Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
(11/08/2019, Saat: 23:26)Gercek67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi jiletiyle denediğimde inanılmaz tahriş yaptı. Jileti 7 o’clock ile değiştirince tahriş bayaa bir azaldı. Ama yine de güvenemediğimden EJ DE89 ile tıraş olmaya devam ettim. Babamı geleneksel tıraşa yeniden başlatmak için WS’yi almıştım. Verip vermeme hususunda tereddütler yaşadım ama sonunda tıraş aletini beğendiğini öğrendim. Demek ki farklı cilt ve sakal yapılarında farklı etkiler edebiliyor. Size şimdiden hayırlı tıraşlar.

Bende uzun süre kullandım bu aleti , Yumayla tanışana kadar , Mild bildiğimiz ws suratımı mutlaka kesiyor , Kendi jiletini kullanınca hele aman allah .. Perma sharp ve yuma çizik atmazken bu alet bir şekilde kesiyor beni , Günlük tıraşıma uymuyor ama 3 4 gün sakal bırakıp deneyeceğim tekrar .
Ej de89 öncesi geleneksel tıraşa başlamadan masraf yapmamak amacıyla aldığım ws classic aleti baba evine bırakmıştım. Bugün bir kaşıntı tuttu gece gece rehabilitasyon amaçlı bir tıraş olayım dedim. Beni nerdeyse geleneksel tıraşa başlamadan soğutan ws + permasharp ikilisi yeterince kötü değilmiş gibi bodyshop fırça ve eski bir arko krem vardı dolapta. Arkoyu tenzih ederek kalanları rahatlıkla şeytan üçgeni şeklinde adlandırabiliriz. Sonuç mükemmel bir tıraş. Kaşıntı yok, yanma yok, after shave olmadığı için kullanmadım ama gerek de yok. 80 derece limon kolonyası ile test ettim azıcık ısırmadı bile. Elim mi alışıyor nedir bilmiyorum ama bu plastik alet belki de o kadar kötü değildir. Sonuca o kadar şaşırdım ki paylaşmak istedim. Saygılarımla.
Wilkinson Sword aslında kötü bir alet sayılmaz, bende arada kullanıyorum hatta kendi yanında gelen jiletlerle kullanıyorum. Gayet keyifli açıkçası. Ama tabi subjektiftir, cilde kullanıma göre çok değişir. Püf noktası alet hafif deyip fazla bastırırsan adamın canını sıkar Smile
WS.. İlk geleneksel tıraşa başlangıç makinem, bir çok deneyimi bu ürünle tattım.. Bende, mazimiz kaynaklı öne gelen bir değeri vardır. Şahsen severim kendisini... Smile
En agresifi gelsin lütfen Tıraş aleti
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=48&page=17

EJ89 konusunda #836 cı yorumdan itibaren olan konusmaların ucu, bu konuda son konusulanlara degiyor aslında.
El alıskanlıgınız, tekniginiz vs. ilerledikten sonra wilkinsonla guzel tıras olursunuz hic sıkıntı yok, hatta harika tatil, seyehat makinası olabilir, unutsan kaybetsen bile uzulmezsin.
Ama bu konu icinde yaptıgımız cogunluk olumsuz yorum veya alternatif onerilerin nedeni, yeni baslayan, bastırmaya meyilli arkadaslara, tekniklerini gelistirmeleri icin o alıstıkları hafif plastik mach3 hissiyatını vermeyecek bir urun ile baslamaları icin tavsiye ve alternatiflerdir.

Wilkinson u bulmak icin Geltir'e ihtiyacı yok, markette zaten onune denk geliyor, biraz merakı varsa alıp dener. Ama hazır adam Geltir e kadar gelmis, bir faydamız dokunsun, gormedigi rimei, fatip, merkur, muhle vs. gibi markalardan haberi olsun, biraz arastırsın ogrensin diye araya hep kaynak atıp duruyoruz guzel kardeslerim Wink
Tişikkirlir Sipirmin.
(18/08/2019, Saat: 15:53)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=48&page=17

EJ89 konusunda #836 cı yorumdan itibaren olan konusmaların ucu, bu konuda son konusulanlara degiyor aslında.
El alıskanlıgınız, tekniginiz vs. ilerledikten sonra wilkinsonla guzel tıras olursunuz hic sıkıntı yok, hatta harika tatil, seyehat makinası olabilir, unutsan kaybetsen bile uzulmezsin.
Ama bu konu icinde yaptıgımız cogunluk olumsuz yorum veya alternatif onerilerin nedeni, yeni baslayan, bastırmaya meyilli arkadaslara, tekniklerini gelistirmeleri icin o alıstıkları hafif plastik mach3 hissiyatını vermeyecek bir urun ile baslamaları icin tavsiye ve alternatiflerdir.

Wilkinson u bulmak icin Geltir'e ihtiyacı yok, markette zaten onune denk geliyor, biraz merakı varsa alıp dener. Ama hazır adam Geltir e kadar gelmis, bir faydamız dokunsun, gormedigi rimei, fatip, merkur, muhle vs. gibi markalardan haberi olsun, biraz arastırsın ogrensin diye araya hep kaynak atıp duruyoruz guzel kardeslerim Wink
Anlıyor ve takdir ediyorum komşum. Benim de ilk denemem berbat olmasına karşın teknik öğrendikçe aldığım verim arttı. Zaten geçiştirme bu işin doğasına aykırı, o nedenle şık ve kaliteli bir double edge alet öncesinde geleneksel tıraşın keyfi çıkmıyor. Sonrasında ise jilet takılabilen her şeyle tıraş olmak mümkün oluyor. Son tahlilde verim alamadığım tek alet baili bd179 ve eminim onla da tıraş olmayı öğreneceğim.
(18/08/2019, Saat: 16:30)donniebrasco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlıyor ve takdir ediyorum komşum. Benim de ilk denemem berbat olmasına karşın teknik öğrendikçe aldığım verim arttı. Zaten geçiştirme bu işin doğasına aykırı, o nedenle şık ve kaliteli bir double edge alet öncesinde geleneksel tıraşın keyfi çıkmıyor. Sonrasında ise jilet takılabilen her şeyle tıraş olmak mümkün oluyor. Son tahlilde verim alamadığım tek alet baili bd179 ve eminim onla da tıraş olmayı öğreneceğim.

Komşum baili bd179 sahibi değilim fakat forumdan okuduğum kadarıyla çok mild bir alet. Belki biliyorsunuz ama hatırlatmak isterim çok yoğun köpük yakın tıraşı engeller. Belki bu alette daha ince ve daha sulu bir köpük daha iyi sonuç verebilir.
Saygılar.
Voskhod  Jilet adamdır!
(18/08/2019, Saat: 17:40)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum baili bd179 sahibi değilim fakat forumdan okuduğum kadarıyla çok mild bir alet. Belki biliyorsunuz ama hatırlatmak isterim çok yoğun köpük yakın tıraşı engeller. Belki bu alette daha ince ve daha sulu bir köpük daha iyi sonuç verebilir.
Saygılar.
Komşum hassas bir cildim var ve bu nedenle çekiştirme yapan bir jilet yüzümü berbat ediyor. Akıcılık benim için çok önemli. İnce bir köpükle yeterli kayganlık sağlayacak bir krem ya da sabunla dediğinizi deneyebilirim.
Wilkinson classic bugün aldım fırçası ile beraber ilk tıraşı oldum hafif tıraşı var bana göre sadece tıraş olurken sabırlı olmak lazım Smile jilet konusunda ortanın altı arkasından hadi oğlum kes oglum der gibi fırçası ise 5 para etmez Smile ama alet genel olarak hoşuma gitti beğendim
Geleneksel tirasa yuma ile basladim flyatina gore lyl performans gostersede kaplamasi,jllet tutusu gibi faktorlerden dolayi uzun sure kullanilmamasi gerektigine kanat getlrlp ws aldim ilk tiraslarimda berbat blr sonuc aldim ayarsiz yuma bile cok konforlu kaliyordu daha sonra rimeiye gectim ve dunya varmis dedim 4 ay hergun rimei kullandim blr hafta once manasiz bir sekilde elim ws ye gitti ve kusursuz bir tiras elde ettim beni cok sasirtti hergun kullanmaya basladim yanaklarimi surekli tersten kesiyorum boyun kisimlarini paralel kesiyorum hem tahrissiz hemde yakin bir tiras elde ediyorum. Gunluk tiras oldugum icin yogun kopuk tirasimi olumsuz etkiliyor sulu olmasina ozen gosteriyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 814,700 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 398,364 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 116,035 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,757 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,638 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,403 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,383 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 101,091 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,514 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,382 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: