Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
@sfenks pattexle yapıştırdım bende oynamıyor bilgin olsun
@jegal müdahale etmek istemedim o kısma. Arko sabun zamanla onun icabına bakar. Doldurur bütün boşlukları Big Grin
Dikkat çekmek istediğim nokta zaten ekonomik olan bir ürünün kalitesinin bu kadar düşürülmesiydi.
(03/03/2019, Saat: 09:18)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @HTTPSEvrywhre sizin alette herhangi bir sıkıntı yok üretiminde böyle yapılmış bende de oynuyor tıraşı etkileyecek bir sıkıntı yaratmadı sende sorunsa oynamasını istemiyorsan pattex suya dayanıklı yapıştırıcılardan alıp mandalların aralarına damlatabilirsin sondan 3. mandaldan itabaren yaparsan ağırlık dipte kalır

(03/03/2019, Saat: 09:42)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yıl önce bir tane almıştım ve gayet iyiydi. Onun koruma barlarını kesip kullanmak istemiştim, bu şekilde tıraşı hoşuma gitmeyince çöpü boylamıştı. Bir ay önce bir tane daha aldım ve dediğiniz gibi içindeki metal çubuk oynuyordu. Yüze temas eden yüzeyi de çapaklı gibi hafif çiziciydi. Ayrıca jilet tutucu üst kapak zorlanarak vidalanıyor. Anladığım kadarıyla böyle bir üründe bile üretim kalitesini düşürmüşler demek ki. Bilseydim ilk aldığımı telef etmezdim. Bu arada foruma hoş geldiniz.

Hoşbulduk, cevaplarınız için teşekkürler.

Açıkçası plastik muhafazanın içindeki metalin oynadığını görünce beimde aklıma ilk olarak hemen yanbaşımda duran japon japıştırıcısı gelmişti. Zaten en mantıklı fikirde yapıştırmak gibi. Sadece benim alet mi sıkıntılı diye merakımdan sormuştum Smile

Geri dönüşleriniz için tekrar teşekkürler.

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Bende dun bu aletten temin ettim,benim ki kusursuz bayagi metali felanda oynamiyor.Lakin 3 parcali bir de alet kadar pratik degil gibi geldi jilet takarken.Hafif bir sey zannediyordum gene agirligi varmis.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(16/03/2019, Saat: 11:49)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende dun bu aletten temin ettim,benim ki kusursuz bayagi metali felanda oynamiyor.Lakin 3 parcali bir de alet kadar pratik degil gibi geldi jilet takarken.Hafif bir sey zannediyordum gene agirligi varmis.

Fiyatına bakınca ucuz makinelerde en iyi jilet tutan alet ve kenarlardan taşma yapmıyor.Herhangi bir ayar yapmak zorunda kalmıyorsunuz.
Perma sharp jiletle deneyince hep bir iki kesik attım, böyle sorun yaşayan varmı? Rapira ve derby extra ile denediğimde problem olmadı bu şekilde.
(22/03/2019, Saat: 02:23)sakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma sharp jiletle deneyince hep bir iki kesik attım, böyle sorun yaşayan varmı? Rapira ve derby extra ile denediğimde problem olmadı bu şekilde.

Derby extra ve rapira orta keskinlikte jiletler. Hatta Derby extra jilet için ortanın 1 tık altı bile diyebiliriz. Wilkinson tıraş aletine bu iki jileti taktığınızda, tıraş aletinin aşırı yumuşak tıraşı olduğu için belki bazı yerlerde bastırıyorsanız, bu jiletler o baskıyı tolere edebilir. Ama perma-sharp gibi keskin sınıf jiletler en ufak bastırmayı affetmeyebilir. Bunun dışında tıraş aletinin yapısından da kaynaklanıyor olabilir. Elinizde farklı tıraş aletleri varsa onunla da deneyimlemenizi tavsiye ederim.
Denildigi gibi bastırıyor olabilirsiniz.Keskinlik bakımından rapira ve perma sharp çok farklı.

Benim için perma sharp ilk kullanımda yanma yaparken ikinci traşı daha iyi olmuştu.
Fatip ve EJDE87 aldıktan sonra üvey evlat muamelesi gördü. Dün affedip jiletimi taktım ve çok güzel tıraş verdi. Evet mild bir alet, ama güzel. Problemsiz. Jilet açıklığı daima eşit. Fiyatı indirimlerde 14,99'a kadar düşüyor, bence her geleneksel tıraş severin rotasyonunda bir şekilde bulunması lazım. Günü birlik seyahatlerde özellikle, unutulması ve kaybolması durumunda da üzmeyecektir.
(22/03/2019, Saat: 15:15)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip ve EJDE87 aldıktan sonra üvey evlat muamelesi gördü. Dün affedip jiletimi taktım ve çok güzel tıraş verdi. Evet mild bir alet, ama güzel. Problemsiz. Jilet açıklığı daima eşit. Fiyatı indirimlerde 14,99'a kadar düşüyor, bence her geleneksel tıraş severin rotasyonunda bir şekilde bulunması lazım. Günü birlik seyahatlerde özellikle, unutulması ve kaybolması durumunda da üzmeyecektir.

20 TL civarına 5 adet yaprak jiletle alınabiliyor ve el ile ekstra ayar vs yapmadan jileti kusursuz tutan tek alet.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 814,366 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 398,173 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 115,961 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,755 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,631 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,364 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,328 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 101,049 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,490 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,360 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: