Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
Size katılıyorum martin.Bu ne demek % 100 tasarruf demek.Hele hele ülkemizin her alanda tasarrufa ihtiyacı var.Saygılar

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yine @martin amcadan başka bir tasarruf başlığı.
Ben de yine bir kez daha belirteyeim.
Tasarrufun tek adresi "çelik ustura"
Her yönden daha çevreci ve uzun ömürlü.
Düzgün bir bileme ile sadece kayışlayarak ortalama 50/60 tıraş.
Tasarrufta ve çevrecilikte zirve....
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
çelik usturanın en çevreci olduğuna kuşku yok ama bir becerebilsek Smile

(05/04/2016, Saat: 11:47)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yine @martin amcadan başka bir tasarruf başlığı.
Ben de yine bir kez daha belirteyeim.
Tasarrufun tek adresi "çelik ustura"
Her yönden daha çevreci ve uzun ömürlü.
Düzgün bir bileme ile sadece kayışlayarak ortalama 50/60 tıraş.
Tasarrufta ve çevrecilikte zirve....
Mild olmakla birlikte f/p ürünüdür.
Yeni hobiye başlayanlara şiddetle tavsiye ederim.
Impa ticarette 10 lira.
geleneksele ilk başladığım alet wilkinsondur. 1-2 günlük sakallarda çok işe yarıyor. bazen halen kullanıyorum. bence çok konforludur. plastik görünüşüne aldanmayın gayet ağır ve konforlu bir makinedir. sakal biraz uzunsada rimei kullanıyorum. rimeide bence bu fiyata göre inanılmaz bir üründür. rimeiye bazı başlıklarda hafif makine denmiş ama. bendeki hiçte hafif değil. tartmadım ama gayet ağır geldi bana.makineyi değiştirmişler sanırsam. şimdiki rimeiler çok iyi ben 2 adet aldım. (rimeiyi impa ticaretten 5 tl ye almıştım.wilkinson 10 tl) ikisindende memnunum. iki makinede farklı karakterdeler. bence ikiside alınmalı. bu arada rimei ve wilkinson makinelerin içinden çıkan jiletlerden memnun kalmadığımı belirtmeliyim. permasharpla gayet güzel sonuçlar alıyorum.
Arkadaşlar merhaba, ben de bir süredir geleneksel ıslak tıraş olan biriyim. İlk makinem olan ws classic ile ilk tıraş olduğumda kartuşlu sistemlere dönmek daha mı iyi olur acaba demiştim. Daha sonra bu forumu keşfettim ve okudukça gördüm ki kimse onun içinden çıkan jiletten memnun değil. Teyit ederim ki o jilet hakikaten söylendiği kadar kötü. Ben yine de hala başka daha agresif ve ayarlı bir makine almayı düşünüyorum ama işportadan aldığım rapira jilet bile (ki çok fazla sahtesi olduğu söyleniyor, belki de sahtesi bile) çok daha iyi sonuç verdi. İçinden çıkan jiletle, bir de cildiniz hassassa geleneksel tıraştan soğumanız bile olası.
Bu ürünü kısa bir süre önce Watson'dan 8,90 TL'ye almıştım, üç tane vardı ancak kısa bir süre sonra tekrar gittiğimde fiyatının 14,90 TL gibi olduğunu ve daha fazla ürün yerleştirdiklerini gördüm tabi şok oldum, zira ikinciyi almaya gitmiştim.
Ürün dışarıdan çok basit ve ucuz işçilik ürünü gibi görünse de hiçte öyle değil. Sonuçta Wilkinson!
Ürünün ortasında demir bir rulo var ve bu alete ağırlık ve denge kazandırıyor. Bu da insana makinenin kaliteli olduğu izlenimi oluşturuyor.
Uzun zamandır jilet ile klasik traş olmamıştım (traş maceramı daha geniş bir zamanda ve keyfim ile kafam iyiyse anlatırım Smile)) Bu nedenle bende bir korku vardı.
Köpük kullandım ve bu A101'de satılan (ki evdeki ürünlerimin bittiği bir dönemde günü kurtarsın diye almıştım) Mentor marka köpük ile denedim.
Köpüğü uygulamadan önce sakalımı ilk önce yıkarım arkadaşlar size de tavsiye (bunu da uzun uzun anlatacağım)
Akabinde köpüğü uyguladım ve korku ile aletin jiletini yüzüme değdirdiğimde aslında korkulacak bir şeyin olmadığını farkettim.
Gerçekten bu alet ile kesmek belki de imkansız. Gerçi ben hafif kanattım yüzümü ancak jiletin kesmesi bile traş bıçaklarından çok farklı hatta zevkli diyebilirim Smile
Ancak makinenin yanında verilen Wilkinson jiletleri beğenmedim arkadaşlar. Jiletleri açtığımda içleri lekeli. Ayrıca çokta keskin değil. Yeni jilet arayışındayım ancak jiletler heryerde bulunmuyor. Bulabildiğim yaprak jiletler ise bildiğiniz Derby ve Pharma Sharp marka.

Klasik traşa yelken açmış durumdayım.
Hoş geldiniz. Yurtiçi perma_sharp veya wilkinson teknolojisi kullanilarak üretilen Derby size yetecektir. Derby wilkinson dan hem keskin, hem konforludur. Köpüğü bırakıp tıraş kremi veya sabunu kullanmalısınız. Arko hydrate veya Arko klasik tıraş sabunu bu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tabi bunları kulanmak için tıraş fırçası lazım, bunun içinde Jaguar fırça işinizi ziyadesiyle görür. Yurtiçi en iyi seçenekleriniz hemen hemen bunlardır, daha fazlasi için impa ticarete bakabilirsiniz.
Katılma tarihi: 2011
@melih, merhabalar. Eğer pürüzsüz tıraş olma takıntınız varsa ben bir Rimei edinmenizi tavsiye ediyorum, jiletlerin kalitesi konusunda çok haklısınız, iyi tıraşlar, hoşgeldiniz
(15/07/2016, Saat: 21:15)CanYoldas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @melih, merhabalar. Eğer pürüzsüz tıraş olma takıntınız varsa ben bir Rimei edinmenizi tavsiye ediyorum, jiletlerin kalitesi konusunda çok haklısınız, iyi tıraşlar, hoşgeldiniz

Aslında pürüzsüz (bunu sinekkaydı olarak anlıyorum ve kabul ediyorum Smile takıntım vardır, yani tıraş olduğum zaman sinekkaydı olabilmeliyim, yoksa boşuna çabalamış gibi hissediyorum kendimi. Sinekkaydı sakal tıraşı olmanın tam karşılığıdır bence.
Ancak yine de bunu o kadar dert etmiyorum. Çünkü bu durumu sorgulayan özel ve resmi bir baskı yok üzerimde Smile
(Özel derken özel hayat resmi derken de kendim kamuda görevli olduğum için sürekli tıraş olmak zorundayım ancak sinekkaydı olma zorunluluğu yok tabi ki Smile)

Öneriniz için çok teşekkür ederim.
Bunu deneyeceğim İnşallah.
Erkek olmak ve tıraş çok keyifli...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 813,158 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 397,564 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 115,810 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,743 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,504 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,281 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,265 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 100,810 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,459 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,350 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: