazmıştı başka konuda onu deneyeceğim rapira shark edge nasıl gider bu makineyle o anlamda.
(08/01/2016, Saat: 20:18)fiiliyol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aletle beraber kendi jiletini kullandım fena değildi yakın tıraş edemedim ama tahriş olmamıştı. Perma sharp aldım tek kağıtlı piyasada bolca bulunan hemde bi toptancidan acayip tahriş etti yüzüm yandı.hele boyun bölgem fenaydı. Şimdi bu aletle beraber başka ne jiler tavsiye edersiniz keskinlikten çok tahriş etmesin. Bir arkadaş mavi astra yazmıştı başka konuda onu deneyeceğim rapira shark edge nasıl gider bu makineyle o anlamda.

Bunu biz bilemeyiz, aslında daha çok cildinizle ilgili bir husus, o sebeple deneme yanılma ile uygun jileti bulacaksınız. Yeşil Astra, Yeşil Gillette'i de bir deneyin derim.
Acta est fabula, plaudite.
Sonunda üç hafta önce bu aleti aldım. Videolarda insanlar bu DE aletlerle çok rahat ters yöne aldıkları için ıslak tıraşın yaratacağı bir mucizeye kendimi inandırarak ilk tıraşımda büyük bir hevesle Wilkinson ile ters ters gittim ve özellikle boyun bölgemi haşat ettim. Demek ki o kadar kolay değilmiş. Daha sonrasında daha temkinli tıraş olmaya başladım. Gerçekten keyifli. Wilkinson, permasharp ve derby jilet kullandım. En tahrişlisi derby oldu. Gerçi o da aman aman bir tahriş değil. Wilkinson da permasharp da güzel ve hiç yakmayan bir tıraş verdi. Genelde Wilkinson jiletler burada pek beğenilmiyor ama belki de henüz ben daha jiletten pek anlamıyor olabilirim tabii, ama derby'nin olumsuz olarak daha farklı geldiğini kesinlikle hissettim. Diğerleri gibi kaymıyor, körelmiş mach3 jiletler gibi takıla takıla ilerliyor.

Kartuşlularla tıraş olduğumda yanardı çok fazla hep. Şimdiki tıraşlarım gayet konforlu. Sakal çıkış yönüne ve dik açıyla iki perde alıyorum. Boyun bölgemde ne yaparsam yapayım ucu gözüken küçük bölgeler kalıyor ama çok da takmıyorum. Ters almak gibi bir niyetim yok artık. Bir de wilkinson alet ile burnun hemen altındaki tek tük birkaç bıyık telini aletin kafasının tombul olmasından dolayı alamıyorum, oraları da mach3 ile temizliyorum. İşim gereği sakal bırakabilecek bile olsam üç dört günde bir tıraş olmaya başladım sırf keyiften. Bundan sonra bir de rimei alacağım Belki sonra daha başkaları. İyi ki bu forumu bulmuşum.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eskişehir merkezde nerede bulabilirim
(20/01/2016, Saat: 21:31)emin26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskişehir merkezde nerede bulabilirim

komşu kipa mağzalarında devamlı bulunmaktadır.
Şerefsizlik ağaç gövdesindeki bir çizik gibidir; zamanla yok olmaz, tersine gittikçe büyür. (Eski bir Samuray atasözü)
Watsons'lara da zaman zaman geliyor.
(21/01/2016, Saat: 21:49)son samuray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşu kipa mağzalarında devamlı bulunmaktadır.

Komşum Kipa Nerede bilmiyorum
(21/01/2016, Saat: 22:47)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Watsons'lara da zaman zaman geliyor.

Eyvallah dostum yarın bakarım
Geleneksel traşa bu aletle başlamak istiyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,118 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,242 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,935 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,249 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,959 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 49,664 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 99,965 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,220 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,275 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: